Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sumó. Co znamená odborný pojem Sumó z kategorie Sport?

Co je to Sumó? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Sumó?

Sumó je druh sportu, který pochází z Japonska, kde před více než tisíci let vznikl a kde je také národním sportem. Jedná se o tradiční sport, který má přesně stanovená pravidla, vlastní symboliku a pevně dané obřady. Ring, na kterém se zápasy odehrávají, je čtvercový a vyvýšený. V jeho středu je kruhové zápasiště, které vytyčuje 28 snopů z rýžové slámy. Vítězí ten ze zápasníků, který vyvede soupeře z rovnováhy tak, aby se dotkl země některou částí těla (ne chodidlem), popřípadě se mu podaří vytlačit protivníka mimo vyznačené zápasiště. Zápasníci vstupují do ringu za slavnostního obřadu, kdy se představují a předvádějí oční souboje a dřepy. Pak se napijí vody, obřadně si otřou ústa a po zápasišti rozhodí sůl.
Zápas rozhoduje rozhodčí, kolem zápasiště ho kontrolují soudci. Sumo je různorodé, oficiálně se uznává 82 vítězných technik. Velmi důležitá je vysoká hmotnost a nízké těžiště, to lze vyvážit technikou, obratností či silou. Sumo má podle vedení souboje dva hlavní styly - jotsu-sumo a oši-sumo. Zápasníci mají břišní pás, nejvyšší kategorie mají upravené vlasy v tradičním šlechtickém účesu.


Co je to Sumó? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sumó. Co znamená odborný pojem Sumó z kategorie Sport?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Sumó) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Sumó patří do kategorie sport

Klíčová slova: slovník, informace, popis, slovo, sport, vysvětlení, synonymum, wiki, sport, pojem, formulace, termín, co to je, přesný význam, odborný výraz, terminologie, význam slova, heslo


Pojem Sumó je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Sumó dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Sumó (japonsky: 相撲; česky doslova: bránit se) je sport, starý více než 1 000 let, mající svoje počátky v japonském šintoismu. Japonským národním sportem se stalo sumó během období Edo (1600–1868). První zmínka o tomto sportu se však objevuje již v kronice Kodžiki z roku 712. Jedná se sport plný tradic, precizních pravidel a symbolů, ale především pevně daných obřadů.

Více informací o slovu Sumó doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít pojem Sumó ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Sumó ve Wikislovníku

Najít heslo Sumó na Google.cz

Hledat výraz Sumó ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Sumó ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sumó ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sumó například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní již víte jaká je definice termínu Sumó? resp. co to je Sumó? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sumó, odpověď na dotaz co je to Sumó?. Víte např. kdo to je Rudolf II? Znáte a víte kdo je Radim Passer? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je sport. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.