Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vidimace. Co znamená pojem Vidimace z kategorie Právo?

Co je to Vidimace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Vidimace?

Vidimace je název úředního ověření. Jeho podstatou je potvrzení faktu, že se kopie či opis nějaké listiny zcela shoduje s původním dokumentem. Pokud by šlo pouze o ověření podpisu, jednalo by se o legalizaci. Vidimace nepotvrzuje správnost obsahu a ověřovatel za jeho správnost neodpovídá.
Ověření shody se potvrzuje otiskem úředního razítka a ověřovací doložkou. Tento úkon se provádí na úřadech, poštách, Hospodářské komoře, u notářů a dalších institucí.


Co je to Vidimace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vidimace. Co znamená pojem Vidimace z kategorie Právo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Vidimace? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vidimace je v kategorii Právo

Klíčová slova: co je to Vidimace?, slovo, odborný výraz, heslo, význam slova, vysvětlení, význam, význam pojmu, formulace, odborné názvosloví, definice, pojem, terminus technicus, definice pojmu, termín, co to je, přesný výraz, synonymum


Pojem Vidimace je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Vidimace?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Vidimace (jinak též úřední ověřování listiny) je úřední ověření skutečnosti, že opis nebo kopie listiny se doslova shoduje s předloženou listinou. Pro ověření pouze podpisu se používá legalizace.
Vidimací se nepotvrzuje správnost ani pravdivost údajů uvedených na vidimované listině ani jejich soulad s právními předpisy. Ten, kdo provádí vidimaci, za obsah listiny neodpovídá. Vidimace se na vidimované listině vyznačí ověřovací doložkou a otiskem úředního razítka.

Více informací o pojmu Vidimace lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Vidimace na Google.cz

Vyhledat heslo Vidimace ve Wikizdrojích

Hledat heslo Vidimace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vidimace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Vidimace ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Vidimace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vidimace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Vidimace? resp. jaký je význam pojmu Vidimace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vidimace, odpověď na dotaz co je to Vidimace?. Víte např. kdo to je Cikán? Znáte a víte kdo je Udavač? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.