Co je to?
Výraz, termín, definice slova Creme fraiche. Co znamená odborný pojem Creme fraiche z kategorie Jídlo?

Co je to Creme fraiche? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Creme fraiche?

Crème fraîche je název pocházející z francouzštiny a označuje typ mléčného výrobku podobného zakysané smetaně. Vyrábí se ze smetany, obsahuje 30 % tuku v sušině a nanejvýš 15% laktózy. Crème fraîche obsahuje živé mléčné bakterie a nesmí se do něj přidávat žádné konzervanty. Crème fraîche se vyrábí ve dvou variantách. Nejčastěji se setkáte s tekutou (liquide) variantou, méně často s hustou (épaisse) variantou.


Co je to Creme fraiche? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Creme fraiche. Co znamená odborný pojem Creme fraiche z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Creme fraiche s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Creme fraiche se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: Creme fraiche, co to je, slovník, vysvětlení, co znamená, význam slova, definice pojmu, informace, termín, formulace, význam pojmu, přesný výraz, wiki, odborné názvosloví, význam, přesný význam, definice, terminologie


Pojem Creme fraiche je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Creme fraiche? Definice slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Crème fraîche (francouzsky doslova čerstvá smetana) je název mléčných výrobků původem z Francie. Créme fraîche se vyrábí z kravského mléka a musí obsahovat nejméně 30 % tuku v sušině. Výrobek obsahuje nejvýše 15 % mléčného cukru (laktózy), tím je také lépe stravitelný pro lidi s poruchou trávení laktózy (alaktázie).


Crème fraîche se dělí na „liquide“ (tekutá) – obdoba české smetany ke šlehání. Druhá verze je „épaisse“ (hustá), smetana vyzrálá pomocí bakterií mléčného kvašení a která má blíže k české zakysané smetaně. Pokud není druh upřesněn, je ve Francii zpravidla myšlena nekysaná verze liquide.

Hledejte pojem Creme fraiche v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Creme fraiche na Youtube

Najít heslo Creme fraiche ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Creme fraiche ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Creme fraiche ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Creme fraiche ve Wikislovníku

Hledat slovo Creme fraiche ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Creme fraiche například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Creme fraiche? resp. jaký je význam pojmu Creme fraiche? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Creme fraiche, odpověď na dotaz co je to Creme fraiche?. Víte např. kdo to je Zámečník? Znáte a víte kdo je Pavel Bobek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.