Co je to?
Výraz, termín, definice slova Orientační biatlon. Co znamená odborný pojem Orientační biatlon z kategorie Sport?

Co je to Orientační biatlon? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Orientační biatlon

Orientační biatlon je pojmenování sportovní disciplíny. Ta je výsledkem kombinace jiných dvou sportů – tradičního biatlonu a orientačního běhu, tedy střelby a běhu. Má svou letní i zimní verzi. Zemí vzniku orientačního biatlonu je Švédsko, které je sídlem Mezinárodní federace orientačního biatlonu.
V tomto sportu se pořádají i mezinárodní soutěže, Světový pohár, mistrovství Evropy i mistrovství světa. V České republice se orientační biatlon provozuje od roku 2008 a stará se o něj sdružení Český orientační biatlon. Čeští sportovci jsou v tomto druhu sportu poměrně úspěšní.


Co je to Orientační biatlon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Orientační biatlon. Co znamená odborný pojem Orientační biatlon z kategorie Sport?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Orientační biatlon? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Orientační biatlon je v kategorii sport

Klíčová slova: odborný výraz, terminologie, Orientační biatlon, slovník, definice pojmu, terminus technicus, informace, význam slova, definice, co znamená, synonymum, co to je, vysvětlení, formulace, pojem, názvosloví, význam pojmu, co je to Orientační biatlon?


Pojem Orientační biatlon je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Orientační biatlon?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Orientační biatlon je sportovní disciplína, která vznikla kombinací dvou tradičních sportů – orientačního běhu a biatlonu. Ve světě se provozuje zimní i letní varianta tohoto sportu. Orientační biatlon vznikl ve Švédsku, kde byla také v roce 1998 založena Mezinárodní federace orientačního biatlonu (IBOF). Od této doby se postupně pořádají mezinárodní soutěže počínaje Mistrovstvím Evropy, přes Světový pohár a Mistrovství světa.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem Orientační biatlon ve vyhledávači Qwant

Najít termín Orientační biatlon ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Orientační biatlon ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Orientační biatlon ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Orientační biatlon na Youtube

Zkusit najít termín Orientační biatlon na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Orientační biatlon například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Orientační biatlon? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Orientační biatlon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Orientační biatlon, odpověď na dotaz co je to Orientační biatlon?. Víte např. kdo to je Karlos Vémola? Znáte a víte kdo je Vohnout? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než sport). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!