Co je to?
Výraz, termín, definice slova Burčák. Co znamená odborný pojem Burčák z kategorie Nápoje?

Co je to Burčák? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Burčák?

Burčák je částečně zkvašený mošt z vinných hroznů. Je to sezonní produkt, v prodeji se objevuje obvykle na podzim a bývá vyráběn z moštu z bílých hroznů. Barva burčáku je nažloutlá, bývá lehce zakalený, obsah alkoholu se pohybuje někde mezi 2 - 7 procenty. Burčák se vyrábí z hroznů vypěstovaných v daném roce.


Co je to Burčák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Burčák. Co znamená odborný pojem Burčák z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Burčák můžete samozřejmě sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Burčák je v sekci Nápoje

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, termín, pojem, vysvětlení, co je to Burčák?, formulace, odborné názvosloví, synonymum, definice pojmu, přesný výraz, terminologie, význam, informace, význam pojmu, definice, co znamená, lexikon


Pojem Burčák je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Burčák?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Burčák je částečně zkvašený mošt z plodů révy vinné, který obsahuje vyvážený a chuťově harmonický poměr alkoholu, cukru a kyselin. Jde o meziprodukt při výrobě vína, který bývá k dispozici několik dní po začátku kvašení moštu. Obsah alkoholu bývá zhruba 1-7 %.

Bílý burčák

Francouzský bílý burčák ve skleničce. Autor: Tangopaso, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Francouzský bílý burčák ve skleničce. Autor: Tangopaso, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Další možné informační zdroje

Hledat pojem Burčák ve vyhledávači Yandex

Najít termín Burčák ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Burčák ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Burčák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Burčák ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Burčák ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Burčák například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Burčák? resp. co se skrývá pod slovem Burčák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burčák, odpověď na dotaz co je to Burčák?. Víte např. kdo to je Optik? Znáte a víte kdo je Sedlák? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem