Co je to?
Výraz, termín, definice slova Izotonický nápoj. Co znamená odborný pojem Izotonický nápoj z kategorie Nápoje?

Co je to Izotonický nápoj? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Izotonický nápoj

Izotonický nápoj zajišťuje organizmu rychlé obnovení elektrolytů a tekutin, k jejichž ztrátě došlo při intenzivní fyzické aktivitě. Pro izotonické nápoje je typická vyvážená hladina iontů. Jsou v nich obsaženy důležité minerální látky jako sodík nebo karbohydráty.
Izotonické nápoje hydratují a dodávají energii při i po sportovní aktivitě. Používají je jak sportovní nadšenci, tak profesionální sportovci, protože prospěšné látky z izotonických nápoj se vstřebávají rychleji než voda.


Co je to Izotonický nápoj? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Izotonický nápoj. Co znamená odborný pojem Izotonický nápoj z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Izotonický nápoj doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Izotonický nápoj se nachází v sekci nápoje

Klíčová slova: Izotonický nápoj, synonymum, lexikon, význam, odborné názvosloví, wiki, co to je, význam slova, přesný význam, nápoje, přesný výraz, co je to Izotonický nápoj?, terminus technicus, terminologie, názvosloví, definice pojmu, nápoje, odborný výraz


Pojem Izotonický nápoj je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Izotonický nápoj? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Izotonické nápoje mají stejnou osmolaritu jako vnitřní prostředí organismu. Rychlost vstřebávání je tedy o něco pomalejší, než jak je tomu u nápojů hypotonických. Používají se zejména tam, kde sice dochází k velkému pocení, ale výkon netrvá tak dlouho (obvykle ne déle než hodinu). Pot je podstatně koncentrovanější a nedochází k tak extrémním ztrátám tekutin. Jako příklad můžeme uvést sporty, při kterých je zapotřebí velké množství svalové síly (squash, tenis). Při svalové práci je totiž třeba větší množství iontů, zejména pak sodík, draslík, vápník a hořčík. Dále je můžeme použít po ukončení zátěže ve fázi regenerace. Obecně jsou hypotonické nápoje mnohem vhodnější pro použití při fyzické zátěži, než nápoje izotonické.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Izotonický nápoj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Izotonický nápoj na Google.cz

Hledat heslo Izotonický nápoj ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Izotonický nápoj ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Izotonický nápoj na Youtube

Zkusit najít heslo Izotonický nápoj ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Izotonický nápoj například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní již víte co znamená slovo Izotonický nápoj? resp. jaká je definice termínu Izotonický nápoj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Izotonický nápoj, odpověď na dotaz co je to Izotonický nápoj?. Víte např. kdo to je Publicista? Znáte a víte kdo je Producent? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nápoje). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.