Co je to?
Výraz, termín, definice slova Citoň. Co znamená odborný pojem Citoň z kategorie Český jazyk?

Co je to Citoň? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Citoň

Tento výraz není v současné češtině používán a de facto nikdy ani používán nebyl. Jedná se o neologismus (novotvar, nově vytvořené slovo) z doby národního obrození, kdy se takzvaní puristé neboli brusiči českého jazyka snažili odstranit z češtiny slova cizího původu (především germanismy) a nahradit je ryze českými. "Citoň" měl být "nos". Netřeba dodávat, že se tento navrhovaný výraz neujal. Jinými podobnými příklady mohou být např. slova knihovtipník (student) nebo zelenochrupka (salát).


Co je to Citoň? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Citoň. Co znamená odborný pojem Citoň z kategorie Český jazyk?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Citoň doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Citoň se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: Citoň, vysvětlení, význam pojmu, co je to Citoň?, odborný výraz, wiki, definice pojmu, synonymum, přesný význam, pojem, co to je, názvosloví, formulace, informace, termín, terminus technicus, slovník, definice


Pojem Citoň je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Citoň lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Citoň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Citoň ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Citoň ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Citoň ve Wikipedii

Zkusit najít termín Citoň ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Citoň ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Citoň například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Citoň? resp. co to je Citoň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citoň, odpověď na dotaz co je to Citoň?. Víte např. kdo to je Eva Pilarová? Znáte a víte kdo je Vlkodlak? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Citoň hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?