Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Bliny. Co znamená pojem Bliny z kategorie Jídlo?

Co to je Bliny? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bliny

Bliny jsou zvláštní placky trochu připomínající palačinky. Jsou populární především ve slovanských oblastech a jsou také specialitou židovské kuchyně. Původní základní surovinou byla pohanková mouka nebo její směs s pšeničnou nebo žitnou moukou. Dalšími surovinami jsou mléko a voda. Bliny je možné připravovat naslano i nasladko.
Placky doplňuje kysaná smetana, kaviár nebo různé druhy ryb, k nejoblíbenějším patří losos nebo sleď. Označení bliny pochází až z praslovanštiny – blin – mlin- je vlastně mletí. Slované činili bliny součástí náboženských rituálů, měly symbolizovat Slunce. V Rusku neoddělitelně patří ke svátku Maslenica, který splynul s oslavami v pravoslavné církvi a slaví se doposud. Tyto placky byly také tradiční součástí pohřebních obřadů a měly vyjádřit poctu zesnulému. Používají se také jako postní jídlo.


Co je to Bliny? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Bliny. Co znamená pojem Bliny z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bliny? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bliny patří do sekce Jídlo

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, co znamená, lexikon, informace, heslo, Bliny, vysvětlení, slovník, co to je, terminus technicus, názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, popis, co je to Bliny?, Jídlo, pojem


Pojem Bliny je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bliny? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bliny (polsky: bliny; hornolužicky: blinc; rusky: блины; bělorusky: бліны; ukrajinsky: млинці; litevsky: blynai; jidiš: בלינצע) jsou placky velmi podobné palačinkám, oblíbené zejména v kuchyních slovanských zemí a také židovské kuchyni.

Bliny s kaviárem

Luxusní bliny se smetanou a kaviárem. Autor: photosforyou, zdroj: Pixabay
Luxusní bliny se smetanou a kaviárem. Autor: photosforyou, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Bliny

Zkusit najít heslo Bliny na Google.cz

Najít slovo Bliny ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Bliny ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Bliny ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Bliny na Youtube

Hledat heslo Bliny ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bliny například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Bliny? resp. jaký je význam slova Bliny? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bliny, odpověď na dotaz co je to Bliny?. Víte např. kdo to je Básník? Znáte a víte kdo je Elvis Presley? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Jídlo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.