Co je to?
Definice výrazu Anime. Co znamená odborný pojem Anime z kategorie Kultura?

Co to je Anime? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Anime

Anime je označení pro japonské animované filmy, televizní seriály, OVA (Original Video Animation) a ONA (Original Net Animation). Umění anime se vyvinulo z komiksů manga - jedná se v podstatě o zfilmovanou mangu. Anime je charakteristické specifickým způsobem kresby. Postavy mívají velké oči, malá ústa a barevné vlasy. Nejznámějším představitelem anime je seriál Pokémon.


Co je to Anime? Význam slova, termín, Definice výrazu Anime. Co znamená odborný pojem Anime z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Anime můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Anime je v kategorii Kultura

Klíčová slova: heslo, názvosloví, pojem, co to je, definice pojmu, definice, popis, odborný výraz, terminus technicus, co je to Anime?, přesný výraz, co znamená, význam, Anime, synonymum, Kultura, slovník, odborné názvosloví


Pojem Anime je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anime? Definice slova, termínu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Anime je označení animovaných filmů a seriálů produkovaných v Japonsku. Anime je zvykem dělit na TV seriály, OVA (Original Video Animation), ONA (Original Net Animation), speciály, filmy a hudební videa. Anime pochází z Japonska, kde je také zdaleka nejrozšířenější. Vyznačuje se charakteristickým stylem kresby postav a pozadí, jako anime se však počítá i loutková nebo 3D animace.

Další zdroje informací o slovu Anime

Hledat termín Anime ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Anime ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Anime ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Anime ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anime ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Anime na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Anime například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Anime? resp. jaká je definice slova Anime? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anime, odpověď na dotaz co je to Anime?. Víte např. kdo to je Kejklíř? Znáte a víte kdo je Cynik? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.