Co je to?
Výraz, termín, definice slova Tinktura. Co znamená odborný pojem Tinktura z kategorie Lékařství?

Co je to Tinktura? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Tinktura

Tinktura byl původně název pro léčivo nebo barvivo. Jedná se o pojem z oblasti lékárnictví. Dnes se jako tinktura označuje tekutý lék, ve většině případů se jedná o bylinný výtažek, který se extrahuje pomocí rozpouštědla, nejčastěji alkoholu.
K nejznámějším tinkturám patří jódová tinktura, dříve používaná k dezinfekci různých poranění, nebo propolisová tinktura.


Co je to Tinktura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Tinktura. Co znamená odborný pojem Tinktura z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Tinktura s vašimi známými a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Tinktura se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: informace, názvosloví, odborné názvosloví, pojem, slovo, přesný význam, lékařství, wiki, lexikon, formulace, terminus technicus, význam pojmu, co znamená, terminologie, Tinktura, definice, co je to Tinktura?, co to je


Pojem Tinktura je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Tinktura píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Tinktura (z lat. tingó, tinctus, obarvený) znamená původně barvivo nebo léčivo. Slovo se běžně používalo v lékárnictví, lze je vidět na lahvích v historických lékárnách (zkratka "T", "Tct" nebo "Tinct"). Dnes znamená druh tekutého léčiva, výluh (obvykle z rostlin) získaný extrakcí vhodným rozpouštědlem, nejčastěji alkoholem.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Tinktura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Tinktura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Tinktura na Google.cz

Najít výraz Tinktura ve Wikizdrojích

Najít heslo Tinktura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tinktura na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Tinktura například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte co je to Tinktura? resp. jaká je definice termínu Tinktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tinktura, odpověď na dotaz co je to Tinktura?. Víte např. kdo to je Státní zaměstnanec? Znáte a víte kdo je Jana Plodková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.