Co je to?
Odborný výraz, definice slova Relativní. Co znamená pojem Relativní z kategorie Filozofie?

Co je to Relativní? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Relativní

Relativní je pojem pro označení toho, co je ve vztahu k něčemu, platné, hodnocené vzhledem k něčemu jinému nebo vyplývající ze srovnání, popřípadě to, co je poměrné, závislé, vztažné nebo podmíněné.
Vždy je tedy třeba to, co se k něčemu vztahuje, porovnávat s něčím jiným, jinak by označení relativní nemělo smysl.


Co je to Relativní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Relativní. Co znamená pojem Relativní z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Relativní je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: Filozofie, přesný význam, informace, terminus technicus, formulace, definice pojmu, význam, termín, Filozofie, pojem, odborný výraz, Relativní, synonymum, lexikon, význam slova, terminologie, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Relativní je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Relativní? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Relativismus (z lat. relativus, poměrný, vztažný) může označovat velmi široké spektrum postojů a názorů, které obvykle netvoří žádný soudržný systém. Všem je patrně společný názor, že něco, co jiní pokládají za absolutní a na ničem nezávislé, ve skutečnosti závisí na něčem jiném a může se tedy i měnit. Moderní označení relativismus je problematické tím, že naznačuje, jako by se jednalo o ucelený myšlenkový systém, ačkoli ve skutečnosti jde spíš o rozmanité a často polemické nebo jen provokující tendence.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít termín Relativní ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Relativní ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Relativní ve vyhledávači Qwant

Najít termín Relativní ve Wikizdrojích

Hledat výraz Relativní ve Wikislovníku

Najít pojem Relativní ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Relativní například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Relativní? resp. jaký je význam slova Relativní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Relativní, odpověď na dotaz co je to Relativní?. Víte např. kdo to je Spojená osoba? Znáte a víte kdo je Speditér? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Filozofie). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.