Co je to?
Odborný výraz, definice slova Creme fraiche. Co znamená pojem Creme fraiche z kategorie Jídlo?

Co je Creme fraiche? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Creme fraiche

Crème fraîche je název pocházející z francouzštiny a označuje typ mléčného výrobku podobného zakysané smetaně. Vyrábí se ze smetany, obsahuje 30 % tuku v sušině a nanejvýš 15% laktózy. Crème fraîche obsahuje živé mléčné bakterie a nesmí se do něj přidávat žádné konzervanty. Crème fraîche se vyrábí ve dvou variantách. Nejčastěji se setkáte s tekutou (liquide) variantou, méně často s hustou (épaisse) variantou.


Co je to Creme fraiche? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Creme fraiche. Co znamená pojem Creme fraiche z kategorie Jídlo?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Text s definicí výrazu Creme fraiche doporučujeme sdílet s blízkými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Creme fraiche se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: heslo, wiki, jídlo, vysvětlení, slovo, jídlo, odborný výraz, pojem, terminus technicus, význam, názvosloví, lexikon, slovník, význam slova, terminologie, přesný význam, synonymum, definice


Pojem Creme fraiche je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Creme fraiche? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Crème fraîche (francouzsky doslova čerstvá smetana) je název mléčných výrobků původem z Francie. Créme fraîche se vyrábí z kravského mléka a musí obsahovat nejméně 30 % tuku v sušině. Výrobek obsahuje nejvýše 15 % mléčného cukru (laktózy), tím je také lépe stravitelný pro lidi s poruchou trávení laktózy (alaktázie).


Crème fraîche se dělí na „liquide“ (tekutá) – obdoba české smetany ke šlehání. Druhá verze je „épaisse“ (hustá), smetana vyzrálá pomocí bakterií mléčného kvašení a která má blíže k české zakysané smetaně. Pokud není druh upřesněn, je ve Francii zpravidla myšlena nekysaná verze liquide.

Další informační zdroje

Hledat výraz Creme fraiche ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Creme fraiche ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Creme fraiche ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Creme fraiche ve Wikimedia Commons

Hledat termín Creme fraiche na Google.cz

Zkusit najít pojem Creme fraiche ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Creme fraiche například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili co znamená Creme fraiche? resp. co přesně označuje termín Creme fraiche? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Creme fraiche, odpověď na dotaz co je to Creme fraiche?. Víte např. kdo to je Speleolog? Znáte a víte kdo je Zdeněk Škromach? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Creme fraiche i v jiných kategoriích (než jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.