Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kyslík. Co znamená odborný pojem Kyslík z kategorie Chemie?

Co je to Kyslík? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kyslík?

Kyslík je nejrozšířenějším chemickým prvkem na Zemi. Jeho chemickou značkou je O. Pokud se vyskytuje v normálních podmínkách, jedná se o plyn o dvou atomech a bez barvy. Velmi ochotně reaguje s dalšími prvky kromě halogenů. Pokud probíhá slučovací reakce s kyslíkem, vzniká při ní velké teplo. Kyslík se vyskytuje hlavně ve sloučeninách, oxidech. Může jít o oxidy nekovů, které bývají většinou plynné a kyselinotvorné. Slabě kyselé tvrdé látky krystalického charakteru jsou oxidy polokovů. Oxidy kovů jsou látky krystalické, mají vysokou teplotu tání, iontovou strukturu a jsou zásadotvorné. Některé oxidy s vodou nereagují a nevytvoří ani zásady ani kyseliny, označují se jako netečné.
K dalším sloučeninám patří peroxidy, superoxidy a ozonidy. V přírodě se kyslík nachází především ve vzduchu a ve většině sloučenin, hlavně ve vodě. Kyslík tvoří skoro polovinu zemské kůry, je obsažen přibližně ve 4000 nerostů. Kyslík se vyrábí i průmyslově, používá se hlavně v metalurgickém průmyslu, raketové technice a v potravinářství. Mnohem více se využívají sloučeniny kyslíku.


Co je to Kyslík? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kyslík. Co znamená odborný pojem Kyslík z kategorie Chemie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kyslík můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Kyslík je v sekci chemie

Klíčová slova: slovo, význam, termín, terminologie, chemie, co je to Kyslík?, Kyslík, definice, chemie, odborné názvosloví, wiki, informace, heslo, význam pojmu, synonymum, názvosloví, slovník, co to je


Pojem Kyslík je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kyslík? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kyslík (chemická značka O, latinsky Oxygenium) je plynný chemický prvek, tvořící druhou hlavní složku zemské atmosféry. Je biogenním prvkem a jeho přítomnost je nezbytná pro existenci většiny živých organismů na této planetě. Autorem jeho českého názvu je Jan Svatopluk Presl. Při dýchání vzduchu o obsahu kyslíku větším než 75 % (za normálního atmosférického tlaku) však dochází k většinou nenávratnému poškození plic.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Kyslík na Youtube

Hledat výraz Kyslík ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kyslík ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Kyslík ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kyslík ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Kyslík ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyslík například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kyslík? resp. co označuje slovo Kyslík? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kyslík, odpověď na dotaz co je to Kyslík?. Víte např. kdo to je Investor? Znáte a víte kdo je Papež? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než chemie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?