Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bliny. Co znamená odborný pojem Bliny z kategorie Jídlo?

Co je to Bliny? Význam slova

Co znamená termín Bliny? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Bliny jsou zvláštní placky trochu připomínající palačinky. Jsou populární především ve slovanských oblastech a jsou také specialitou židovské kuchyně. Původní základní surovinou byla pohanková mouka nebo její směs s pšeničnou nebo žitnou moukou. Dalšími surovinami jsou mléko a voda. Bliny je možné připravovat naslano i nasladko.
Placky doplňuje kysaná smetana, kaviár nebo různé druhy ryb, k nejoblíbenějším patří losos nebo sleď. Označení bliny pochází až z praslovanštiny – blin – mlin- je vlastně mletí. Slované činili bliny součástí náboženských rituálů, měly symbolizovat Slunce. V Rusku neoddělitelně patří ke svátku Maslenica, který splynul s oslavami v pravoslavné církvi a slaví se doposud. Tyto placky byly také tradiční součástí pohřebních obřadů a měly vyjádřit poctu zesnulému. Používají se také jako postní jídlo.


Co je to Bliny? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bliny. Co znamená odborný pojem Bliny z kategorie Jídlo?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Bliny? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Bliny je v kategorii jídlo

Klíčová slova: slovník, synonymum, wiki, přesný význam, lexikon, popis, odborné názvosloví, Bliny, terminus technicus, co znamená, vysvětlení, termín, terminologie, formulace, slovo, význam slova, jídlo, význam pojmu


Pojem Bliny je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bliny? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Bliny (polsky: bliny; hornolužicky: blinc; rusky: блины; bělorusky: бліны; ukrajinsky: млинці; litevsky: blynai; jidiš: בלינצע) jsou placky velmi podobné palačinkám, oblíbené zejména v kuchyních slovanských zemí a také židovské kuchyni.

Bliny s kaviárem

Luxusní bliny se smetanou a kaviárem. Autor: photosforyou, zdroj: Pixabay
Luxusní bliny se smetanou a kaviárem. Autor: photosforyou, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Bliny v následujících zdrojích

Hledat pojem Bliny ve Wikislovníku

Najít pojem Bliny ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Bliny ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Bliny ve Wikizdrojích

Najít heslo Bliny ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Bliny ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bliny například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Bliny? resp. co označuje slovo Bliny? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bliny, odpověď na dotaz co je to Bliny?. Víte např. kdo to je Milla Jovovich? Znáte a víte kdo je Leylah Fernandez? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.