Co je to?
Definice výrazu, termínu Habakuk. Co znamená odborný pojem Habakuk z kategorie Náboženství?

Co je to Habakuk? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Habakuk

Habakuk nebo jinak také Abakuk byl jedním z dvanácti starozákonních proroků, aspoň to tak tvrdí Bible. Habakuk měl údajně žít kolem roku 600 př. n. l. a měl předvídat zničení města. Jeho proroctví je shrnuto do samostatné knihy. Někdy se stane, že si lidé pletou slovo Habakuk a habaděj. Habaděj znamená, že je něčeho mnoho, avšak výraz Habakuk žádný další význam nemá, jedná se výhradně o židovské mužské jméno.


Co je to Habakuk? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Habakuk. Co znamená odborný pojem Habakuk z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Habakuk můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Habakuk je v sekci Náboženství

Klíčová slova: heslo, pojem, termín, co je to Habakuk?, formulace, co znamená, slovník, Habakuk, terminologie, přesný význam, Náboženství, terminus technicus, odborné názvosloví, význam, co to je, wiki, synonymum, popis


Pojem Habakuk je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Habakuk? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kniha Abakuk, někdy též Kniha proroka Abakuka, je jednou z prorockých knih Starého zákona. Řadí se mezi malé proroky a nachází se mezi Nahumem a Sofonjášem.

Další informační zdroje o slovu Habakuk

Hledat videa s názvem Habakuk na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Habakuk ve Wikimedia Commons

Najít slovo Habakuk ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Habakuk ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Habakuk ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Habakuk ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Habakuk například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Habakuk? resp. co je to Habakuk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Habakuk, odpověď na dotaz co je to Habakuk?. Víte např. kdo to je Warren Buffett? Znáte a víte kdo je Skeptik? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Habakuk i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.