Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vidimace. Co znamená pojem Vidimace z kategorie Právo?

Co je to Vidimace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Vidimace?

Vidimace je název úředního ověření. Jeho podstatou je potvrzení faktu, že se kopie či opis nějaké listiny zcela shoduje s původním dokumentem. Pokud by šlo pouze o ověření podpisu, jednalo by se o legalizaci. Vidimace nepotvrzuje správnost obsahu a ověřovatel za jeho správnost neodpovídá.
Ověření shody se potvrzuje otiskem úředního razítka a ověřovací doložkou. Tento úkon se provádí na úřadech, poštách, Hospodářské komoře, u notářů a dalších institucí.


Co je to Vidimace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vidimace. Co znamená pojem Vidimace z kategorie Právo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Vidimace sdílejte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vidimace je v kategorii Právo

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, terminologie, přesný výraz, přesný význam, informace, synonymum, odborné názvosloví, význam slova, význam pojmu, lexikon, heslo, Právo, význam, definice, definice pojmu, formulace, termín


Pojem Vidimace je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Vidimace?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vidimace (jinak též úřední ověřování listiny) je úřední ověření skutečnosti, že opis nebo kopie listiny se doslova shoduje s předloženou listinou. Pro ověření pouze podpisu se používá legalizace.
Vidimací se nepotvrzuje správnost ani pravdivost údajů uvedených na vidimované listině ani jejich soulad s právními předpisy. Ten, kdo provádí vidimaci, za obsah listiny neodpovídá. Vidimace se na vidimované listině vyznačí ověřovací doložkou a otiskem úředního razítka.

Zkuste zjistit více informací o slovu Vidimace v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vidimace ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Vidimace na Youtube

Vyhledat pojem Vidimace ve Wikizdrojích

Najít heslo Vidimace ve Wikislovníku

Najít termín Vidimace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Vidimace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vidimace například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Vidimace? resp. co přesně znamená slovo Vidimace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vidimace, odpověď na dotaz co je to Vidimace?. Víte např. kdo to je Anežka Česká? Znáte a víte kdo je Udavač? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.