Co je to?
Definice výrazu Pleonasmus. Co znamená odborný pojem Pleonasmus z kategorie Český jazyk?

Co to je Pleonasmus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Pleonasmus

Pleonasmus je pojmenování stylistického útvaru, Pleonasmus je založen na užití většího množství slov pro vyjádření určité ideje. Jedná se o slova, která jsou nadbytečná, jejich užití se však nehodnotí jako chybné. Často bývají využity v literárních dílech, hlavně v poezii.
Básníci používají pleonasmy cíleně, když chtějí nějakou informaci zvýraznit a dodat jí zvláštní význam. V takovém případě není pleonasmus považován za stylistický nedostatek.


Co je to Pleonasmus? Význam slova, termín, Definice výrazu Pleonasmus. Co znamená odborný pojem Pleonasmus z kategorie Český jazyk?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Pleonasmus? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Pleonasmus je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: význam, slovník, pojem, heslo, informace, slovo, Pleonasmus, odborný výraz, formulace, terminus technicus, co je to Pleonasmus?, synonymum, popis, wiki, vysvětlení, význam pojmu, definice, Český jazyk


Pojem Pleonasmus je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pleonasmus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Pleonasmus (nebo novějším pravopisem pleonazmus, z řeckého: πλεονασμóς, pleonasmos, nadbytek) je stylistický útvar, který vzniká užitím pro vyjádření dané myšlenky nadbytečných (redundantních) slov. Ne všechny pleonasmy jsou však hodnoceny jako jazykové chyby, existence některých má i z věcného hlediska dobrý smysl, nemluvě o jejich užití v poezii; stylistické hodnocení pleonasmů je často sporné. Opakem pleonasmu je oxymóron.

Pro více informací o heslu Pleonasmus zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat výraz Pleonasmus ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Pleonasmus na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pleonasmus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pleonasmus ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Pleonasmus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pleonasmus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pleonasmus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Pleonasmus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pleonasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pleonasmus, odpověď na dotaz co je to Pleonasmus?. Víte např. kdo to je Vin Diesel? Znáte a víte kdo je Ťulpas? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Pleonasmus hledat i v jiných kategoriích (než Český jazyk) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.