Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mikroekonomie. Co znamená pojem Mikroekonomie z kategorie Ekonomie?

Co je to Mikroekonomie? Význam slova

Co znamená termín Mikroekonomie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mikroekonomie je zaměřena na tržní subjekty, jednotlivce, firmy nebo stát. Zkoumá rozhodování těchto subjektů a jejich konkrétní a individuální poptávky a nabídky. Chování jednotlivců nebo domácností z mikroekonomického hlediska se zabývá teorie spotřebitele, firmy získávají informace o poptávce, takže mohou nabízet vhodné produkty a současně samy poptávat služby výrobců, a stát vytváří takové normy, aby ekonomický systém fungoval.
Mikroekonomie se tedy zabývá teoriemi spotřebitele a firmy, trhem výrobních faktorů, ekonomickou rovnováhou a ekonomickou efektivností.


Co je to Mikroekonomie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mikroekonomie. Co znamená pojem Mikroekonomie z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mikroekonomie doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mikroekonomie se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: terminologie, heslo, Ekonomie, názvosloví, odborné názvosloví, popis, definice, termín, Ekonomie, co to je, přesný výraz, definice pojmu, wiki, informace, terminus technicus, přesný význam, Mikroekonomie, co znamená


Pojem Mikroekonomie je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Mikroekonomie?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mikroekonomie je obor ekonomické teorie, který se zabývá zkoumáním rozhodování jednotlivých tržních subjektů - jednotlivců/domácností, firem a státu. Mikroekonomie se zabývá poptávkou a nabídkou v jejich individuálních a konkrétních podobách, zatímco makroekonomie se zabývá agregátní nabídkou a agregátní poptávkou, tj. komplexními trhy.

Odkazy na jiné weby

Hledat heslo Mikroekonomie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Mikroekonomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mikroekonomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Mikroekonomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Mikroekonomie na Youtube

Vyhledat pojem Mikroekonomie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikroekonomie například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Mikroekonomie? resp. co přesně označuje termín Mikroekonomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikroekonomie, odpověď na dotaz co je to Mikroekonomie?. Víte např. kdo to je George Washington? Znáte a víte kdo je Vladimir 518? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mikroekonomie v jiné sekci než Ekonomie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.