Co je to?
Výraz, termín, definice slova Citoň. Co znamená odborný pojem Citoň z kategorie Český jazyk?

Co je to Citoň? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Citoň

Tento výraz není v současné češtině používán a de facto nikdy ani používán nebyl. Jedná se o neologismus (novotvar, nově vytvořené slovo) z doby národního obrození, kdy se takzvaní puristé neboli brusiči českého jazyka snažili odstranit z češtiny slova cizího původu (především germanismy) a nahradit je ryze českými. "Citoň" měl být "nos". Netřeba dodávat, že se tento navrhovaný výraz neujal. Jinými podobnými příklady mohou být např. slova knihovtipník (student) nebo zelenochrupka (salát).


Co je to Citoň? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Citoň. Co znamená odborný pojem Citoň z kategorie Český jazyk?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Citoň? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Citoň se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: Český jazyk, slovník, přesný výraz, odborný výraz, co to je, význam pojmu, přesný význam, termín, co je to Citoň?, heslo, Český jazyk, Citoň, wiki, popis, definice, terminus technicus, vysvětlení, názvosloví


Pojem Citoň je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Citoň ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Citoň na Youtube

Hledat výraz Citoň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Citoň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Citoň ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Citoň na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Citoň například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo Citoň? resp. co je to Citoň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citoň, odpověď na dotaz co je to Citoň?. Víte např. kdo to je Koroner? Znáte a víte kdo je Alex Mynářová? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Citoň i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?