Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adenom. Co znamená odborný pojem Adenom z kategorie Nemoce?

Co je to Adenom? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Adenom?

V lékařství se jako adenom označuje nádor ze žlázového epitelu, který se svou strukturou velice podobá původní žláze. Může mít i zachovanou sekreci. Narozdíl od adenokarcinomu se nejedná o zhoubný nádor. V některých případech však hrozí jeho malignizace, a proto se některé adenomy preventivně odstraňují. Adenomy se mohou vyskytovat v žlázách s vnitřní i vnější sekrecí. Mohou produkovat i nadměrné množství hormonů, což vede k hormonální poruše.


Co je to Adenom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adenom. Co znamená odborný pojem Adenom z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Adenom patří do sekce nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, názvosloví, informace, definice, nemoce, význam pojmu, odborný výraz, slovo, terminus technicus, synonymum, lexikon, terminologie, co znamená, vysvětlení, termín, přesný význam, význam slova, nemoce


Pojem Adenom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat termín Adenom ve Wikipedii

Zkusit najít heslo Adenom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adenom ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Adenom ve vyhledávači Yandex

Najít termín Adenom na Google.cz

Najít slovo Adenom ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adenom například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Adenom? resp. jaká je definice termínu Adenom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adenom, odpověď na dotaz co je to Adenom?. Víte např. kdo to je František I.? Znáte a víte kdo je Nemrtvý? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.