Co je to?
Definice výrazu Tinktura. Co znamená odborný pojem Tinktura z kategorie Lékařství?

Co to je Tinktura? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Tinktura?

Tinktura byl původně název pro léčivo nebo barvivo. Jedná se o pojem z oblasti lékárnictví. Dnes se jako tinktura označuje tekutý lék, ve většině případů se jedná o bylinný výtažek, který se extrahuje pomocí rozpouštědla, nejčastěji alkoholu.
K nejznámějším tinkturám patří jódová tinktura, dříve používaná k dezinfekci různých poranění, nebo propolisová tinktura.


Co je to Tinktura? Význam slova, termín, Definice výrazu Tinktura. Co znamená odborný pojem Tinktura z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Tinktura? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tinktura se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, Tinktura, heslo, co je to Tinktura?, terminologie, přesný výraz, pojem, informace, Lékařství, wiki, slovník, synonymum, terminus technicus, termín, definice pojmu, Lékařství, význam, co znamená


Pojem Tinktura je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tinktura? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tinktura (z lat. tingó, tinctus, obarvený) znamená původně barvivo nebo léčivo. Slovo se běžně používalo v lékárnictví, lze je vidět na lahvích v historických lékárnách (zkratka "T", "Tct" nebo "Tinct"). Dnes znamená druh tekutého léčiva, výluh (obvykle z rostlin) získaný extrakcí vhodným rozpouštědlem, nejčastěji alkoholem.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Tinktura na Youtube

Zkusit najít pojem Tinktura na Google.cz

Hledat výraz Tinktura ve Wikislovníku

Najít heslo Tinktura ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Tinktura ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tinktura ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Tinktura například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Tinktura? resp. co je to Tinktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tinktura, odpověď na dotaz co je to Tinktura?. Víte např. kdo to je Zkurvysyn? Znáte a víte kdo je Chachar? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.