Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mikroekonomie. Co znamená pojem Mikroekonomie z kategorie Ekonomie?

Co je to Mikroekonomie? Význam slova

Co znamená termín Mikroekonomie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mikroekonomie je zaměřena na tržní subjekty, jednotlivce, firmy nebo stát. Zkoumá rozhodování těchto subjektů a jejich konkrétní a individuální poptávky a nabídky. Chování jednotlivců nebo domácností z mikroekonomického hlediska se zabývá teorie spotřebitele, firmy získávají informace o poptávce, takže mohou nabízet vhodné produkty a současně samy poptávat služby výrobců, a stát vytváří takové normy, aby ekonomický systém fungoval.
Mikroekonomie se tedy zabývá teoriemi spotřebitele a firmy, trhem výrobních faktorů, ekonomickou rovnováhou a ekonomickou efektivností.


Co je to Mikroekonomie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mikroekonomie. Co znamená pojem Mikroekonomie z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mikroekonomie se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, význam slova, heslo, Mikroekonomie, odborné názvosloví, lexikon, pojem, popis, slovník, přesný výraz, definice, formulace, co to je, wiki, význam pojmu, co je to Mikroekonomie?, terminus technicus


Pojem Mikroekonomie je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mikroekonomie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mikroekonomie je obor ekonomické teorie, který se zabývá zkoumáním rozhodování jednotlivých tržních subjektů - jednotlivců/domácností, firem a státu. Mikroekonomie se zabývá poptávkou a nabídkou v jejich individuálních a konkrétních podobách, zatímco makroekonomie se zabývá agregátní nabídkou a agregátní poptávkou, tj. komplexními trhy.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Mikroekonomie ve Wikizdrojích

Hledat termín Mikroekonomie na Google.cz

Vyhledat heslo Mikroekonomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Mikroekonomie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mikroekonomie ve Wikimedia Commons

Najít termín Mikroekonomie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikroekonomie například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Mikroekonomie? resp. co označuje slovo Mikroekonomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikroekonomie, odpověď na dotaz co je to Mikroekonomie?. Víte např. kdo to je Terorista? Znáte a víte kdo je Lukáš Nečesaný? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.