Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Citoň. Co znamená pojem Citoň z kategorie Český jazyk?

Co to je Citoň? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Citoň

Tento výraz není v současné češtině používán a de facto nikdy ani používán nebyl. Jedná se o neologismus (novotvar, nově vytvořené slovo) z doby národního obrození, kdy se takzvaní puristé neboli brusiči českého jazyka snažili odstranit z češtiny slova cizího původu (především germanismy) a nahradit je ryze českými. "Citoň" měl být "nos". Netřeba dodávat, že se tento navrhovaný výraz neujal. Jinými podobnými příklady mohou být např. slova knihovtipník (student) nebo zelenochrupka (salát).


Co je to Citoň? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Citoň. Co znamená pojem Citoň z kategorie Český jazyk?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Citoň se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: význam slova, slovo, odborné názvosloví, odborný výraz, terminus technicus, formulace, význam, termín, popis, co znamená, co je to Citoň?, terminologie, informace, pojem, přesný výraz, heslo, Citoň, lexikon


Pojem Citoň je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Citoň ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Citoň ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Citoň ve Wikipedii

Hledat pojem Citoň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Citoň ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Citoň ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Citoň například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Citoň? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Citoň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citoň, odpověď na dotaz co je to Citoň?. Víte např. kdo to je Kulak? Znáte a víte kdo je Antisemita? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?