Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anime. Co znamená odborný pojem Anime z kategorie Kultura?

Co je to Anime? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Anime?

Anime je označení pro japonské animované filmy, televizní seriály, OVA (Original Video Animation) a ONA (Original Net Animation). Umění anime se vyvinulo z komiksů manga - jedná se v podstatě o zfilmovanou mangu. Anime je charakteristické specifickým způsobem kresby. Postavy mívají velké oči, malá ústa a barevné vlasy. Nejznámějším představitelem anime je seriál Pokémon.

Co je to Anime? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anime. Co znamená odborný pojem Anime z kategorie Kultura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Anime je v kategorii kultura

Klíčová slova: synonymum, pojem, kultura, terminologie, slovník, definice pojmu, slovo, přesný výraz, význam pojmu, odborný výraz, co to je, význam, co je to Anime?, termín, wiki, vysvětlení, heslo, kultura


Pojem Anime je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anime? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Anime je označení animovaných filmů a seriálů produkovaných v Japonsku. Anime je zvykem dělit na TV seriály, OVA (Original Video Animation), ONA (Original Net Animation), speciály, filmy a hudební videa. Anime pochází z Japonska, kde je také zdaleka nejrozšířenější. Vyznačuje se charakteristickým stylem kresby postav a pozadí, jako anime se však počítá i loutková nebo 3D animace.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat výraz Anime ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Anime ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Anime ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anime ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Anime ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anime ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anime například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Anime? resp. co se přesně ukrývá za slovem Anime? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anime, odpověď na dotaz co je to Anime?. Víte např. kdo to je Jiří Mádl? Znáte a víte kdo je Bača? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než kultura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.