Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pleonasmus. Co znamená odborný pojem Pleonasmus z kategorie Český jazyk?

Co je to Pleonasmus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pleonasmus?

Pleonasmus je pojmenování stylistického útvaru, Pleonasmus je založen na užití většího množství slov pro vyjádření určité ideje. Jedná se o slova, která jsou nadbytečná, jejich užití se však nehodnotí jako chybné. Často bývají využity v literárních dílech, hlavně v poezii.
Básníci používají pleonasmy cíleně, když chtějí nějakou informaci zvýraznit a dodat jí zvláštní význam. V takovém případě není pleonasmus považován za stylistický nedostatek.


Co je to Pleonasmus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pleonasmus. Co znamená odborný pojem Pleonasmus z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pleonasmus sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Pleonasmus patří do sekce Český jazyk

Klíčová slova: Český jazyk, wiki, terminologie, lexikon, co je to Pleonasmus?, přesný význam, definice pojmu, terminus technicus, Pleonasmus, odborný výraz, význam, slovo, význam pojmu, synonymum, význam slova, vysvětlení, formulace, přesný výraz


Pojem Pleonasmus je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pleonasmus? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pleonasmus (nebo novějším pravopisem pleonazmus, z řeckého: πλεονασμóς, pleonasmos, nadbytek) je stylistický útvar, který vzniká užitím pro vyjádření dané myšlenky nadbytečných (redundantních) slov. Ne všechny pleonasmy jsou však hodnoceny jako jazykové chyby, existence některých má i z věcného hlediska dobrý smysl, nemluvě o jejich užití v poezii; stylistické hodnocení pleonasmů je často sporné. Opakem pleonasmu je oxymóron.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat heslo Pleonasmus na Google.cz

Vyhledat výraz Pleonasmus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Pleonasmus ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Pleonasmus na Youtube

Najít výraz Pleonasmus ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pleonasmus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pleonasmus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte co znamená slovo Pleonasmus? resp. co se skrývá pod slovem Pleonasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pleonasmus, odpověď na dotaz co je to Pleonasmus?. Víte např. kdo to je Vdova? Znáte a víte kdo je Rom? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Český jazyk. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.