Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Citoň. Co znamená pojem Citoň z kategorie Český jazyk?

Co to je Citoň? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Citoň

Tento výraz není v současné češtině používán a de facto nikdy ani používán nebyl. Jedná se o neologismus (novotvar, nově vytvořené slovo) z doby národního obrození, kdy se takzvaní puristé neboli brusiči českého jazyka snažili odstranit z češtiny slova cizího původu (především germanismy) a nahradit je ryze českými. "Citoň" měl být "nos". Netřeba dodávat, že se tento navrhovaný výraz neujal. Jinými podobnými příklady mohou být např. slova knihovtipník (student) nebo zelenochrupka (salát).


Co je to Citoň? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Citoň. Co znamená pojem Citoň z kategorie Český jazyk?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Citoň patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: co znamená, popis, přesný význam, wiki, informace, slovník, odborný výraz, význam, význam slova, Český jazyk, co je to Citoň?, terminus technicus, slovo, termín, význam pojmu, lexikon, Český jazyk, terminologie


Pojem Citoň je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Citoň na Google.cz

Najít heslo Citoň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Citoň ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Citoň ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Citoň ve Wikipedii

Vyhledat výraz Citoň ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Citoň například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Citoň? resp. jaký je význam slova Citoň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citoň, odpověď na dotaz co je to Citoň?. Víte např. kdo to je Jana Lorencová? Znáte a víte kdo je Evangelík? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?