Co je to?
Výraz, termín, definice slova Burčák. Co znamená odborný pojem Burčák z kategorie Nápoje?

Co je to Burčák? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Burčák?

Burčák je částečně zkvašený mošt z vinných hroznů. Je to sezonní produkt, v prodeji se objevuje obvykle na podzim a bývá vyráběn z moštu z bílých hroznů. Barva burčáku je nažloutlá, bývá lehce zakalený, obsah alkoholu se pohybuje někde mezi 2 - 7 procenty. Burčák se vyrábí z hroznů vypěstovaných v daném roce.


Co je to Burčák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Burčák. Co znamená odborný pojem Burčák z kategorie Nápoje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Burčák s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Burčák je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: odborný výraz, informace, popis, definice pojmu, co znamená, Nápoje, odborné názvosloví, význam slova, lexikon, význam, wiki, slovník, synonymum, přesný výraz, co to je, formulace, význam pojmu, názvosloví


Pojem Burčák je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Burčák dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Burčák je částečně zkvašený mošt z plodů révy vinné, který obsahuje vyvážený a chuťově harmonický poměr alkoholu, cukru a kyselin. Jde o meziprodukt při výrobě vína, který bývá k dispozici několik dní po začátku kvašení moštu. Obsah alkoholu bývá zhruba 1-7 %.

Bílý burčák

Francouzský bílý burčák ve skleničce. Autor: Tangopaso, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Francouzský bílý burčák ve skleničce. Autor: Tangopaso, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Další zdroje informací o slovu Burčák

Zkusit najít pojem Burčák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Burčák ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Burčák ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Burčák na Youtube

Vyhledat pojem Burčák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Burčák ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Burčák například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Burčák? resp. co přesně znamená slovo Burčák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burčák, odpověď na dotaz co je to Burčák?. Víte např. kdo to je Hana Brejchová? Znáte a víte kdo je Sexuální asistentka? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nápoje. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem