Co je to?
Definice výrazu, termínu Habakuk. Co znamená odborný pojem Habakuk z kategorie Náboženství?

Co je to Habakuk? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Habakuk

Habakuk nebo jinak také Abakuk byl jedním z dvanácti starozákonních proroků, aspoň to tak tvrdí Bible. Habakuk měl údajně žít kolem roku 600 př. n. l. a měl předvídat zničení města. Jeho proroctví je shrnuto do samostatné knihy. Někdy se stane, že si lidé pletou slovo Habakuk a habaděj. Habaděj znamená, že je něčeho mnoho, avšak výraz Habakuk žádný další význam nemá, jedná se výhradně o židovské mužské jméno.


Co je to Habakuk? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Habakuk. Co znamená odborný pojem Habakuk z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Habakuk je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: lexikon, slovník, Habakuk, slovo, definice, co to je, termín, vysvětlení, názvosloví, heslo, Náboženství, význam pojmu, terminologie, odborné názvosloví, definice pojmu, popis, pojem, co je to Habakuk?


Pojem Habakuk je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Habakuk? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kniha Abakuk, někdy též Kniha proroka Abakuka, je jednou z prorockých knih Starého zákona. Řadí se mezi malé proroky a nachází se mezi Nahumem a Sofonjášem.

Další informační zdroje

Vyhledat výraz Habakuk ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Habakuk ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Habakuk ve Wikimedia Commons

Najít termín Habakuk na Google.cz

Hledat videa s názvem Habakuk na Youtube

Vyhledat pojem Habakuk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Habakuk například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Habakuk? resp. co se skrývá pod slovem Habakuk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Habakuk, odpověď na dotaz co je to Habakuk?. Víte např. kdo to je Kanovník? Znáte a víte kdo je Skeptik? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.