Co je to?
Odborný výraz, definice slova Mikroekonomie. Co znamená pojem Mikroekonomie z kategorie Ekonomie?

Co je to Mikroekonomie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Mikroekonomie

Mikroekonomie je zaměřena na tržní subjekty, jednotlivce, firmy nebo stát. Zkoumá rozhodování těchto subjektů a jejich konkrétní a individuální poptávky a nabídky. Chování jednotlivců nebo domácností z mikroekonomického hlediska se zabývá teorie spotřebitele, firmy získávají informace o poptávce, takže mohou nabízet vhodné produkty a současně samy poptávat služby výrobců, a stát vytváří takové normy, aby ekonomický systém fungoval.
Mikroekonomie se tedy zabývá teoriemi spotřebitele a firmy, trhem výrobních faktorů, ekonomickou rovnováhou a ekonomickou efektivností.


Co je to Mikroekonomie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Mikroekonomie. Co znamená pojem Mikroekonomie z kategorie Ekonomie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Mikroekonomie s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mikroekonomie se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: definice, přesný význam, heslo, význam slova, formulace, synonymum, informace, přesný výraz, terminologie, co je to Mikroekonomie?, slovník, Ekonomie, terminus technicus, co to je, vysvětlení, termín, co znamená, pojem


Pojem Mikroekonomie je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Mikroekonomie?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Mikroekonomie je obor ekonomické teorie, který se zabývá zkoumáním rozhodování jednotlivých tržních subjektů - jednotlivců/domácností, firem a státu. Mikroekonomie se zabývá poptávkou a nabídkou v jejich individuálních a konkrétních podobách, zatímco makroekonomie se zabývá agregátní nabídkou a agregátní poptávkou, tj. komplexními trhy.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat heslo Mikroekonomie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Mikroekonomie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Mikroekonomie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Mikroekonomie na Youtube

Najít termín Mikroekonomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Mikroekonomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mikroekonomie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Mikroekonomie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Mikroekonomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mikroekonomie, odpověď na dotaz co je to Mikroekonomie?. Víte např. kdo to je Matouš Ruml? Znáte a víte kdo je Mao Ce-tung? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Ekonomie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.