Co je to?
Výraz, termín, definice slova Operativní leasing. Co znamená odborný pojem Operativní leasing z kategorie Bankovnictví?

Co je to Operativní leasing? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Operativní leasing?

Operativní leasing je druh obchodního vztahu, který mezi sebou uzavírají nájemce a leasingová společnost. Jedná se o pronájem na krátkou dobu, většinou je to doba kratší než doba životnosti předmětu leasingu.
Operativní leasing probíhá tak, že leasingový pronajímatel zakoupí předměty leasingu a zákazník si z nich může vybrat takový, o který má zájem. Podle volby zákazníka se sjedná doba pronájmu. Poté co skončí řádná doba leasingu, zůstane pronajatá věc ve vlastnictví leasingové společnosti.


Co je to Operativní leasing? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Operativní leasing. Co znamená odborný pojem Operativní leasing z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Operativní leasing? s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Operativní leasing je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: informace, názvosloví, slovník, přesný výraz, co znamená, význam, terminologie, význam pojmu, odborné názvosloví, lexikon, Operativní leasing, význam slova, definice, formulace, slovo, termín, přesný význam, heslo


Pojem Operativní leasing je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Operativní leasing?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Operativní leasing (dále jen OL) se od finančního leasingu (dále jen FL) liší zejména tím, že předmět nájmu (nejčastěji vozidlo) zůstává ve vlastnictví leasingové společnosti i po skončení smlouvy. To umožňuje leasingovým společnostem započítat do splátek pouze rozdíl mezi pořizovací a zůstatkovou hodnotou předmětu nájmu. Díky tomu, klient během leasingu zaplatí pouze reálně amortizovanou část ceny předmětu nájmu. V Česku je OL využíván většinou živnostníky nebo společnostmi - běžní spotřebitelé OL využívají v omezené míře a většinou pouze na vozidla.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Operativní leasing ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Operativní leasing ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Operativní leasing ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Operativní leasing na Youtube

Hledat pojem Operativní leasing ve Wikislovníku

Hledat heslo Operativní leasing na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Operativní leasing například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Operativní leasing? resp. jaký je význam slova Operativní leasing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Operativní leasing, odpověď na dotaz co je to Operativní leasing?. Víte např. kdo to je Monika Absolonová? Znáte a víte kdo je Mel Gibson? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.