Co je to?
Definice výrazu Tinktura. Co znamená odborný pojem Tinktura z kategorie Lékařství?

Co to je Tinktura? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tinktura

Tinktura byl původně název pro léčivo nebo barvivo. Jedná se o pojem z oblasti lékárnictví. Dnes se jako tinktura označuje tekutý lék, ve většině případů se jedná o bylinný výtažek, který se extrahuje pomocí rozpouštědla, nejčastěji alkoholu.
K nejznámějším tinkturám patří jódová tinktura, dříve používaná k dezinfekci různých poranění, nebo propolisová tinktura.


Co je to Tinktura? Význam slova, termín, Definice výrazu Tinktura. Co znamená odborný pojem Tinktura z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Tinktura s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tinktura patří do kategorie Lékařství

Klíčová slova: Tinktura, slovo, přesný význam, co to je, termín, odborné názvosloví, informace, význam pojmu, pojem, terminologie, definice, formulace, význam, synonymum, wiki, terminus technicus, definice pojmu, odborný výraz


Pojem Tinktura je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Tinktura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Tinktura na Youtube

Najít heslo Tinktura ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Tinktura ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Tinktura ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tinktura ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tinktura například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Tinktura? resp. jaký je význam pojmu Tinktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tinktura, odpověď na dotaz co je to Tinktura?. Víte např. kdo to je Mezzosopranistka? Znáte a víte kdo je Právnická osoba? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.