Co je to?
Definice výrazu, termínu Izotonický nápoj. Co znamená odborný pojem Izotonický nápoj z kategorie Nápoje?

Co je to Izotonický nápoj? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Izotonický nápoj

Izotonický nápoj zajišťuje organizmu rychlé obnovení elektrolytů a tekutin, k jejichž ztrátě došlo při intenzivní fyzické aktivitě. Pro izotonické nápoje je typická vyvážená hladina iontů. Jsou v nich obsaženy důležité minerální látky jako sodík nebo karbohydráty.
Izotonické nápoje hydratují a dodávají energii při i po sportovní aktivitě. Používají je jak sportovní nadšenci, tak profesionální sportovci, protože prospěšné látky z izotonických nápoj se vstřebávají rychleji než voda.


Co je to Izotonický nápoj? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Izotonický nápoj. Co znamená odborný pojem Izotonický nápoj z kategorie Nápoje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Izotonický nápoj s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Izotonický nápoj patří do kategorie Nápoje

Klíčová slova: odborný výraz, pojem, význam pojmu, formulace, co znamená, vysvětlení, termín, terminus technicus, co je to Izotonický nápoj?, popis, definice pojmu, terminologie, přesný význam, Nápoje, význam, wiki, přesný výraz, slovník


Pojem Izotonický nápoj je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Izotonický nápoj? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Izotonické nápoje mají stejnou osmolaritu jako vnitřní prostředí organismu. Rychlost vstřebávání je tedy o něco pomalejší, než jak je tomu u nápojů hypotonických. Používají se zejména tam, kde sice dochází k velkému pocení, ale výkon netrvá tak dlouho (obvykle ne déle než hodinu). Pot je podstatně koncentrovanější a nedochází k tak extrémním ztrátám tekutin. Jako příklad můžeme uvést sporty, při kterých je zapotřebí velké množství svalové síly (squash, tenis). Při svalové práci je totiž třeba větší množství iontů, zejména pak sodík, draslík, vápník a hořčík. Dále je můžeme použít po ukončení zátěže ve fázi regenerace. Obecně jsou hypotonické nápoje mnohem vhodnější pro použití při fyzické zátěži, než nápoje izotonické.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Izotonický nápoj ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Izotonický nápoj ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Izotonický nápoj ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Izotonický nápoj ve Wikimedia Commons

Hledat termín Izotonický nápoj ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Izotonický nápoj ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Izotonický nápoj například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Izotonický nápoj? resp. co vlastně znamená slovo Izotonický nápoj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Izotonický nápoj, odpověď na dotaz co je to Izotonický nápoj?. Víte např. kdo to je Ódin? Znáte a víte kdo je Martin Dorazín? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.