Co je to?
Definice výrazu Tinktura. Co znamená odborný pojem Tinktura z kategorie Lékařství?

Co to je Tinktura? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tinktura

Tinktura byl původně název pro léčivo nebo barvivo. Jedná se o pojem z oblasti lékárnictví. Dnes se jako tinktura označuje tekutý lék, ve většině případů se jedná o bylinný výtažek, který se extrahuje pomocí rozpouštědla, nejčastěji alkoholu.
K nejznámějším tinkturám patří jódová tinktura, dříve používaná k dezinfekci různých poranění, nebo propolisová tinktura.


Co je to Tinktura? Význam slova, termín, Definice výrazu Tinktura. Co znamená odborný pojem Tinktura z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Tinktura sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tinktura patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: heslo, co je to Tinktura?, přesný význam, odborné názvosloví, přesný výraz, význam slova, terminologie, termín, vysvětlení, terminus technicus, Lékařství, pojem, definice pojmu, popis, názvosloví, význam pojmu, informace, slovo


Pojem Tinktura je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít pojem Tinktura ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Tinktura na Youtube

Najít heslo Tinktura na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tinktura ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Tinktura ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Tinktura ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Tinktura například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Tinktura? resp. co přesně označuje termín Tinktura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tinktura, odpověď na dotaz co je to Tinktura?. Víte např. kdo to je Naďa Urbánková? Znáte a víte kdo je Právnická osoba? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Tinktura v jiné sekci než Lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.