Co je to?
Výraz, termín, definice slova Izotonický nápoj. Co znamená odborný pojem Izotonický nápoj z kategorie Nápoje?

Co je Izotonický nápoj? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Izotonický nápoj?

Izotonický nápoj zajišťuje organizmu rychlé obnovení elektrolytů a tekutin, k jejichž ztrátě došlo při intenzivní fyzické aktivitě. Pro izotonické nápoje je typická vyvážená hladina iontů. Jsou v nich obsaženy důležité minerální látky jako sodík nebo karbohydráty.
Izotonické nápoje hydratují a dodávají energii při i po sportovní aktivitě. Používají je jak sportovní nadšenci, tak profesionální sportovci, protože prospěšné látky z izotonických nápoj se vstřebávají rychleji než voda.


Co je to Izotonický nápoj? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Izotonický nápoj. Co znamená odborný pojem Izotonický nápoj z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Izotonický nápoj sdílejte s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Izotonický nápoj je v kategorii nápoje

Klíčová slova: slovo, přesný význam, popis, formulace, informace, význam slova, význam pojmu, terminus technicus, synonymum, co to je, pojem, odborné názvosloví, nápoje, co znamená, nápoje, slovník, Izotonický nápoj, heslo


Pojem Izotonický nápoj je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Izotonický nápoj?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Izotonické nápoje mají stejnou osmolaritu jako vnitřní prostředí organismu. Rychlost vstřebávání je tedy o něco pomalejší, než jak je tomu u nápojů hypotonických. Používají se zejména tam, kde sice dochází k velkému pocení, ale výkon netrvá tak dlouho (obvykle ne déle než hodinu). Pot je podstatně koncentrovanější a nedochází k tak extrémním ztrátám tekutin. Jako příklad můžeme uvést sporty, při kterých je zapotřebí velké množství svalové síly (squash, tenis). Při svalové práci je totiž třeba větší množství iontů, zejména pak sodík, draslík, vápník a hořčík. Dále je můžeme použít po ukončení zátěže ve fázi regenerace. Obecně jsou hypotonické nápoje mnohem vhodnější pro použití při fyzické zátěži, než nápoje izotonické.

Další zdroje informací o slovu Izotonický nápoj

Zkusit najít výraz Izotonický nápoj ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Izotonický nápoj ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Izotonický nápoj ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Izotonický nápoj ve Wikislovníku

Najít pojem Izotonický nápoj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Izotonický nápoj na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Izotonický nápoj například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Izotonický nápoj? resp. jaký je význam pojmu Izotonický nápoj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Izotonický nápoj, odpověď na dotaz co je to Izotonický nápoj?. Víte např. kdo to je Bridget Hall? Znáte a víte kdo je Otrokář? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Izotonický nápoj i v jiné kategorii než v nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.