Co je to?
Odborný výraz, definice slova Burčák. Co znamená slovo Burčák z kategorie Nápoje?

Co je Burčák?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Burčák

Burčák je částečně zkvašený mošt z vinných hroznů. Je to sezonní produkt, v prodeji se objevuje obvykle na podzim a bývá vyráběn z moštu z bílých hroznů. Barva burčáku je nažloutlá, bývá lehce zakalený, obsah alkoholu se pohybuje někde mezi 2 - 7 procenty. Burčák se vyrábí z hroznů vypěstovaných v daném roce.


Co je to Burčák? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Burčák. Co znamená slovo Burčák z kategorie Nápoje?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu.Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Burčák patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, terminologie, odborné názvosloví, přesný význam, terminus technicus, význam, heslo, co to je, informace, Burčák, co znamená, význam slova, co je to Burčák?, definice, slovo, termín, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Burčák je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Burčák můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Burčák je částečně zkvašený mošt z plodů révy vinné, který obsahuje vyvážený a chuťově harmonický poměr alkoholu, cukru a kyselin. Jde o meziprodukt při výrobě vína, který bývá k dispozici několik dní po začátku kvašení moštu. Obsah alkoholu bývá zhruba 1-7 %.

Bílý burčák

Francouzský bílý burčák ve skleničce. Autor: Tangopaso, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Francouzský bílý burčák ve skleničce. Autor: Tangopaso, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Pro více informací o heslu Burčák zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat výraz Burčák ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Burčák na Youtube

Vyhledat heslo Burčák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Burčák ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Burčák ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Burčák na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Burčák například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Burčák? resp. co to je Burčák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burčák, odpověď na dotaz co je to Burčák?. Víte např. kdo to je Božena Němcová? Znáte a víte kdo je Polír? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Burčák i v jiné kategorii než je sekce nápoje. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem