Co je to?
Výraz, termín, definice slova IMAP. Co znamená odborný pojem IMAP z kategorie Internet?

Co je to IMAP? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu IMAP

Internet Message Access Protocol, internetový protokol umožňující uživateli vzdálený přístup k jeho mailové schránce. Na rozdíl od POP3, dalšího protokolu pro práci s mailovou poštou, umožňuje IMAP práci jak v online, tak i v offline režimu a nabízí i další možnosti při vzdálené správě, třeba práci se složkami nebo přesouvání zpráv.


Co je to IMAP? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova IMAP. Co znamená odborný pojem IMAP z kategorie Internet?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova IMAP sdílet s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem IMAP patří do sekce internet

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, formulace, význam, názvosloví, definice pojmu, heslo, IMAP, lexikon, termín, popis, přesný výraz, slovo, slovník, internet, pojem, přesný význam, internet


Pojem IMAP je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu IMAP?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

IMAP (Internet Message Access Protocol) je internetový protokol pro vzdálený přístup k e-mailové schránce prostřednictvím e-mailového klienta. IMAP nabízí oproti jednodušší alternativě POP3 pokročilé možnosti vzdálené správy (práce se složkami a přesouvání zpráv mezi nimi, prohledávání na straně serveru a podobně) a práci v tzv. on-line i off-line režimu. V současné době se používá protokol IMAP4 (IMAP version 4 revision 1 - IMAP4rev1), který je definován v RFC 3501.

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz IMAP ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo IMAP ve Wikislovníku

Hledat slovo IMAP na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo IMAP ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IMAP ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín IMAP ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo IMAP například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova IMAP? resp. jaká je definice termínu IMAP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IMAP, odpověď na dotaz co je to IMAP?. Víte např. kdo to je Jan Blahoslav? Znáte a víte kdo je Emma Smetana? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín IMAP hledat i v jiných kategoriích (než internet). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?