Co je Vysoká škola?
Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Vysoká škola?
Vysoká škola je název vzdělávací instituce. Ta působí jako právnická osoba a zajišťuje především vzdělání terciárního typu. Pedagogové a studující jsou dohromady akademickou obcí. Vysoká škola může udělovat akademické tituly. Tyto instituce mohou být univerzitního nebo neuniverzitního typu. Univerzity se věnují také výzkumu a vědecké činnosti a mají doktorské studijní programy. Na vysoké škole je možno navštěvovat studijní programy a obory nebo programy celoživotního vzdělávání. Studijní programy mohou být bakalářské, magisterské a doktorské. Vysoké školy jsou buď veřejné, státní nebo soukromé. Kromě nich zde působí vysoké školy zahraniční.
Akreditaci vysokým školám uděluje Akreditační úřad. Regulaci zajišťuje vysokoškolský zákon. Veřejné a soukromé vysoké školy jsou právnickými osobami, státní školy nikoliv. Veřejné vysoké školy získávají finance ze státního rozpočtu jako dotace od ministerstva školství. Kromě toho si mohou účtovat různé poplatky za studium, mají příjmy z různých majetků, fondů a rozpočtů, doplňkové činnosti a darů. Vysokou školu řídí rektor s akademickým senátem, vědeckou radou a disciplinární komisí. Působí zde také kvestor a správní rada. Ti se zabývají převážně správou.
Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Tento příspěvek vznikl jako součást obsahu webu Superia.cz
Jaký je význam pojmu Vysoká škola? Oficiální definice termínu a výrazu z Wikipedie.
Definice termínu, kterou naleznete dále, pochází z online projektu Wikipedia.cz a je poskytována pod licencí CC-BY-SA.
Vysoká škola je právnická osoba, vzdělávací instituce poskytující terciární vzdělávání. Jedná se o nejvyšší článek vzdělávací soustavy. Studenti a pedagogové vysoké školy tvoří akademickou obec. Vysoká škola je jediná instituce, která má právo udělovat akademické tituly. Vysoké školy mohou být děleny na univerzitní a neuniverzitní. Univerzitní vysoké školy (univerzity) uskutečňují krom vzdělávací činnosti též výzkum, přesněji: uskutečňují též doktorské studijní programy (Ph.D.).
Vysoká škola (VŠ) uskutečňuje akreditované studijní programy (ty se dělí na jednotlivé studijní obory) a programy celoživotního vzdělávání. Typ vysokoškolské vzdělávací činnosti je určen typem uskutečňovaných akreditovaných studijních programů – typy studijních programů jsou bakalářský, magisterský a doktorský.
Jiné doporučené zdroje informací
Zkusit najít heslo Vysoká škola ve vyhledávači Yandex
Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vysoká škola ve Wikimedia Commons
Hledat frázi Vysoká škola ve Wikislovníku
Najít pojem Vysoká škola na Google obrázcích
Zkusit najít Vysoká škola ve vyhledávači Qwant
Zkusit najít výraz Vysoká škola ve slovníku cizích slov od Seznam.cz
Dál můžete zkusit hledat slovo Vysoká škola například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.
Vybrané termíny, slova, pojmy
Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Vysoká škola? resp. jaká je definice termínu Vysoká škola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vysoká škola, odpověď na dotaz co je to Vysoká škola?. Víte např. kdo to je Karel Havlíček? Znáte a víte kdo je Robert Hájek? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Mějte prosím na paměti, že význam každého slova se může lišit podle kontextu v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Vysoká škola v jiné sekci než Školství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.
Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za váš zájem a návštěvu našeho stručného slovníku, který se věnuje zejména slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.
Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.