Co je to?
Definice výrazu, termínu Krajní pravice. Co znamená odborný pojem Krajní pravice z kategorie Politika?

Co je Krajní pravice?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Krajní pravice?

Krajní pravice je politické pojmenování takových idejí a aktivit, jejichž základem je centralismus, autoritářství, nacionalismus a další směry, které jsou označovány také jako ultrapravicové. Mohou vést až ke xenofobii a rasismu. Jejich ideálem je autoritativní společenské uspořádání bez rovnosti lidí a demokracie.
Krajní pravice není zcela jednotná, má mnoho různých směrů. V současnosti se sem řadí i ultranacionalisté, neonacisté a neofašisté.


Co je to Krajní pravice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Krajní pravice. Co znamená odborný pojem Krajní pravice z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Krajní pravice se známými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Krajní pravice je v kategorii politika

Klíčová slova: politika, vysvětlení, význam slova, lexikon, definice pojmu, termín, slovo, co znamená, názvosloví, informace, formulace, pojem, přesný význam, synonymum, slovník, popis, co je to Krajní pravice?, odborné názvosloví


Pojem Krajní pravice je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Krajní pravice dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Krajní pravice (též ultrapravice) je politologický pojem, který se používá k souhrnnému označení politických ideologií a aktivit vycházejících z autoritářství, centralismu, krajního nacionalismu a šovinismu, etnocentrismu až rasismu a xenofobie. Shodují se obvykle v popírání skutečné rovnosti všech lidí, v orientaci na etnickou či rasovou příslušnost a v ideálu autoritativního, nedemokratického a nepluralistického státu.

Hledejte pojem Krajní pravice v následujících vyhledávačích

Zkusit najít frázi Krajní pravice ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Krajní pravice na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Krajní pravice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Krajní pravice ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Krajní pravice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Krajní pravice ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Krajní pravice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice slova Krajní pravice? resp. co znamená slovo Krajní pravice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krajní pravice, odpověď na dotaz co je to Krajní pravice?. Víte např. kdo to je Barbora Podzimková? Znáte a víte kdo je Julius Tomin? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Krajní pravice i v jiné kategorii než v politika. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, tajemnice, krajní pravice, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.