Co je to?
Definice odborného termínu, slova Relativní. Co znamená pojem Relativní z kategorie Filozofie?

Co je Relativní?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Relativní?

Relativní je pojem pro označení toho, co je ve vztahu k něčemu, platné, hodnocené vzhledem k něčemu jinému nebo vyplývající ze srovnání, popřípadě to, co je poměrné, závislé, vztažné nebo podmíněné.
Vždy je tedy třeba to, co se k něčemu vztahuje, porovnávat s něčím jiným, jinak by označení relativní nemělo smysl.


Co je to Relativní? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Relativní. Co znamená pojem Relativní z kategorie Filozofie?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Relativní patří do sekce filozofie

Klíčová slova: formulace, synonymum, lexikon, slovník, co to je, odborné názvosloví, co znamená, Relativní, popis, terminologie, pojem, termín, informace, vysvětlení, terminus technicus, přesný význam, definice pojmu, význam


Pojem Relativní je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Relativní?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Relativismus (z lat. relativus, poměrný, vztažný) může označovat velmi široké spektrum postojů a názorů, které obvykle netvoří žádný soudržný systém. Všem je patrně společný názor, že něco, co jiní pokládají za absolutní a na ničem nezávislé, ve skutečnosti závisí na něčem jiném a může se tedy i měnit. Moderní označení relativismus je problematické tím, že naznačuje, jako by se jednalo o ucelený myšlenkový systém, ačkoli ve skutečnosti jde spíš o rozmanité a často polemické nebo jen provokující tendence.

Jiné informační zdroje o pojmu Relativní

Zkusit najít termín Relativní ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Relativní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Relativní ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat slovo Relativní ve Wikislovníku

Najít slovo Relativní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Relativní na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Relativní například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teďka již bezesporu víte co je to Relativní? resp. jaký je význam pojmu Relativní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Relativní, odpověď na dotaz co je to Relativní?. Víte např. kdo to je Zachary Taylor? Znáte a víte kdo je Tomáš Chrenek? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než filozofie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.