Co je to?
Odborný výraz, definice slova Relativní. Co znamená pojem Relativní z kategorie Filozofie?

Co je to Relativní? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Relativní

Relativní je pojem pro označení toho, co je ve vztahu k něčemu, platné, hodnocené vzhledem k něčemu jinému nebo vyplývající ze srovnání, popřípadě to, co je poměrné, závislé, vztažné nebo podmíněné.
Vždy je tedy třeba to, co se k něčemu vztahuje, porovnávat s něčím jiným, jinak by označení relativní nemělo smysl.


Co je to Relativní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Relativní. Co znamená pojem Relativní z kategorie Filozofie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Relativní? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Relativní je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: význam slova, přesný význam, Filozofie, přesný výraz, heslo, definice pojmu, definice, co znamená, formulace, vysvětlení, popis, termín, Filozofie, terminologie, lexikon, význam pojmu, odborný výraz, význam


Pojem Relativní je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Relativní? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Relativismus (z lat. relativus, poměrný, vztažný) může označovat velmi široké spektrum postojů a názorů, které obvykle netvoří žádný soudržný systém. Všem je patrně společný názor, že něco, co jiní pokládají za absolutní a na ničem nezávislé, ve skutečnosti závisí na něčem jiném a může se tedy i měnit. Moderní označení relativismus je problematické tím, že naznačuje, jako by se jednalo o ucelený myšlenkový systém, ačkoli ve skutečnosti jde spíš o rozmanité a často polemické nebo jen provokující tendence.

Více informací o slovu Relativní doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Relativní ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Relativní ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Relativní na Google.cz

Zkusit najít slovo Relativní ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Relativní ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Relativní ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Relativní například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Relativní? resp. co znamená výraz Relativní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Relativní, odpověď na dotaz co je to Relativní?. Víte např. kdo to je Porodní asistentka? Znáte a víte kdo je Speditér? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Relativní v jiné sekci než Filozofie. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.