Co je to?
Výraz, termín, definice slova Habakuk. Co znamená odborný pojem Habakuk z kategorie Náboženství?

Co je to Habakuk? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Habakuk

Habakuk nebo jinak také Abakuk byl jedním z dvanácti starozákonních proroků, aspoň to tak tvrdí Bible. Habakuk měl údajně žít kolem roku 600 př. n. l. a měl předvídat zničení města. Jeho proroctví je shrnuto do samostatné knihy. Někdy se stane, že si lidé pletou slovo Habakuk a habaděj. Habaděj znamená, že je něčeho mnoho, avšak výraz Habakuk žádný další význam nemá, jedná se výhradně o židovské mužské jméno.


Co je to Habakuk? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Habakuk. Co znamená odborný pojem Habakuk z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Habakuk je v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, co je to Habakuk?, co to je, definice pojmu, terminus technicus, názvosloví, terminologie, přesný výraz, popis, pojem, heslo, odborné názvosloví, definice, význam, slovník, vysvětlení, lexikon, přesný význam


Pojem Habakuk je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Habakuk?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kniha Abakuk, někdy též Kniha proroka Abakuka, je jednou z prorockých knih Starého zákona. Řadí se mezi malé proroky a nachází se mezi Nahumem a Sofonjášem.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít výraz Habakuk ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Habakuk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Habakuk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Habakuk na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Habakuk ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Habakuk ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Habakuk například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Habakuk? resp. co se skrývá pod slovem Habakuk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Habakuk, odpověď na dotaz co je to Habakuk?. Víte např. kdo to je Tomáš Bábek? Znáte a víte kdo je Seladon? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.