Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pleonasmus. Co znamená pojem Pleonasmus z kategorie Český jazyk?

Co je to Pleonasmus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pleonasmus?

Pleonasmus je pojmenování stylistického útvaru, Pleonasmus je založen na užití většího množství slov pro vyjádření určité ideje. Jedná se o slova, která jsou nadbytečná, jejich užití se však nehodnotí jako chybné. Často bývají využity v literárních dílech, hlavně v poezii.
Básníci používají pleonasmy cíleně, když chtějí nějakou informaci zvýraznit a dodat jí zvláštní význam. V takovém případě není pleonasmus považován za stylistický nedostatek.


Co je to Pleonasmus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pleonasmus. Co znamená pojem Pleonasmus z kategorie Český jazyk?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pleonasmus s vašimi známými a kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Pleonasmus se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: terminus technicus, Český jazyk, co znamená, přesný výraz, názvosloví, vysvětlení, informace, slovník, Pleonasmus, wiki, lexikon, význam slova, terminologie, formulace, co to je, přesný význam, termín, heslo


Pojem Pleonasmus je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pleonasmus?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pleonasmus (nebo novějším pravopisem pleonazmus, z řeckého: πλεονασμóς, pleonasmos, nadbytek) je stylistický útvar, který vzniká užitím pro vyjádření dané myšlenky nadbytečných (redundantních) slov. Ne všechny pleonasmy jsou však hodnoceny jako jazykové chyby, existence některých má i z věcného hlediska dobrý smysl, nemluvě o jejich užití v poezii; stylistické hodnocení pleonasmů je často sporné. Opakem pleonasmu je oxymóron.

Hledejte pojem Pleonasmus v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pleonasmus ve Wikimedia Commons

Najít výraz Pleonasmus ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Pleonasmus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Pleonasmus na Google.cz

Zkusit najít Pleonasmus ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Pleonasmus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Pleonasmus například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Pleonasmus? resp. co se skrývá pod slovem Pleonasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pleonasmus, odpověď na dotaz co je to Pleonasmus?. Víte např. kdo to je Janek Rubeš? Znáte a víte kdo je Luděk Sekyra? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.