Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cech. Co znamená odborný pojem Cech z kategorie Ekonomie?

Co je to Cech? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Cech

Cech je označení pro sdružení řemeslníků nebo obchodníků, které vzniklo již ve středověku, od 13. století. Úkolem cechu bylo hájit zájmy a práva těch, kteří se stali jeho členy. Cech se staral o kvalitu výroby, stanovoval ceny, dohlížel na způsob výchovy učňů a kontroloval obsah a skládání mistrovských zkoušek. Jeho úloha byla i společenská, politická i náboženská.
K postupnému rušení cechů docházelo od 18. století, kdy se stávaly brzdou rozvoje a vytvoření konkurence.


Co je to Cech? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cech. Co znamená odborný pojem Cech z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Cech? Potom se o definici podělte s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Cech se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, synonymum, definice pojmu, definice, slovo, Cech, názvosloví, význam pojmu, wiki, popis, ekonomie, heslo, slovník, terminus technicus, význam slova, co znamená, terminologie


Pojem Cech je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cech? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cech je středověké a raně novověké řemeslnické nebo obchodnické sdružení, které hájilo práva a zájmy svých členů, dohlíželo na jakost a cenu výrobků, na výchovu učedníků a skládání mistrovských zkoušek. Plnil též úlohy zastupitelské, náboženské a společenské.
Cechy vznikaly ve středověkých městech hlavně během 13.-15. století, v menších městech ještě i v 16. a 17. století. Rušeny začaly být ve druhé polovině 18. století a především v 19. století, neboť bránily vytváření konkurenčního prostředí a technologickému rozvoji.

Pro další informace o termínu Cech zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Cech na Youtube

Najít termín Cech ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Cech ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Cech ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cech ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Cech na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cech například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Cech? resp. co znamená Cech? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cech, odpověď na dotaz co je to Cech?. Víte např. kdo to je Kartograf? Znáte a víte kdo je Antonín Frič? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.