Co je to?
Definice výrazu Vidimace. Co znamená odborný pojem Vidimace z kategorie Právo?

Co je Vidimace?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Vidimace?

Vidimace je název úředního ověření. Jeho podstatou je potvrzení faktu, že se kopie či opis nějaké listiny zcela shoduje s původním dokumentem. Pokud by šlo pouze o ověření podpisu, jednalo by se o legalizaci. Vidimace nepotvrzuje správnost obsahu a ověřovatel za jeho správnost neodpovídá.
Ověření shody se potvrzuje otiskem úředního razítka a ověřovací doložkou. Tento úkon se provádí na úřadech, poštách, Hospodářské komoře, u notářů a dalších institucí.


Co je to Vidimace? Význam slova, termín, Definice výrazu Vidimace. Co znamená odborný pojem Vidimace z kategorie Právo?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Vidimace? s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Vidimace je v sekci právo

Klíčová slova: právo, termín, popis, slovník, odborný výraz, přesný význam, co to je, Vidimace, formulace, terminologie, definice pojmu, synonymum, definice, vysvětlení, pojem, co znamená, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Vidimace je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vidimace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vidimace (jinak též úřední ověřování listiny) je úřední ověření skutečnosti, že opis nebo kopie listiny se doslova shoduje s předloženou listinou. Pro ověření pouze podpisu se používá legalizace.
Vidimací se nepotvrzuje správnost ani pravdivost údajů uvedených na vidimované listině ani jejich soulad s právními předpisy. Ten, kdo provádí vidimaci, za obsah listiny neodpovídá. Vidimace se na vidimované listině vyznačí ověřovací doložkou a otiskem úředního razítka.

Více informací o pojmu Vidimace lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Vidimace ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vidimace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Vidimace na Google.cz

Hledat pojem Vidimace ve vyhledávači Qwant

Najít termín Vidimace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Vidimace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vidimace například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice termínu Vidimace? resp. co znamená Vidimace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vidimace, odpověď na dotaz co je to Vidimace?. Víte např. kdo to je Farmakolog? Znáte a víte kdo je Petr Vopěnka? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci právo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie právo, Spravedlnost, vidimace, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.