Co je to?
Definice výrazu Anime. Co znamená odborný pojem Anime z kategorie Kultura?

Co to je Anime? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Anime

Anime je označení pro japonské animované filmy, televizní seriály, OVA (Original Video Animation) a ONA (Original Net Animation). Umění anime se vyvinulo z komiksů manga - jedná se v podstatě o zfilmovanou mangu. Anime je charakteristické specifickým způsobem kresby. Postavy mívají velké oči, malá ústa a barevné vlasy. Nejznámějším představitelem anime je seriál Pokémon.


Co je to Anime? Význam slova, termín, Definice výrazu Anime. Co znamená odborný pojem Anime z kategorie Kultura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Anime s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Anime je v kategorii Kultura

Klíčová slova: přesný význam, termín, heslo, význam, přesný výraz, význam slova, Kultura, lexikon, odborné názvosloví, slovník, co znamená, synonymum, slovo, definice pojmu, terminologie, wiki, pojem, definice


Pojem Anime je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anime? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anime je označení animovaných filmů a seriálů produkovaných v Japonsku. Anime je zvykem dělit na TV seriály, OVA (Original Video Animation), ONA (Original Net Animation), speciály, filmy a hudební videa. Anime pochází z Japonska, kde je také zdaleka nejrozšířenější. Vyznačuje se charakteristickým stylem kresby postav a pozadí, jako anime se však počítá i loutková nebo 3D animace.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Anime na Google.cz

Najít slovo Anime ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Anime ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Anime ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anime ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Anime ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anime například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Anime? resp. co se skrývá pod slovem Anime? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anime, odpověď na dotaz co je to Anime?. Víte např. kdo to je Vlkodlak? Znáte a víte kdo je Cynik? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Kultura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.