Co je to?
Definice výrazu Adenom. Co znamená odborný pojem Adenom z kategorie Nemoce?

Co to je Adenom? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Adenom?

V lékařství se jako adenom označuje nádor ze žlázového epitelu, který se svou strukturou velice podobá původní žláze. Může mít i zachovanou sekreci. Narozdíl od adenokarcinomu se nejedná o zhoubný nádor. V některých případech však hrozí jeho malignizace, a proto se některé adenomy preventivně odstraňují. Adenomy se mohou vyskytovat v žlázách s vnitřní i vnější sekrecí. Mohou produkovat i nadměrné množství hormonů, což vede k hormonální poruše.


Co je to Adenom? Význam slova, termín, Definice výrazu Adenom. Co znamená odborný pojem Adenom z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Adenom? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Adenom je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, definice pojmu, přesný výraz, wiki, synonymum, Nemoce, definice, popis, co to je, názvosloví, termín, slovník, co znamená, co je to Adenom?, odborné názvosloví, význam, informace, přesný význam


Pojem Adenom je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Adenom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Adenom ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Adenom ve Wikipedii

Hledat heslo Adenom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Adenom na Youtube

Najít slovo Adenom ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Adenom například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Adenom? resp. co přesně znamená slovo Adenom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adenom, odpověď na dotaz co je to Adenom?. Víte např. kdo to je Mentál? Znáte a víte kdo je Islámista? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Adenom hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.