Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adenom. Co znamená odborný pojem Adenom z kategorie Nemoce?

Co je to Adenom? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Adenom?

V lékařství se jako adenom označuje nádor ze žlázového epitelu, který se svou strukturou velice podobá původní žláze. Může mít i zachovanou sekreci. Narozdíl od adenokarcinomu se nejedná o zhoubný nádor. V některých případech však hrozí jeho malignizace, a proto se některé adenomy preventivně odstraňují. Adenomy se mohou vyskytovat v žlázách s vnitřní i vnější sekrecí. Mohou produkovat i nadměrné množství hormonů, což vede k hormonální poruše.


Co je to Adenom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adenom. Co znamená odborný pojem Adenom z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Adenom doporučujeme sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Adenom se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: význam slova, význam, termín, nemoce, definice pojmu, odborný výraz, co to je, názvosloví, wiki, vysvětlení, přesný význam, formulace, terminus technicus, nemoce, Adenom, pojem, slovo, terminologie


Pojem Adenom je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Adenom

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adenom ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Adenom na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adenom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Adenom na Google.cz

Najít heslo Adenom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Adenom ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Adenom například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte co znamená slovo Adenom? resp. jaký je přesný význam slova Adenom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adenom, odpověď na dotaz co je to Adenom?. Víte např. kdo to je Herobrine? Znáte a víte kdo je Otaku? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.