Co je to?
Odborný výraz, definice slova Orientační biatlon. Co znamená slovo Orientační biatlon z kategorie Sport?

Co je Orientační biatlon?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Orientační biatlon

Orientační biatlon je pojmenování sportovní disciplíny. Ta je výsledkem kombinace jiných dvou sportů – tradičního biatlonu a orientačního běhu, tedy střelby a běhu. Má svou letní i zimní verzi. Zemí vzniku orientačního biatlonu je Švédsko, které je sídlem Mezinárodní federace orientačního biatlonu.
V tomto sportu se pořádají i mezinárodní soutěže, Světový pohár, mistrovství Evropy i mistrovství světa. V České republice se orientační biatlon provozuje od roku 2008 a stará se o něj sdružení Český orientační biatlon. Čeští sportovci jsou v tomto druhu sportu poměrně úspěšní.


Co je to Orientační biatlon? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Orientační biatlon. Co znamená slovo Orientační biatlon z kategorie Sport?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text (Orientační biatlon) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Orientační biatlon patří do kategorie sport

Klíčová slova: popis, synonymum, slovo, definice, odborné názvosloví, terminologie, přesný výraz, význam slova, co to je, informace, lexikon, názvosloví, definice pojmu, Orientační biatlon, heslo, co je to Orientační biatlon?, co znamená, formulace


Pojem Orientační biatlon je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Orientační biatlon dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Orientační biatlon je sportovní disciplína, která vznikla kombinací dvou tradičních sportů – orientačního běhu a biatlonu. Ve světě se provozuje zimní i letní varianta tohoto sportu. Orientační biatlon vznikl ve Švédsku, kde byla také v roce 1998 založena Mezinárodní federace orientačního biatlonu (IBOF). Od této doby se postupně pořádají mezinárodní soutěže počínaje Mistrovstvím Evropy, přes Světový pohár a Mistrovství světa.

Další informační zdroje

Hledat heslo Orientační biatlon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Orientační biatlon ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Orientační biatlon na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Orientační biatlon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Orientační biatlon ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Orientační biatlon ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Orientační biatlon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Orientační biatlon? resp. co to je Orientační biatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Orientační biatlon, odpověď na dotaz co je to Orientační biatlon?. Víte např. kdo to je Ranhojič? Znáte a víte kdo je Volnomyšlenkář? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Orientační biatlon hledat i v jiných kategoriích (než sport). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!