Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Prank. Co znamená pojem Prank z kategorie Kultura?

Co je Prank? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Prank?

Prank lze z angličtiny přeložit jako žert, vylomeninu, rošťárnu. Jedná se o určitý a oblíbený způsob, jak někoho nachytat a takzvaně si z něj vystřelit. Tyto chytáky, zesměšnění nebo vtípky jsou pečlivě připravené a natáčejí se a zveřejňují.
Jejich cílem není postiženému ublížit, ale autoři pranku se snaží spíše své okolí pobavit. Nejde jim tedy ani o obohacení ani o zlý úmysl. Ne vždy se toto podaří a mnohé pranky mohou být až kruté nebo na hranici zákona.

Co je to Prank? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Prank. Co znamená pojem Prank z kategorie Kultura?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Prank se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: kultura, slovo, heslo, terminus technicus, vysvětlení, termín, co je to Prank?, přesný význam, názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, kultura, lexikon, synonymum, informace, odborné názvosloví, definice pojmu, pojem


Pojem Prank je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Prank píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Prank je označení pro zlomyslný trik (žert), který obvykle způsobuje, že oběť zažívá rozpaky, zmatenost, zmatek nebo nepohodlí. Vytvářením pranků se zabývají také někteří youtubeři, tzv. pranksteři – v tomto kontextu je cílem „nachytat“ skrytou kamerou jiné osoby a pobavit tak příjemce vytvořeného videa. V roce 2019 YouTube ohlásil omezení nahrávání nebezpečných pranků.

Linky na další online zdroje

Najít výraz Prank ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Prank ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Prank ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Prank ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Prank ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Prank na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Prank například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Prank? resp. co vlastně znamená slovo Prank? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Prank, odpověď na dotaz co je to Prank?. Víte např. kdo to je Karel I Stuart? Znáte a víte kdo je Peter Insider? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je kultura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.