Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Adenom. Co znamená pojem Adenom z kategorie Nemoce?

Co je Adenom?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Adenom?

V lékařství se jako adenom označuje nádor ze žlázového epitelu, který se svou strukturou velice podobá původní žláze. Může mít i zachovanou sekreci. Narozdíl od adenokarcinomu se nejedná o zhoubný nádor. V některých případech však hrozí jeho malignizace, a proto se některé adenomy preventivně odstraňují. Adenomy se mohou vyskytovat v žlázách s vnitřní i vnější sekrecí. Mohou produkovat i nadměrné množství hormonů, což vede k hormonální poruše.


Co je to Adenom? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Adenom. Co znamená pojem Adenom z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Adenom s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Adenom se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: slovník, lexikon, nemoce, pojem, přesný význam, popis, přesný výraz, informace, vysvětlení, definice, termín, terminologie, synonymum, heslo, význam, význam pojmu, odborné názvosloví, wiki


Pojem Adenom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Adenom ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Adenom ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Adenom na Google.cz

Hledat slovo Adenom ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adenom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Adenom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Adenom například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Adenom? resp. jaká je definice slova Adenom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adenom, odpověď na dotaz co je to Adenom?. Víte např. kdo to je Ezop? Znáte a víte kdo je Otaku? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, rakovina, adenom, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.