Co je to?
Výraz, termín, definice slova Creme fraiche. Co znamená odborný pojem Creme fraiche z kategorie Jídlo?

Co je to Creme fraiche? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Creme fraiche?

Crème fraîche je název pocházející z francouzštiny a označuje typ mléčného výrobku podobného zakysané smetaně. Vyrábí se ze smetany, obsahuje 30 % tuku v sušině a nanejvýš 15% laktózy. Crème fraîche obsahuje živé mléčné bakterie a nesmí se do něj přidávat žádné konzervanty. Crème fraîche se vyrábí ve dvou variantách. Nejčastěji se setkáte s tekutou (liquide) variantou, méně často s hustou (épaisse) variantou.


Co je to Creme fraiche? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Creme fraiche. Co znamená odborný pojem Creme fraiche z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Creme fraiche? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Creme fraiche je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: synonymum, definice pojmu, odborné názvosloví, Jídlo, význam slova, Creme fraiche, slovník, vysvětlení, význam pojmu, termín, popis, lexikon, heslo, přesný význam, přesný výraz, Jídlo, co znamená, terminus technicus


Pojem Creme fraiche je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Creme fraiche? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Crème fraîche (francouzsky doslova čerstvá smetana) je název mléčných výrobků původem z Francie. Créme fraîche se vyrábí z kravského mléka a musí obsahovat nejméně 30 % tuku v sušině. Výrobek obsahuje nejvýše 15 % mléčného cukru (laktózy), tím je také lépe stravitelný pro lidi s poruchou trávení laktózy (alaktázie).


Crème fraîche se dělí na „liquide“ (tekutá) – obdoba české smetany ke šlehání. Druhá verze je „épaisse“ (hustá), smetana vyzrálá pomocí bakterií mléčného kvašení a která má blíže k české zakysané smetaně. Pokud není druh upřesněn, je ve Francii zpravidla myšlena nekysaná verze liquide.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem Creme fraiche ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Creme fraiche ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Creme fraiche na Google.cz

Hledat slovo Creme fraiche ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Creme fraiche na Youtube

Najít termín Creme fraiche ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Creme fraiche například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Creme fraiche? resp. jaká je definice slova Creme fraiche? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Creme fraiche, odpověď na dotaz co je to Creme fraiche?. Víte např. kdo to je Albert Einstein? Znáte a víte kdo je Ivan Mládek? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Creme fraiche hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.