Co je to?
Definice výrazu, termínu Habakuk. Co znamená odborný pojem Habakuk z kategorie Náboženství?

Co je to Habakuk? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Habakuk

Habakuk nebo jinak také Abakuk byl jedním z dvanácti starozákonních proroků, aspoň to tak tvrdí Bible. Habakuk měl údajně žít kolem roku 600 př. n. l. a měl předvídat zničení města. Jeho proroctví je shrnuto do samostatné knihy. Někdy se stane, že si lidé pletou slovo Habakuk a habaděj. Habaděj znamená, že je něčeho mnoho, avšak výraz Habakuk žádný další význam nemá, jedná se výhradně o židovské mužské jméno.


Co je to Habakuk? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Habakuk. Co znamená odborný pojem Habakuk z kategorie Náboženství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Habakuk doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Habakuk se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: wiki, co znamená, názvosloví, definice, odborné názvosloví, termín, terminus technicus, heslo, odborný výraz, význam, význam pojmu, přesný výraz, terminologie, lexikon, slovník, formulace, vysvětlení, Habakuk


Pojem Habakuk je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Habakuk? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kniha Abakuk, někdy též Kniha proroka Abakuka, je jednou z prorockých knih Starého zákona. Řadí se mezi malé proroky a nachází se mezi Nahumem a Sofonjášem.

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Habakuk na Youtube

Vyhledat pojem Habakuk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Habakuk ve Wikimedia Commons

Najít slovo Habakuk ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Habakuk ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Habakuk ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Habakuk například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Habakuk? resp. co vlastně znamená slovo Habakuk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Habakuk, odpověď na dotaz co je to Habakuk?. Víte např. kdo to je Kršna? Znáte a víte kdo je Walt Disney? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Habakuk v jiné sekci než Náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.