Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sumó. Co znamená pojem Sumó z kategorie Sport?

Co je to Sumó? Význam slova

Co znamená termín Sumó? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sumó je druh sportu, který pochází z Japonska, kde před více než tisíci let vznikl a kde je také národním sportem. Jedná se o tradiční sport, který má přesně stanovená pravidla, vlastní symboliku a pevně dané obřady. Ring, na kterém se zápasy odehrávají, je čtvercový a vyvýšený. V jeho středu je kruhové zápasiště, které vytyčuje 28 snopů z rýžové slámy. Vítězí ten ze zápasníků, který vyvede soupeře z rovnováhy tak, aby se dotkl země některou částí těla (ne chodidlem), popřípadě se mu podaří vytlačit protivníka mimo vyznačené zápasiště. Zápasníci vstupují do ringu za slavnostního obřadu, kdy se představují a předvádějí oční souboje a dřepy. Pak se napijí vody, obřadně si otřou ústa a po zápasišti rozhodí sůl.
Zápas rozhoduje rozhodčí, kolem zápasiště ho kontrolují soudci. Sumo je různorodé, oficiálně se uznává 82 vítězných technik. Velmi důležitá je vysoká hmotnost a nízké těžiště, to lze vyvážit technikou, obratností či silou. Sumo má podle vedení souboje dva hlavní styly - jotsu-sumo a oši-sumo. Zápasníci mají břišní pás, nejvyšší kategorie mají upravené vlasy v tradičním šlechtickém účesu.


Co je to Sumó? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sumó. Co znamená pojem Sumó z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Sumó? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sumó je v kategorii Sport

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, význam, Sport, Sport, lexikon, přesný význam, terminologie, význam slova, informace, odborné názvosloví, synonymum, definice pojmu, co znamená, slovo, Sumó, heslo, pojem


Pojem Sumó je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Sumó můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sumó (japonsky: 相撲; česky doslova: bránit se) je sport, starý více než 1 000 let, mající svoje počátky v japonském šintoismu. Japonským národním sportem se stalo sumó během období Edo (1600–1868). První zmínka o tomto sportu se však objevuje již v kronice Kodžiki z roku 712. Jedná se sport plný tradic, precizních pravidel a symbolů, ale především pevně daných obřadů.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Sumó ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sumó ve Wikimedia Commons

Najít termín Sumó na Google.cz

Zkusit najít pojem Sumó ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Sumó ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Sumó na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sumó například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Sumó? resp. co znamená slovo Sumó? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sumó, odpověď na dotaz co je to Sumó?. Víte např. kdo to je Ondřej Hejma? Znáte a víte kdo je Ivo Lukačovič? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Sport). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.