Co je to?
Definice výrazu Cech. Co znamená odborný pojem Cech z kategorie Ekonomie?

Co to je Cech? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Cech?

Cech je označení pro sdružení řemeslníků nebo obchodníků, které vzniklo již ve středověku, od 13. století. Úkolem cechu bylo hájit zájmy a práva těch, kteří se stali jeho členy. Cech se staral o kvalitu výroby, stanovoval ceny, dohlížel na způsob výchovy učňů a kontroloval obsah a skládání mistrovských zkoušek. Jeho úloha byla i společenská, politická i náboženská.
K postupnému rušení cechů docházelo od 18. století, kdy se stávaly brzdou rozvoje a vytvoření konkurence.


Co je to Cech? Význam slova, termín, Definice výrazu Cech. Co znamená odborný pojem Cech z kategorie Ekonomie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cech patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: slovník, Cech, odborný výraz, co to je, význam pojmu, slovo, přesný výraz, význam, Ekonomie, názvosloví, termín, lexikon, význam slova, definice pojmu, popis, informace, definice, heslo


Pojem Cech je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Cech dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Cech je středověké a raně novověké řemeslnické nebo obchodnické sdružení, které hájilo práva a zájmy svých členů, dohlíželo na jakost a cenu výrobků, na výchovu učedníků a skládání mistrovských zkoušek. Plnil též úlohy zastupitelské, náboženské a společenské.
Cechy vznikaly ve středověkých městech hlavně během 13.-15. století, v menších městech ještě i v 16. a 17. století. Rušeny začaly být ve druhé polovině 18. století a především v 19. století, neboť bránily vytváření konkurenčního prostředí a technologickému rozvoji.

Více informací o slovu Cech doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat slovo Cech na Google.cz

Hledat heslo Cech ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Cech ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Cech ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Cech ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Cech na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cech například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Cech? resp. jaká je definice termínu Cech? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cech, odpověď na dotaz co je to Cech?. Víte např. kdo to je Leoš Mareš? Znáte a víte kdo je Mladistvý? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Cech i v jiných kategoriích (než Ekonomie). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.