Co je to?
Výraz, termín, definice slova Creme fraiche. Co znamená odborný pojem Creme fraiche z kategorie Jídlo?

Co je to Creme fraiche? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Creme fraiche?

Crème fraîche je název pocházející z francouzštiny a označuje typ mléčného výrobku podobného zakysané smetaně. Vyrábí se ze smetany, obsahuje 30 % tuku v sušině a nanejvýš 15% laktózy. Crème fraîche obsahuje živé mléčné bakterie a nesmí se do něj přidávat žádné konzervanty. Crème fraîche se vyrábí ve dvou variantách. Nejčastěji se setkáte s tekutou (liquide) variantou, méně často s hustou (épaisse) variantou.


Co je to Creme fraiche? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Creme fraiche. Co znamená odborný pojem Creme fraiche z kategorie Jídlo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Creme fraiche můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Creme fraiche je v sekci Jídlo

Klíčová slova: informace, terminologie, názvosloví, Creme fraiche, přesný výraz, význam pojmu, lexikon, definice pojmu, co to je, wiki, odborný výraz, Jídlo, slovo, Jídlo, synonymum, definice, význam slova, co znamená


Pojem Creme fraiche je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Creme fraiche? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Crème fraîche (francouzsky doslova čerstvá smetana) je název mléčných výrobků původem z Francie. Créme fraîche se vyrábí z kravského mléka a musí obsahovat nejméně 30 % tuku v sušině. Výrobek obsahuje nejvýše 15 % mléčného cukru (laktózy), tím je také lépe stravitelný pro lidi s poruchou trávení laktózy (alaktázie).


Crème fraîche se dělí na „liquide“ (tekutá) – obdoba české smetany ke šlehání. Druhá verze je „épaisse“ (hustá), smetana vyzrálá pomocí bakterií mléčného kvašení a která má blíže k české zakysané smetaně. Pokud není druh upřesněn, je ve Francii zpravidla myšlena nekysaná verze liquide.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Creme fraiche ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Creme fraiche ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Creme fraiche ve Wikizdrojích

Najít pojem Creme fraiche ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Creme fraiche ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Creme fraiche ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Creme fraiche například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Creme fraiche? resp. co je to Creme fraiche? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Creme fraiche, odpověď na dotaz co je to Creme fraiche?. Víte např. kdo to je Praotec Čech? Znáte a víte kdo je Ivan Mládek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.