Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Citoň. Co znamená pojem Citoň z kategorie Český jazyk?

Co to je Citoň? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Citoň

Tento výraz není v současné češtině používán a de facto nikdy ani používán nebyl. Jedná se o neologismus (novotvar, nově vytvořené slovo) z doby národního obrození, kdy se takzvaní puristé neboli brusiči českého jazyka snažili odstranit z češtiny slova cizího původu (především germanismy) a nahradit je ryze českými. "Citoň" měl být "nos". Netřeba dodávat, že se tento navrhovaný výraz neujal. Jinými podobnými příklady mohou být např. slova knihovtipník (student) nebo zelenochrupka (salát).


Co je to Citoň? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Citoň. Co znamená pojem Citoň z kategorie Český jazyk?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Citoň sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Citoň patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: přesný význam, co je to Citoň?, co to je, heslo, názvosloví, wiki, přesný výraz, pojem, význam slova, vysvětlení, informace, synonymum, co znamená, slovník, slovo, definice pojmu, lexikon, Citoň


Pojem Citoň je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Citoň na Google.cz

Najít heslo Citoň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Citoň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Citoň na Youtube

Najít termín Citoň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Citoň ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Citoň například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Citoň? resp. jaká je definice termínu Citoň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citoň, odpověď na dotaz co je to Citoň?. Víte např. kdo to je Hudební skladatel? Znáte a víte kdo je Antisemita? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Citoň hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?