Co je to?
Definice výrazu, termínu Mikroekonomie. Co znamená odborný pojem Mikroekonomie z kategorie Ekonomie?

Co je Mikroekonomie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mikroekonomie?

Mikroekonomie je zaměřena na tržní subjekty, jednotlivce, firmy nebo stát. Zkoumá rozhodování těchto subjektů a jejich konkrétní a individuální poptávky a nabídky. Chování jednotlivců nebo domácností z mikroekonomického hlediska se zabývá teorie spotřebitele, firmy získávají informace o poptávce, takže mohou nabízet vhodné produkty a současně samy poptávat služby výrobců, a stát vytváří takové normy, aby ekonomický systém fungoval.
Mikroekonomie se tedy zabývá teoriemi spotřebitele a firmy, trhem výrobních faktorů, ekonomickou rovnováhou a ekonomickou efektivností.


Co je to Mikroekonomie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Mikroekonomie. Co znamená odborný pojem Mikroekonomie z kategorie Ekonomie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Mikroekonomie s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Mikroekonomie je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: odborné názvosloví, heslo, informace, pojem, definice pojmu, názvosloví, wiki, ekonomie, formulace, Mikroekonomie, slovník, slovo, odborný výraz, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, termín, význam


Pojem Mikroekonomie je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mikroekonomie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mikroekonomie je obor ekonomické teorie, který se zabývá zkoumáním rozhodování jednotlivých tržních subjektů - jednotlivců/domácností, firem a státu. Mikroekonomie se zabývá poptávkou a nabídkou v jejich individuálních a konkrétních podobách, zatímco makroekonomie se zabývá agregátní nabídkou a agregátní poptávkou, tj. komplexními trhy.

Pro více informací o heslu Mikroekonomie zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Mikroekonomie ve Wikizdrojích

Hledat frázi Mikroekonomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Mikroekonomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Mikroekonomie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mikroekonomie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Mikroekonomie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikroekonomie například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mikroekonomie? resp. jaký je význam slova Mikroekonomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikroekonomie, odpověď na dotaz co je to Mikroekonomie?. Víte např. kdo to je Abraham Lincoln? Znáte a víte kdo je Barbora Špotáková? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než ekonomie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.