Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mikroekonomie. Co znamená pojem Mikroekonomie z kategorie Ekonomie?

Co je to Mikroekonomie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mikroekonomie

Mikroekonomie je zaměřena na tržní subjekty, jednotlivce, firmy nebo stát. Zkoumá rozhodování těchto subjektů a jejich konkrétní a individuální poptávky a nabídky. Chování jednotlivců nebo domácností z mikroekonomického hlediska se zabývá teorie spotřebitele, firmy získávají informace o poptávce, takže mohou nabízet vhodné produkty a současně samy poptávat služby výrobců, a stát vytváří takové normy, aby ekonomický systém fungoval.
Mikroekonomie se tedy zabývá teoriemi spotřebitele a firmy, trhem výrobních faktorů, ekonomickou rovnováhou a ekonomickou efektivností.


Co je to Mikroekonomie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mikroekonomie. Co znamená pojem Mikroekonomie z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mikroekonomie? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mikroekonomie se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: terminus technicus, definice, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam, co je to Mikroekonomie?, synonymum, odborný výraz, co znamená, informace, význam pojmu, termín, lexikon, význam, pojem, Ekonomie, co to je, popis


Pojem Mikroekonomie je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Mikroekonomie?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mikroekonomie je obor ekonomické teorie, který se zabývá zkoumáním rozhodování jednotlivých tržních subjektů - jednotlivců/domácností, firem a státu. Mikroekonomie se zabývá poptávkou a nabídkou v jejich individuálních a konkrétních podobách, zatímco makroekonomie se zabývá agregátní nabídkou a agregátní poptávkou, tj. komplexními trhy.

Hledejte pojem Mikroekonomie v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Mikroekonomie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mikroekonomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Mikroekonomie ve Wikislovníku

Hledat slovo Mikroekonomie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Mikroekonomie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Mikroekonomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikroekonomie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Mikroekonomie? resp. co přesně znamená slovo Mikroekonomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikroekonomie, odpověď na dotaz co je to Mikroekonomie?. Víte např. kdo to je Psohlavec? Znáte a víte kdo je Vladimir 518? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.