Co je to?
Definice výrazu Krajní pravice. Co znamená odborný pojem Krajní pravice z kategorie Politika?

Co to je Krajní pravice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Krajní pravice?

Krajní pravice je politické pojmenování takových idejí a aktivit, jejichž základem je centralismus, autoritářství, nacionalismus a další směry, které jsou označovány také jako ultrapravicové. Mohou vést až ke xenofobii a rasismu. Jejich ideálem je autoritativní společenské uspořádání bez rovnosti lidí a demokracie.
Krajní pravice není zcela jednotná, má mnoho různých směrů. V současnosti se sem řadí i ultranacionalisté, neonacisté a neofašisté.


Co je to Krajní pravice? Význam slova, termín, Definice výrazu Krajní pravice. Co znamená odborný pojem Krajní pravice z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Krajní pravice s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Krajní pravice se nachází v sekci Politika

Klíčová slova: terminus technicus, Politika, význam, Krajní pravice, slovo, Politika, pojem, formulace, slovník, definice, odborné názvosloví, heslo, význam slova, termín, přesný význam, lexikon, definice pojmu, popis


Pojem Krajní pravice je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Krajní pravice dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krajní pravice (též ultrapravice) je politologický pojem, který se používá k souhrnnému označení politických ideologií a aktivit vycházejících z autoritářství, centralismu, krajního nacionalismu a šovinismu, etnocentrismu až rasismu a xenofobie. Shodují se obvykle v popírání skutečné rovnosti všech lidí, v orientaci na etnickou či rasovou příslušnost a v ideálu autoritativního, nedemokratického a nepluralistického státu.

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Krajní pravice na Google.cz

Hledat pojem Krajní pravice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Krajní pravice ve Wikizdrojích

Najít slovo Krajní pravice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krajní pravice ve Wikimedia Commons

Hledat termín Krajní pravice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Krajní pravice například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Krajní pravice? resp. jaký je význam slova Krajní pravice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krajní pravice, odpověď na dotaz co je to Krajní pravice?. Víte např. kdo to je Otčím? Znáte a víte kdo je Ješita? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.