Co je to?
Odborný výraz, definice slova Relativní. Co znamená pojem Relativní z kategorie Filozofie?

Co je to Relativní? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Relativní

Relativní je pojem pro označení toho, co je ve vztahu k něčemu, platné, hodnocené vzhledem k něčemu jinému nebo vyplývající ze srovnání, popřípadě to, co je poměrné, závislé, vztažné nebo podmíněné.
Vždy je tedy třeba to, co se k něčemu vztahuje, porovnávat s něčím jiným, jinak by označení relativní nemělo smysl.


Co je to Relativní? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Relativní. Co znamená pojem Relativní z kategorie Filozofie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Relativní můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Relativní je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: formulace, odborné názvosloví, co je to Relativní?, popis, pojem, lexikon, odborný výraz, význam slova, heslo, přesný význam, vysvětlení, význam, Filozofie, wiki, definice pojmu, Filozofie, termín, co to je


Pojem Relativní je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Relativní? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Relativismus (z lat. relativus, poměrný, vztažný) může označovat velmi široké spektrum postojů a názorů, které obvykle netvoří žádný soudržný systém. Všem je patrně společný názor, že něco, co jiní pokládají za absolutní a na ničem nezávislé, ve skutečnosti závisí na něčem jiném a může se tedy i měnit. Moderní označení relativismus je problematické tím, že naznačuje, jako by se jednalo o ucelený myšlenkový systém, ačkoli ve skutečnosti jde spíš o rozmanité a často polemické nebo jen provokující tendence.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Relativní na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Relativní ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Relativní na Google.cz

Vyhledat výraz Relativní ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Relativní ve Wikimedia Commons

Hledat termín Relativní ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Relativní například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Relativní? resp. co se přesně ukrývá za slovem Relativní? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Relativní, odpověď na dotaz co je to Relativní?. Víte např. kdo to je Geodet? Znáte a víte kdo je Rosalind Franklinová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.