Co je to?
Definice výrazu Tinktura. Co znamená odborný pojem Tinktura z kategorie Lékařství?

Co to je Tinktura? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Tinktura

Tinktura byl původně název pro léčivo nebo barvivo. Jedná se o pojem z oblasti lékárnictví. Dnes se jako tinktura označuje tekutý lék, ve většině případů se jedná o bylinný výtažek, který se extrahuje pomocí rozpouštědla, nejčastěji alkoholu.
K nejznámějším tinkturám patří jódová tinktura, dříve používaná k dezinfekci různých poranění, nebo propolisová tinktura.


Co je to Tinktura? Význam slova, termín, Definice výrazu Tinktura. Co znamená odborný pojem Tinktura z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Tinktura s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tinktura se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: lexikon, synonymum, Lékařství, pojem, odborné názvosloví, informace, popis, slovo, wiki, definice pojmu, Lékařství, definice, termín, terminus technicus, význam, význam pojmu, co je to Tinktura?, slovník


Pojem Tinktura je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat výraz Tinktura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Tinktura na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tinktura ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Tinktura ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tinktura ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Tinktura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tinktura například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Tinktura? resp. co to je Tinktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tinktura, odpověď na dotaz co je to Tinktura?. Víte např. kdo to je Harrison Ford? Znáte a víte kdo je Právnická osoba? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Tinktura i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.