Co je to?
Definice odborného termínu, slova Citoň. Co znamená pojem Citoň z kategorie Český jazyk?

Co je to Citoň? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Citoň?

Tento výraz není v současné češtině používán a de facto nikdy ani používán nebyl. Jedná se o neologismus (novotvar, nově vytvořené slovo) z doby národního obrození, kdy se takzvaní puristé neboli brusiči českého jazyka snažili odstranit z češtiny slova cizího původu (především germanismy) a nahradit je ryze českými. "Citoň" měl být "nos". Netřeba dodávat, že se tento navrhovaný výraz neujal. Jinými podobnými příklady mohou být např. slova knihovtipník (student) nebo zelenochrupka (salát).


Co je to Citoň? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Citoň. Co znamená pojem Citoň z kategorie Český jazyk?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Citoň je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: co je to Citoň?, heslo, terminus technicus, definice pojmu, lexikon, význam, pojem, význam slova, informace, názvosloví, Citoň, přesný výraz, wiki, Český jazyk, přesný význam, co to je, Český jazyk, terminologie


Pojem Citoň je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Citoň doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Citoň na Google.cz

Zkusit najít pojem Citoň ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Citoň ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Citoň ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Citoň ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Citoň na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Citoň například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Citoň? resp. co znamená slovo Citoň? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Citoň, odpověď na dotaz co je to Citoň?. Víte např. kdo to je Sandra Nováková? Znáte a víte kdo je Pokémon? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Citoň v jiné sekci než Český jazyk. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?