Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sukralóza. Co znamená pojem Sukralóza z kategorie Jídlo?

Co je to Sukralóza? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Sukralóza?

Sukralózou se rozumí speciálně vytvořené náhradní sladidlo. Vyrábí se ze sacharózy a je stabilní vůči teplotě. Používá se při pečení nebo u výrobků, kde se požaduje dlouhá doba trvanlivosti.
Sukralóza byla vynalezena v roce 1976 ve firmě Tate & Lyle. Její použití ovšem bylo poprvé schváleno až v roce 1991 v Kanadě. V zemích Evropské unie se sukralóza smí používat až od roku 2004.
Používá se jako náhrada samostatného cukru nebo v kombinaci s jinými náhradními sladidly. Dodává se v granulované podobě. Existují negativní účinky, ale pouze v tak vysokých dávkách, které nelze použít.


Co je to Sukralóza? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sukralóza. Co znamená pojem Sukralóza z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Sukralóza s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Sukralóza je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, názvosloví, Sukralóza, definice pojmu, informace, pojem, odborné názvosloví, přesný výraz, vysvětlení, definice, wiki, slovník, heslo, terminus technicus, terminologie, co znamená, význam slova, slovo


Pojem Sukralóza je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Sukralóza zkuste tyto odkazy

Najít termín Sukralóza ve Wikislovníku

Hledat heslo Sukralóza ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Sukralóza ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sukralóza ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sukralóza ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Sukralóza na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sukralóza například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Sukralóza? resp. co je to Sukralóza? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sukralóza, odpověď na dotaz co je to Sukralóza?. Víte např. kdo to je Víla? Znáte a víte kdo je George Soros? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.