Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bliny. Co znamená pojem Bliny z kategorie Jídlo?

Co to je Bliny? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bliny

Bliny jsou zvláštní placky trochu připomínající palačinky. Jsou populární především ve slovanských oblastech a jsou také specialitou židovské kuchyně. Původní základní surovinou byla pohanková mouka nebo její směs s pšeničnou nebo žitnou moukou. Dalšími surovinami jsou mléko a voda. Bliny je možné připravovat naslano i nasladko.
Placky doplňuje kysaná smetana, kaviár nebo různé druhy ryb, k nejoblíbenějším patří losos nebo sleď. Označení bliny pochází až z praslovanštiny – blin – mlin- je vlastně mletí. Slované činili bliny součástí náboženských rituálů, měly symbolizovat Slunce. V Rusku neoddělitelně patří ke svátku Maslenica, který splynul s oslavami v pravoslavné církvi a slaví se doposud. Tyto placky byly také tradiční součástí pohřebních obřadů a měly vyjádřit poctu zesnulému. Používají se také jako postní jídlo.


Co je to Bliny? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bliny. Co znamená pojem Bliny z kategorie Jídlo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Bliny sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bliny je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: přesný význam, definice pojmu, wiki, co znamená, slovo, odborný výraz, Jídlo, popis, formulace, terminus technicus, synonymum, význam, informace, definice, termín, slovník, Bliny, co to je


Pojem Bliny je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bliny? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bliny (polsky: bliny; hornolužicky: blinc; rusky: блины; bělorusky: бліны; ukrajinsky: млинці; litevsky: blynai; jidiš: בלינצע) jsou placky velmi podobné palačinkám, oblíbené zejména v kuchyních slovanských zemí a také židovské kuchyni.

Bliny s kaviárem

Luxusní bliny se smetanou a kaviárem. Autor: photosforyou, zdroj: Pixabay
Luxusní bliny se smetanou a kaviárem. Autor: photosforyou, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat výraz Bliny ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Bliny ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Bliny ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Bliny ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Bliny ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Bliny ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bliny například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Bliny? resp. co přesně označuje termín Bliny? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bliny, odpověď na dotaz co je to Bliny?. Víte např. kdo to je Zuzana Norisová? Znáte a víte kdo je Jolana Voldánová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Bliny i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.