Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pleonasmus. Co znamená odborný pojem Pleonasmus z kategorie Český jazyk?

Co je to Pleonasmus? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Pleonasmus?

Pleonasmus je pojmenování stylistického útvaru, Pleonasmus je založen na užití většího množství slov pro vyjádření určité ideje. Jedná se o slova, která jsou nadbytečná, jejich užití se však nehodnotí jako chybné. Často bývají využity v literárních dílech, hlavně v poezii.
Básníci používají pleonasmy cíleně, když chtějí nějakou informaci zvýraznit a dodat jí zvláštní význam. V takovém případě není pleonasmus považován za stylistický nedostatek.


Co je to Pleonasmus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pleonasmus. Co znamená odborný pojem Pleonasmus z kategorie Český jazyk?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Pleonasmus můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Pleonasmus je v sekci Český jazyk

Klíčová slova: Český jazyk, synonymum, Český jazyk, definice, odborný výraz, co znamená, terminus technicus, vysvětlení, informace, terminologie, formulace, heslo, co je to Pleonasmus?, slovník, význam pojmu, co to je, popis, Pleonasmus


Pojem Pleonasmus je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pleonasmus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pleonasmus (nebo novějším pravopisem pleonazmus, z řeckého: πλεονασμóς, pleonasmos, nadbytek) je stylistický útvar, který vzniká užitím pro vyjádření dané myšlenky nadbytečných (redundantních) slov. Ne všechny pleonasmy jsou však hodnoceny jako jazykové chyby, existence některých má i z věcného hlediska dobrý smysl, nemluvě o jejich užití v poezii; stylistické hodnocení pleonasmů je často sporné. Opakem pleonasmu je oxymóron.

Pro více informací o heslu Pleonasmus zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Pleonasmus na Google.cz

Najít výraz Pleonasmus ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pleonasmus ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Pleonasmus ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Pleonasmus na Youtube

Hledat termín Pleonasmus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Pleonasmus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Pleonasmus? resp. jaká je definice termínu Pleonasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pleonasmus, odpověď na dotaz co je to Pleonasmus?. Víte např. kdo to je Martin Zounar? Znáte a víte kdo je Perníkář? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Český jazyk). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.