Co je to?
Definice výrazu, termínu IMAP. Co znamená odborný pojem IMAP z kategorie Internet?

Co je to IMAP? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova IMAP

Internet Message Access Protocol, internetový protokol umožňující uživateli vzdálený přístup k jeho mailové schránce. Na rozdíl od POP3, dalšího protokolu pro práci s mailovou poštou, umožňuje IMAP práci jak v online, tak i v offline režimu a nabízí i další možnosti při vzdálené správě, třeba práci se složkami nebo přesouvání zpráv.


Co je to IMAP? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu IMAP. Co znamená odborný pojem IMAP z kategorie Internet?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu IMAP doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín IMAP se nachází v sekci Internet

Klíčová slova: definice, co to je, wiki, informace, význam pojmu, termín, názvosloví, heslo, co je to IMAP?, terminus technicus, slovo, terminologie, vysvětlení, slovník, IMAP, Internet, význam, přesný výraz


Pojem IMAP je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem IMAP? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

IMAP (Internet Message Access Protocol) je internetový protokol pro vzdálený přístup k e-mailové schránce prostřednictvím e-mailového klienta. IMAP nabízí oproti jednodušší alternativě POP3 pokročilé možnosti vzdálené správy (práce se složkami a přesouvání zpráv mezi nimi, prohledávání na straně serveru a podobně) a práci v tzv. on-line i off-line režimu. V současné době se používá protokol IMAP4 (IMAP version 4 revision 1 - IMAP4rev1), který je definován v RFC 3501.

Další zdroje informací

Najít heslo IMAP na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem IMAP ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo IMAP ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo IMAP ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo IMAP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem IMAP na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo IMAP například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova IMAP? resp. jaký je význam pojmu IMAP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu IMAP, odpověď na dotaz co je to IMAP?. Víte např. kdo to je Hobit? Znáte a víte kdo je Obchodní zástupce? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Internet. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?