Co je to?
Výraz, termín, definice slova IMAP. Co znamená odborný pojem IMAP z kategorie Internet?

Co je to IMAP? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu IMAP

Internet Message Access Protocol, internetový protokol umožňující uživateli vzdálený přístup k jeho mailové schránce. Na rozdíl od POP3, dalšího protokolu pro práci s mailovou poštou, umožňuje IMAP práci jak v online, tak i v offline režimu a nabízí i další možnosti při vzdálené správě, třeba práci se složkami nebo přesouvání zpráv.


Co je to IMAP? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova IMAP. Co znamená odborný pojem IMAP z kategorie Internet?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova IMAP? Pak se o tuto stránku podělte s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo IMAP je v kategorii internet

Klíčová slova: internet, přesný výraz, co znamená, informace, IMAP, formulace, terminologie, odborný výraz, názvosloví, definice pojmu, co to je, co je to IMAP?, význam slova, slovník, synonymum, definice, vysvětlení, pojem


Pojem IMAP je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín IMAP? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

IMAP (Internet Message Access Protocol) je internetový protokol pro vzdálený přístup k e-mailové schránce prostřednictvím e-mailového klienta. IMAP nabízí oproti jednodušší alternativě POP3 pokročilé možnosti vzdálené správy (práce se složkami a přesouvání zpráv mezi nimi, prohledávání na straně serveru a podobně) a práci v tzv. on-line i off-line režimu. V současné době se používá protokol IMAP4 (IMAP version 4 revision 1 - IMAP4rev1), který je definován v RFC 3501.

Hledejte pojem IMAP v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IMAP ve Wikimedia Commons

Hledat heslo IMAP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz IMAP ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo IMAP ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem IMAP ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín IMAP na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo IMAP například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova IMAP? resp. jaká je definice termínu IMAP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IMAP, odpověď na dotaz co je to IMAP?. Víte např. kdo to je Švejk? Znáte a víte kdo je Fyzioterapeut? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než internet). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?