Co je to?
Výraz, termín, definice slova Burčák. Co znamená odborný pojem Burčák z kategorie Nápoje?

Co je to Burčák? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Burčák?

Burčák je částečně zkvašený mošt z vinných hroznů. Je to sezonní produkt, v prodeji se objevuje obvykle na podzim a bývá vyráběn z moštu z bílých hroznů. Barva burčáku je nažloutlá, bývá lehce zakalený, obsah alkoholu se pohybuje někde mezi 2 - 7 procenty. Burčák se vyrábí z hroznů vypěstovaných v daném roce.


Co je to Burčák? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Burčák. Co znamená odborný pojem Burčák z kategorie Nápoje?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Burčák můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Burčák je v kategorii Nápoje

Klíčová slova: přesný význam, terminus technicus, vysvětlení, názvosloví, co znamená, heslo, wiki, popis, informace, co je to Burčák?, význam, terminologie, odborné názvosloví, Nápoje, synonymum, přesný výraz, co to je, definice


Pojem Burčák je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Burčák dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Burčák je částečně zkvašený mošt z plodů révy vinné, který obsahuje vyvážený a chuťově harmonický poměr alkoholu, cukru a kyselin. Jde o meziprodukt při výrobě vína, který bývá k dispozici několik dní po začátku kvašení moštu. Obsah alkoholu bývá zhruba 1-7 %.

Bílý burčák

Francouzský bílý burčák ve skleničce. Autor: Tangopaso, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Francouzský bílý burčák ve skleničce. Autor: Tangopaso, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Linky na jiné informační zdroje

Najít termín Burčák ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Burčák ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Burčák na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Burčák ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Burčák ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Burčák ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Burčák například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Burčák? resp. co znamená slovo Burčák? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Burčák, odpověď na dotaz co je to Burčák?. Víte např. kdo to je Jindřich Šídlo? Znáte a víte kdo je Sexuální asistentka? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nápoje Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem