Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Operativní leasing. Co znamená pojem Operativní leasing z kategorie Bankovnictví?

Co je Operativní leasing?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Operativní leasing

Operativní leasing je druh obchodního vztahu, který mezi sebou uzavírají nájemce a leasingová společnost. Jedná se o pronájem na krátkou dobu, většinou je to doba kratší než doba životnosti předmětu leasingu.
Operativní leasing probíhá tak, že leasingový pronajímatel zakoupí předměty leasingu a zákazník si z nich může vybrat takový, o který má zájem. Podle volby zákazníka se sjedná doba pronájmu. Poté co skončí řádná doba leasingu, zůstane pronajatá věc ve vlastnictví leasingové společnosti.


Co je to Operativní leasing? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Operativní leasing. Co znamená pojem Operativní leasing z kategorie Bankovnictví?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Operativní leasing se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: přesný výraz, informace, bankovnictví, význam, formulace, význam slova, přesný význam, pojem, vysvětlení, slovo, definice, terminologie, názvosloví, co to je, lexikon, bankovnictví, odborné názvosloví, odborný výraz


Pojem Operativní leasing je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Operativní leasing? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Operativní leasing (dále jen OL) se od finančního leasingu (dále jen FL) liší zejména tím, že předmět nájmu (nejčastěji vozidlo) zůstává ve vlastnictví leasingové společnosti i po skončení smlouvy. To umožňuje leasingovým společnostem započítat do splátek pouze rozdíl mezi pořizovací a zůstatkovou hodnotou předmětu nájmu. Díky tomu, klient během leasingu zaplatí pouze reálně amortizovanou část ceny předmětu nájmu. V Česku je OL využíván většinou živnostníky nebo společnostmi - běžní spotřebitelé OL využívají v omezené míře a většinou pouze na vozidla.

Další informační zdroje o slovu Operativní leasing

Zkusit najít slovo Operativní leasing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Operativní leasing ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Operativní leasing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Operativní leasing na Google.cz

Hledat videa s názvem Operativní leasing na Youtube

Najít termín Operativní leasing ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Operativní leasing například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili co znamená slovo Operativní leasing? resp. co přesně označuje termín Operativní leasing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Operativní leasing, odpověď na dotaz co je to Operativní leasing?. Víte např. kdo to je Sebastian Navrátil? Znáte a víte kdo je Tomáš Etzler? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než bankovnictví). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, peníze, operativní leasing, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.