Co je Vysoká škola?
Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Vysoká škola?
Vysoká škola je název vzdělávací instituce. Ta působí jako právnická osoba a zajišťuje především vzdělání terciárního typu. Pedagogové a studující jsou dohromady akademickou obcí. Vysoká škola může udělovat akademické tituly. Tyto instituce mohou být univerzitního nebo neuniverzitního typu. Univerzity se věnují také výzkumu a vědecké činnosti a mají doktorské studijní programy. Na vysoké škole je možno navštěvovat studijní programy a obory nebo programy celoživotního vzdělávání. Studijní programy mohou být bakalářské, magisterské a doktorské. Vysoké školy jsou buď veřejné, státní nebo soukromé. Kromě nich zde působí vysoké školy zahraniční.
Akreditaci vysokým školám uděluje Akreditační úřad. Regulaci zajišťuje vysokoškolský zákon. Veřejné a soukromé vysoké školy jsou právnickými osobami, státní školy nikoliv. Veřejné vysoké školy získávají finance ze státního rozpočtu jako dotace od ministerstva školství. Kromě toho si mohou účtovat různé poplatky za studium, mají příjmy z různých majetků, fondů a rozpočtů, doplňkové činnosti a darů. Vysokou školu řídí rektor s akademickým senátem, vědeckou radou a disciplinární komisí. Působí zde také kvestor a správní rada. Ti se zabývají převážně správou.
Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Napsáno redaktory Superia.cz
Co se píše ve Wikipedii o pojmu Vysoká škola?
Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.
Vysoká škola je právnická osoba, vzdělávací instituce poskytující terciární vzdělávání. Jedná se o nejvyšší článek vzdělávací soustavy. Studenti a pedagogové vysoké školy tvoří akademickou obec. Vysoká škola je jediná instituce, která má právo udělovat akademické tituly. Vysoké školy mohou být děleny na univerzitní a neuniverzitní. Univerzitní vysoké školy (univerzity) uskutečňují krom vzdělávací činnosti též výzkum, přesněji: uskutečňují též doktorské studijní programy (Ph.D.).
Vysoká škola (VŠ) uskutečňuje akreditované studijní programy (ty se dělí na jednotlivé studijní obory) a programy celoživotního vzdělávání. Typ vysokoškolské vzdělávací činnosti je určen typem uskutečňovaných akreditovaných studijních programů – typy studijních programů jsou bakalářský, magisterský a doktorský.
Hledejte pojem Vysoká škola v následujících vyhledávačích
Zkusit najít Vysoká škola ve Wikislovníku
Vyhledat výraz Vysoká škola ve fulltextu vyhledávače Info.com
Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vysoká škola ve vyhledávači DuckDuckGo
Hledat videa s názvem Vysoká škola na Youtube
Zkusit najít slovo Vysoká škola na Google.cz
Vyhledat slovo Vysoká škola ve fulltextovém vyhledávači Bing.com
Dál můžete zkusit hledat slovo Vysoká škola například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.
Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel
Nyní již víte jaká je definice slova Vysoká škola? resp. jaká je definice termínu Vysoká škola? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vysoká škola, odpověď na dotaz co je to Vysoká škola?. Víte např. kdo to je Petr Říbal? Znáte a víte kdo je Robert Hájek? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Vysoká škola i v jiné sekci než v Školství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.
Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.
Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.
Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.