Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sukralóza. Co znamená pojem Sukralóza z kategorie Jídlo?

Co to je Sukralóza? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sukralóza?

Sukralózou se rozumí speciálně vytvořené náhradní sladidlo. Vyrábí se ze sacharózy a je stabilní vůči teplotě. Používá se při pečení nebo u výrobků, kde se požaduje dlouhá doba trvanlivosti.
Sukralóza byla vynalezena v roce 1976 ve firmě Tate & Lyle. Její použití ovšem bylo poprvé schváleno až v roce 1991 v Kanadě. V zemích Evropské unie se sukralóza smí používat až od roku 2004.
Používá se jako náhrada samostatného cukru nebo v kombinaci s jinými náhradními sladidly. Dodává se v granulované podobě. Existují negativní účinky, ale pouze v tak vysokých dávkách, které nelze použít.


Co je to Sukralóza? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sukralóza. Co znamená pojem Sukralóza z kategorie Jídlo?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Sukralóza? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Sukralóza patří do sekce jídlo

Klíčová slova: pojem, přesný význam, wiki, odborný výraz, definice pojmu, definice, slovo, odborné názvosloví, co to je, co znamená, význam pojmu, termín, lexikon, význam, jídlo, terminus technicus, formulace, co je to Sukralóza?


Pojem Sukralóza je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Sukralóza ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Sukralóza ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Sukralóza ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Sukralóza ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Sukralóza ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sukralóza ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sukralóza například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Sukralóza? resp. jaký je přesný význam slova Sukralóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sukralóza, odpověď na dotaz co je to Sukralóza?. Víte např. kdo to je Úchylák? Znáte a víte kdo je Pitaval? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Sukralóza i v jiných kategoriích (než jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.