Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vidimace. Co znamená pojem Vidimace z kategorie Právo?

Co je to Vidimace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Vidimace?

Vidimace je název úředního ověření. Jeho podstatou je potvrzení faktu, že se kopie či opis nějaké listiny zcela shoduje s původním dokumentem. Pokud by šlo pouze o ověření podpisu, jednalo by se o legalizaci. Vidimace nepotvrzuje správnost obsahu a ověřovatel za jeho správnost neodpovídá.
Ověření shody se potvrzuje otiskem úředního razítka a ověřovací doložkou. Tento úkon se provádí na úřadech, poštách, Hospodářské komoře, u notářů a dalších institucí.


Co je to Vidimace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vidimace. Co znamená pojem Vidimace z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Vidimace doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vidimace se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: slovo, definice pojmu, termín, lexikon, heslo, odborný výraz, definice, odborné názvosloví, Vidimace, význam pojmu, význam slova, terminus technicus, význam, slovník, Právo, Právo, názvosloví, synonymum


Pojem Vidimace je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vidimace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vidimace (jinak též úřední ověřování listiny) je úřední ověření skutečnosti, že opis nebo kopie listiny se doslova shoduje s předloženou listinou. Pro ověření pouze podpisu se používá legalizace.
Vidimací se nepotvrzuje správnost ani pravdivost údajů uvedených na vidimované listině ani jejich soulad s právními předpisy. Ten, kdo provádí vidimaci, za obsah listiny neodpovídá. Vidimace se na vidimované listině vyznačí ověřovací doložkou a otiskem úředního razítka.

Jiné informační zdroje o pojmu Vidimace

Vyhledat heslo Vidimace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vidimace ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Vidimace ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Vidimace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Vidimace ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Vidimace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Vidimace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Vidimace? resp. co je to Vidimace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vidimace, odpověď na dotaz co je to Vidimace?. Víte např. kdo to je Pantáta? Znáte a víte kdo je Skaut? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Vidimace v jiné sekci než Právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.