Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anafora. Co znamená odborný pojem Anafora z kategorie Literatura?

Co je to Anafora? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Anafora?

Anafora je slovo původem z řečtiny. Dá se přeložit jako znovuuvedení. Jedná se o pojem z oblasti teorie literatury. Jde o jednu ze slovních figur. Podstatou anafory je opakování buď slova, nebo případně skupiny slov na začátku verše. Některé básně jsou dokonce na anaforách postaveny. I když se anafory nacházejí především v poezii, mohou se objevit i v jiných útvarech, například v řečnickém projevu. Zde se opakují slova nebo jejich spojení v kapitolách nebo odstavcích. Je skvělým prostředkem pro spojení a vyzvednutí myšlenek.
Anafoře se však nevyhýbá ani próza, kde se opět opakují slova na počátku odstavců nebo kapitol. Toto opakované slovo má přízvuk a zdůrazňuje podstatu sdělení. Pomocí anafory může být určité tvrzení stupňováno. Účinek anafory zvyšuje rytmus. Anafory jsou používány ve všech světových jazycích. Jako básnická figura nijak nemění význam slov, kterými je tvořena. Jejím opakem je epifora.


Co je to Anafora? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anafora. Co znamená odborný pojem Anafora z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Anafora je v kategorii literatura

Klíčová slova: popis, co znamená, význam pojmu, vysvětlení, informace, terminus technicus, definice, co je to Anafora?, odborné názvosloví, význam slova, pojem, formulace, co to je, slovník, wiki, odborný výraz, synonymum, terminologie


Pojem Anafora je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Anafora ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anafora ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Anafora ve Wikislovníku

Vyhledat termín Anafora ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Anafora na Youtube

Zkusit najít výraz Anafora ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Anafora například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Anafora? resp. co znamená Anafora? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anafora, odpověď na dotaz co je to Anafora?. Víte např. kdo to je Herbert Kappler? Znáte a víte kdo je Regent? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Anafora v jiné sekci než literatura. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.