Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vidimace. Co znamená pojem Vidimace z kategorie Právo?

Co je to Vidimace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Vidimace?

Vidimace je název úředního ověření. Jeho podstatou je potvrzení faktu, že se kopie či opis nějaké listiny zcela shoduje s původním dokumentem. Pokud by šlo pouze o ověření podpisu, jednalo by se o legalizaci. Vidimace nepotvrzuje správnost obsahu a ověřovatel za jeho správnost neodpovídá.
Ověření shody se potvrzuje otiskem úředního razítka a ověřovací doložkou. Tento úkon se provádí na úřadech, poštách, Hospodářské komoře, u notářů a dalších institucí.


Co je to Vidimace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vidimace. Co znamená pojem Vidimace z kategorie Právo?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Vidimace s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vidimace je v kategorii Právo

Klíčová slova: definice pojmu, co to je, odborný výraz, názvosloví, heslo, Právo, vysvětlení, informace, termín, terminus technicus, synonymum, slovo, odborné názvosloví, význam pojmu, popis, slovník, terminologie, Právo


Pojem Vidimace je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vidimace? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vidimace (jinak též úřední ověřování listiny) je úřední ověření skutečnosti, že opis nebo kopie listiny se doslova shoduje s předloženou listinou. Pro ověření pouze podpisu se používá legalizace.
Vidimací se nepotvrzuje správnost ani pravdivost údajů uvedených na vidimované listině ani jejich soulad s právními předpisy. Ten, kdo provádí vidimaci, za obsah listiny neodpovídá. Vidimace se na vidimované listině vyznačí ověřovací doložkou a otiskem úředního razítka.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vidimace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Vidimace ve Wikizdrojích

Najít heslo Vidimace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vidimace ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Vidimace na Google.cz

Zkusit najít výraz Vidimace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vidimace například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Vidimace? resp. co znamená Vidimace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vidimace, odpověď na dotaz co je to Vidimace?. Víte např. kdo to je Neurolog? Znáte a víte kdo je Skaut? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.