Co je to?
Definice výrazu Krajní pravice. Co znamená odborný pojem Krajní pravice z kategorie Politika?

Co to je Krajní pravice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Krajní pravice?

Krajní pravice je politické pojmenování takových idejí a aktivit, jejichž základem je centralismus, autoritářství, nacionalismus a další směry, které jsou označovány také jako ultrapravicové. Mohou vést až ke xenofobii a rasismu. Jejich ideálem je autoritativní společenské uspořádání bez rovnosti lidí a demokracie.
Krajní pravice není zcela jednotná, má mnoho různých směrů. V současnosti se sem řadí i ultranacionalisté, neonacisté a neofašisté.


Co je to Krajní pravice? Význam slova, termín, Definice výrazu Krajní pravice. Co znamená odborný pojem Krajní pravice z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Krajní pravice? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Krajní pravice je v sekci Politika

Klíčová slova: lexikon, termín, informace, synonymum, terminus technicus, odborné názvosloví, definice pojmu, formulace, vysvětlení, co je to Krajní pravice?, slovo, definice, heslo, Krajní pravice, Politika, význam, slovník, přesný význam


Pojem Krajní pravice je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Krajní pravice dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krajní pravice (též ultrapravice) je politologický pojem, který se používá k souhrnnému označení politických ideologií a aktivit vycházejících z autoritářství, centralismu, krajního nacionalismu a šovinismu, etnocentrismu až rasismu a xenofobie. Shodují se obvykle v popírání skutečné rovnosti všech lidí, v orientaci na etnickou či rasovou příslušnost a v ideálu autoritativního, nedemokratického a nepluralistického státu.

Pro další informace o termínu Krajní pravice zkuste tyto odkazy

Vyhledat termín Krajní pravice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Krajní pravice na Google.cz

Najít heslo Krajní pravice ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Krajní pravice na Youtube

Zkusit najít termín Krajní pravice ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Krajní pravice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Krajní pravice například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Krajní pravice? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Krajní pravice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krajní pravice, odpověď na dotaz co je to Krajní pravice?. Víte např. kdo to je Marie Pojkarová? Znáte a víte kdo je Šochet? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.