Co je to?
Definice výrazu, termínu IMAP. Co znamená odborný pojem IMAP z kategorie Internet?

Co je IMAP? Význam slova

Co znamená termín IMAP? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Internet Message Access Protocol, internetový protokol umožňující uživateli vzdálený přístup k jeho mailové schránce. Na rozdíl od POP3, dalšího protokolu pro práci s mailovou poštou, umožňuje IMAP práci jak v online, tak i v offline režimu a nabízí i další možnosti při vzdálené správě, třeba práci se složkami nebo přesouvání zpráv.


Co je to IMAP? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu IMAP. Co znamená odborný pojem IMAP z kategorie Internet?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova IMAP? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín IMAP je v kategorii internet

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, lexikon, IMAP, slovník, formulace, přesný význam, termín, co je to IMAP?, význam, odborný výraz, co znamená, informace, terminologie, heslo, terminus technicus, definice pojmu, přesný výraz


Pojem IMAP je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín IMAP? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

IMAP (Internet Message Access Protocol) je internetový protokol pro vzdálený přístup k e-mailové schránce prostřednictvím e-mailového klienta. IMAP nabízí oproti jednodušší alternativě POP3 pokročilé možnosti vzdálené správy (práce se složkami a přesouvání zpráv mezi nimi, prohledávání na straně serveru a podobně) a práci v tzv. on-line i off-line režimu. V současné době se používá protokol IMAP4 (IMAP version 4 revision 1 - IMAP4rev1), který je definován v RFC 3501.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IMAP ve Wikimedia Commons

Najít termín IMAP ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem IMAP na Youtube

Vyhledat slovo IMAP ve Wikizdrojích

Zkusit najít IMAP na Google obrázcích

Najít termín IMAP ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo IMAP například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili co znamená IMAP? resp. jaká je definice slova IMAP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IMAP, odpověď na dotaz co je to IMAP?. Víte např. kdo to je Jiří Veselý? Znáte a víte kdo je Fyzioterapeut? Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu IMAP i v jiné kategorii než je sekce internet. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?