Co je to?
Definice výrazu Pleonasmus. Co znamená odborný pojem Pleonasmus z kategorie Český jazyk?

Co to je Pleonasmus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pleonasmus

Pleonasmus je pojmenování stylistického útvaru, Pleonasmus je založen na užití většího množství slov pro vyjádření určité ideje. Jedná se o slova, která jsou nadbytečná, jejich užití se však nehodnotí jako chybné. Často bývají využity v literárních dílech, hlavně v poezii.
Básníci používají pleonasmy cíleně, když chtějí nějakou informaci zvýraznit a dodat jí zvláštní význam. V takovém případě není pleonasmus považován za stylistický nedostatek.


Co je to Pleonasmus? Význam slova, termín, Definice výrazu Pleonasmus. Co znamená odborný pojem Pleonasmus z kategorie Český jazyk?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pleonasmus s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pleonasmus se nachází v sekci Český jazyk

Klíčová slova: Pleonasmus, význam, názvosloví, slovo, vysvětlení, terminus technicus, Český jazyk, definice pojmu, definice, termín, heslo, terminologie, odborný výraz, co je to Pleonasmus?, význam slova, informace, wiki, odborné názvosloví


Pojem Pleonasmus je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Pleonasmus můžete dozvědět následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pleonasmus (nebo novějším pravopisem pleonazmus, z řeckého: πλεονασμóς, pleonasmos, nadbytek) je stylistický útvar, který vzniká užitím pro vyjádření dané myšlenky nadbytečných (redundantních) slov. Ne všechny pleonasmy jsou však hodnoceny jako jazykové chyby, existence některých má i z věcného hlediska dobrý smysl, nemluvě o jejich užití v poezii; stylistické hodnocení pleonasmů je často sporné. Opakem pleonasmu je oxymóron.

Další informační zdroje o slovu Pleonasmus

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pleonasmus ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Pleonasmus na Youtube

Vyhledat termín Pleonasmus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Pleonasmus na Google.cz

Najít heslo Pleonasmus ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pleonasmus ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Pleonasmus například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Pleonasmus? resp. co je to Pleonasmus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pleonasmus, odpověď na dotaz co je to Pleonasmus?. Víte např. kdo to je Dylina? Znáte a víte kdo je Dacan? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Český jazyk. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.