Co je to?
Definice výrazu Adenom. Co znamená odborný pojem Adenom z kategorie Nemoce?

Co to je Adenom? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Adenom?

V lékařství se jako adenom označuje nádor ze žlázového epitelu, který se svou strukturou velice podobá původní žláze. Může mít i zachovanou sekreci. Narozdíl od adenokarcinomu se nejedná o zhoubný nádor. V některých případech však hrozí jeho malignizace, a proto se některé adenomy preventivně odstraňují. Adenomy se mohou vyskytovat v žlázách s vnitřní i vnější sekrecí. Mohou produkovat i nadměrné množství hormonů, což vede k hormonální poruše.


Co je to Adenom? Význam slova, termín, Definice výrazu Adenom. Co znamená odborný pojem Adenom z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Adenom můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Adenom je v sekci Nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, Nemoce, co je to Adenom?, popis, pojem, slovo, co to je, přesný výraz, význam slova, Nemoce, odborný výraz, definice pojmu, význam pojmu, termín, názvosloví, synonymum, wiki, terminologie


Pojem Adenom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Adenom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Adenom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adenom ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Adenom ve Wikislovníku

Najít slovo Adenom ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Adenom ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Adenom například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Adenom? resp. jaký je přesný význam slova Adenom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adenom, odpověď na dotaz co je to Adenom?. Víte např. kdo to je Zloděj? Znáte a víte kdo je Čert? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.