Co je to?
Definice odborného termínu, slova Bliny. Co znamená pojem Bliny z kategorie Jídlo?

Co je Bliny? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bliny

Bliny jsou zvláštní placky trochu připomínající palačinky. Jsou populární především ve slovanských oblastech a jsou také specialitou židovské kuchyně. Původní základní surovinou byla pohanková mouka nebo její směs s pšeničnou nebo žitnou moukou. Dalšími surovinami jsou mléko a voda. Bliny je možné připravovat naslano i nasladko.
Placky doplňuje kysaná smetana, kaviár nebo různé druhy ryb, k nejoblíbenějším patří losos nebo sleď. Označení bliny pochází až z praslovanštiny – blin – mlin- je vlastně mletí. Slované činili bliny součástí náboženských rituálů, měly symbolizovat Slunce. V Rusku neoddělitelně patří ke svátku Maslenica, který splynul s oslavami v pravoslavné církvi a slaví se doposud. Tyto placky byly také tradiční součástí pohřebních obřadů a měly vyjádřit poctu zesnulému. Používají se také jako postní jídlo.


Co je to Bliny? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Bliny. Co znamená pojem Bliny z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bliny? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Bliny patří do sekce jídlo

Klíčová slova: jídlo, synonymum, význam, popis, přesný výraz, formulace, informace, jídlo, pojem, wiki, přesný význam, terminologie, definice, odborný výraz, heslo, Bliny, význam pojmu, terminus technicus


Pojem Bliny je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bliny? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bliny (polsky: bliny; hornolužicky: blinc; rusky: блины; bělorusky: бліны; ukrajinsky: млинці; litevsky: blynai; jidiš: בלינצע) jsou placky velmi podobné palačinkám, oblíbené zejména v kuchyních slovanských zemí a také židovské kuchyni.

Bliny s kaviárem

Luxusní bliny se smetanou a kaviárem. Autor: photosforyou, zdroj: Pixabay
Luxusní bliny se smetanou a kaviárem. Autor: photosforyou, zdroj: Pixabay


Více informací o pojmu Bliny lze najít v následujících zdrojích

Najít výraz Bliny ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Bliny ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Bliny ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Bliny ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít výraz Bliny ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Bliny ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bliny například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď už víte co znamená slovo Bliny? resp. co to je Bliny? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bliny, odpověď na dotaz co je to Bliny?. Víte např. kdo to je Esejista? Znáte a víte kdo je Svatý Metoděj? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než jídlo). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.