Co je to?
Definice výrazu Krajní pravice. Co znamená odborný pojem Krajní pravice z kategorie Politika?

Co to je Krajní pravice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Krajní pravice?

Krajní pravice je politické pojmenování takových idejí a aktivit, jejichž základem je centralismus, autoritářství, nacionalismus a další směry, které jsou označovány také jako ultrapravicové. Mohou vést až ke xenofobii a rasismu. Jejich ideálem je autoritativní společenské uspořádání bez rovnosti lidí a demokracie.
Krajní pravice není zcela jednotná, má mnoho různých směrů. V současnosti se sem řadí i ultranacionalisté, neonacisté a neofašisté.


Co je to Krajní pravice? Význam slova, termín, Definice výrazu Krajní pravice. Co znamená odborný pojem Krajní pravice z kategorie Politika?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Krajní pravice s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Krajní pravice patří do kategorie Politika

Klíčová slova: wiki, terminus technicus, co to je, význam, odborný výraz, lexikon, slovník, přesný výraz, odborné názvosloví, co znamená, přesný význam, formulace, názvosloví, co je to Krajní pravice?, informace, vysvětlení, popis, Krajní pravice


Pojem Krajní pravice je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Krajní pravice?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Krajní pravice (též ultrapravice) je politologický pojem, který se používá k souhrnnému označení politických ideologií a aktivit vycházejících z autoritářství, centralismu, krajního nacionalismu a šovinismu, etnocentrismu až rasismu a xenofobie. Shodují se obvykle v popírání skutečné rovnosti všech lidí, v orientaci na etnickou či rasovou příslušnost a v ideálu autoritativního, nedemokratického a nepluralistického státu.

Více informací o slovu Krajní pravice doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Krajní pravice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Krajní pravice ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Krajní pravice na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Krajní pravice ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Krajní pravice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Krajní pravice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Krajní pravice například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Krajní pravice? resp. jaká je definice slova Krajní pravice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Krajní pravice, odpověď na dotaz co je to Krajní pravice?. Víte např. kdo to je Mladistvý? Znáte a víte kdo je Personalista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Politika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.