Co je to?
Definice výrazu, termínu Cech. Co znamená odborný pojem Cech z kategorie Ekonomie?

Co je Cech? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cech

Cech je označení pro sdružení řemeslníků nebo obchodníků, které vzniklo již ve středověku, od 13. století. Úkolem cechu bylo hájit zájmy a práva těch, kteří se stali jeho členy. Cech se staral o kvalitu výroby, stanovoval ceny, dohlížel na způsob výchovy učňů a kontroloval obsah a skládání mistrovských zkoušek. Jeho úloha byla i společenská, politická i náboženská.
K postupnému rušení cechů docházelo od 18. století, kdy se stávaly brzdou rozvoje a vytvoření konkurence.


Co je to Cech? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cech. Co znamená odborný pojem Cech z kategorie Ekonomie?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Cech? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Cech je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: slovo, terminologie, informace, formulace, význam pojmu, definice, pojem, termín, co to je, odborný výraz, slovník, význam, wiki, názvosloví, definice pojmu, co je to Cech?, význam slova, Cech


Pojem Cech je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cech? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Cech je středověké a raně novověké řemeslnické nebo obchodnické sdružení, které hájilo práva a zájmy svých členů, dohlíželo na jakost a cenu výrobků, na výchovu učedníků a skládání mistrovských zkoušek. Plnil též úlohy zastupitelské, náboženské a společenské.
Cechy vznikaly ve středověkých městech hlavně během 13.-15. století, v menších městech ještě i v 16. a 17. století. Rušeny začaly být ve druhé polovině 18. století a především v 19. století, neboť bránily vytváření konkurenčního prostředí a technologickému rozvoji.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Cech ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Cech ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Cech ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Cech na Youtube

Zkusit najít frázi Cech ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Cech ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cech například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Cech? resp. co vlastně znamená slovo Cech? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cech, odpověď na dotaz co je to Cech?. Víte např. kdo to je Carlos Slim Helú? Znáte a víte kdo je Joan Jett? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.