Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bliny. Co znamená pojem Bliny z kategorie Jídlo?

Co to je Bliny? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Bliny

Bliny jsou zvláštní placky trochu připomínající palačinky. Jsou populární především ve slovanských oblastech a jsou také specialitou židovské kuchyně. Původní základní surovinou byla pohanková mouka nebo její směs s pšeničnou nebo žitnou moukou. Dalšími surovinami jsou mléko a voda. Bliny je možné připravovat naslano i nasladko.
Placky doplňuje kysaná smetana, kaviár nebo různé druhy ryb, k nejoblíbenějším patří losos nebo sleď. Označení bliny pochází až z praslovanštiny – blin – mlin- je vlastně mletí. Slované činili bliny součástí náboženských rituálů, měly symbolizovat Slunce. V Rusku neoddělitelně patří ke svátku Maslenica, který splynul s oslavami v pravoslavné církvi a slaví se doposud. Tyto placky byly také tradiční součástí pohřebních obřadů a měly vyjádřit poctu zesnulému. Používají se také jako postní jídlo.


Co je to Bliny? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bliny. Co znamená pojem Bliny z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Bliny? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bliny je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: popis, definice pojmu, vysvětlení, co to je, synonymum, terminus technicus, informace, terminologie, co znamená, odborný výraz, wiki, heslo, Jídlo, význam slova, význam pojmu, přesný význam, lexikon, definice


Pojem Bliny je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bliny? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bliny (polsky: bliny; hornolužicky: blinc; rusky: блины; bělorusky: бліны; ukrajinsky: млинці; litevsky: blynai; jidiš: בלינצע) jsou placky velmi podobné palačinkám, oblíbené zejména v kuchyních slovanských zemí a také židovské kuchyni.

Bliny s kaviárem

Luxusní bliny se smetanou a kaviárem. Autor: photosforyou, zdroj: Pixabay
Luxusní bliny se smetanou a kaviárem. Autor: photosforyou, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Najít heslo Bliny ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Bliny na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bliny ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Bliny ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Bliny ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Bliny ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bliny například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Bliny? resp. co znamená výraz Bliny? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bliny, odpověď na dotaz co je to Bliny?. Víte např. kdo to je Olivia Wilde? Znáte a víte kdo je Jolana Voldánová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bliny v jiné sekci než Jídlo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.