Co je to?
Definice výrazu Krajní pravice. Co znamená odborný pojem Krajní pravice z kategorie Politika?

Co to je Krajní pravice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Krajní pravice?

Krajní pravice je politické pojmenování takových idejí a aktivit, jejichž základem je centralismus, autoritářství, nacionalismus a další směry, které jsou označovány také jako ultrapravicové. Mohou vést až ke xenofobii a rasismu. Jejich ideálem je autoritativní společenské uspořádání bez rovnosti lidí a demokracie.
Krajní pravice není zcela jednotná, má mnoho různých směrů. V současnosti se sem řadí i ultranacionalisté, neonacisté a neofašisté.


Co je to Krajní pravice? Význam slova, termín, Definice výrazu Krajní pravice. Co znamená odborný pojem Krajní pravice z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Krajní pravice? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Krajní pravice je v kategorii Politika

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, přesný význam, přesný výraz, odborné názvosloví, Politika, terminologie, vysvětlení, odborný výraz, heslo, co je to Krajní pravice?, Politika, význam slova, definice pojmu, názvosloví, popis, slovo, informace


Pojem Krajní pravice je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Krajní pravice píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Krajní pravice (též ultrapravice) je politologický pojem, který se používá k souhrnnému označení politických ideologií a aktivit vycházejících z autoritářství, centralismu, krajního nacionalismu a šovinismu, etnocentrismu až rasismu a xenofobie. Shodují se obvykle v popírání skutečné rovnosti všech lidí, v orientaci na etnickou či rasovou příslušnost a v ideálu autoritativního, nedemokratického a nepluralistického státu.

Jiné informační zdroje o pojmu Krajní pravice

Hledat heslo Krajní pravice ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Krajní pravice na Youtube

Vyhledat heslo Krajní pravice ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Krajní pravice na Google.cz

Zkusit najít pojem Krajní pravice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Krajní pravice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Krajní pravice například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Krajní pravice? resp. jaká je definice termínu Krajní pravice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krajní pravice, odpověď na dotaz co je to Krajní pravice?. Víte např. kdo to je Žhář? Znáte a víte kdo je Šochet? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Krajní pravice hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.