Co je to?
Výraz, termín, definice slova Burčák. Co znamená odborný pojem Burčák z kategorie Nápoje?

Co je to Burčák? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Burčák?

Burčák je částečně zkvašený mošt z vinných hroznů. Je to sezonní produkt, v prodeji se objevuje obvykle na podzim a bývá vyráběn z moštu z bílých hroznů. Barva burčáku je nažloutlá, bývá lehce zakalený, obsah alkoholu se pohybuje někde mezi 2 - 7 procenty. Burčák se vyrábí z hroznů vypěstovaných v daném roce.


Co je to Burčák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Burčák. Co znamená odborný pojem Burčák z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Burčák se nachází v kategorii nápoje

Klíčová slova: terminus technicus, popis, wiki, co je to Burčák?, informace, nápoje, definice, přesný výraz, vysvětlení, co to je, terminologie, definice pojmu, formulace, odborné názvosloví, synonymum, Burčák, heslo, význam


Pojem Burčák je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Burčák dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Burčák je částečně zkvašený mošt z plodů révy vinné, který obsahuje vyvážený a chuťově harmonický poměr alkoholu, cukru a kyselin. Jde o meziprodukt při výrobě vína, který bývá k dispozici několik dní po začátku kvašení moštu. Obsah alkoholu bývá zhruba 1-7 %.

Bílý burčák

Francouzský bílý burčák ve skleničce. Autor: Tangopaso, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Francouzský bílý burčák ve skleničce. Autor: Tangopaso, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Burčák ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Burčák ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Burčák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Burčák na Google.cz

Hledat termín Burčák ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Burčák ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Burčák například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní již víte co znamená slovo Burčák? resp. co se přesně ukrývá za slovem Burčák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burčák, odpověď na dotaz co je to Burčák?. Víte např. kdo to je Kapitán Demo? Znáte a víte kdo je Preceptor? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Burčák i v jiných kategoriích (než nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem