Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cech. Co znamená odborný pojem Cech z kategorie Ekonomie?

Co je to Cech? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Cech?

Cech je označení pro sdružení řemeslníků nebo obchodníků, které vzniklo již ve středověku, od 13. století. Úkolem cechu bylo hájit zájmy a práva těch, kteří se stali jeho členy. Cech se staral o kvalitu výroby, stanovoval ceny, dohlížel na způsob výchovy učňů a kontroloval obsah a skládání mistrovských zkoušek. Jeho úloha byla i společenská, politická i náboženská.
K postupnému rušení cechů docházelo od 18. století, kdy se stávaly brzdou rozvoje a vytvoření konkurence.


Co je to Cech? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cech. Co znamená odborný pojem Cech z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Cech sdílejte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Cech je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: definice, vysvětlení, Cech, popis, co znamená, význam slova, význam pojmu, terminus technicus, ekonomie, definice pojmu, co je to Cech?, přesný výraz, wiki, terminologie, slovo, termín, názvosloví, ekonomie


Pojem Cech je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Cech dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Cech je středověké a raně novověké řemeslnické nebo obchodnické sdružení, které hájilo práva a zájmy svých členů, dohlíželo na jakost a cenu výrobků, na výchovu učedníků a skládání mistrovských zkoušek. Plnil též úlohy zastupitelské, náboženské a společenské.
Cechy vznikaly ve středověkých městech hlavně během 13.-15. století, v menších městech ještě i v 16. a 17. století. Rušeny začaly být ve druhé polovině 18. století a především v 19. století, neboť bránily vytváření konkurenčního prostředí a technologickému rozvoji.

Zkuste zjistit více informací o slovu Cech v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cech ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Cech ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Cech ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Cech ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Cech ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Cech ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Cech například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Cech? resp. co vlastně znamená slovo Cech? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cech, odpověď na dotaz co je to Cech?. Víte např. kdo to je Černovous? Znáte a víte kdo je Henri Becquerel? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než ekonomie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.