Co je to?
Definice výrazu Adenom. Co znamená odborný pojem Adenom z kategorie Nemoce?

Co je Adenom? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Adenom

V lékařství se jako adenom označuje nádor ze žlázového epitelu, který se svou strukturou velice podobá původní žláze. Může mít i zachovanou sekreci. Narozdíl od adenokarcinomu se nejedná o zhoubný nádor. V některých případech však hrozí jeho malignizace, a proto se některé adenomy preventivně odstraňují. Adenomy se mohou vyskytovat v žlázách s vnitřní i vnější sekrecí. Mohou produkovat i nadměrné množství hormonů, což vede k hormonální poruše.


Co je to Adenom? Význam slova, termín, Definice výrazu Adenom. Co znamená odborný pojem Adenom z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Adenom je v sekci nemoce

Klíčová slova: termín, slovník, co znamená, heslo, pojem, terminus technicus, nemoce, přesný význam, popis, význam, odborný výraz, význam pojmu, formulace, terminologie, vysvětlení, definice, co je to Adenom?, nemoce


Pojem Adenom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adenom ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Adenom na Google.cz

Hledat slovo Adenom ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Adenom na Youtube

Najít termín Adenom ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adenom ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Adenom například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Adenom? resp. jaká je definice termínu Adenom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adenom, odpověď na dotaz co je to Adenom?. Víte např. kdo to je Martina Dubovská? Znáte a víte kdo je Otaku? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Adenom i v jiné sekci než je kategorie nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.