Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cashback. Co znamená pojem Cashback z kategorie Bankovnictví?

Co je Cashback?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Cashback?

Cashback je pojem pocházející z angličtiny, v doslovném překladu znamená návrat hotovosti neboli peněz. Cashback je označením více možných druhů služby. Může se jednat o nárok na zahraniční DPH, možnost výběru peněz při platbě kartou u vybraných prodejců nebo vrácení části peněz jako podpory určité reklamní akce.
Velmi často se cashback užívá při platbě kartou, kdy prodejci umožní ještě výběr další částky do sjednaného maxima. Prodejci, kteří tuto službu umožňují, jsou označeni právě logem cashback.


Co je to Cashback? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cashback. Co znamená pojem Cashback z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Cashback? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Cashback se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: terminus technicus, formulace, bankovnictví, význam slova, co je to Cashback?, odborné názvosloví, přesný význam, co znamená, význam pojmu, termín, bankovnictví, význam, lexikon, wiki, vysvětlení, definice, definice pojmu, slovník


Pojem Cashback je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cashback? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cashback (psáno též CashBack nebo cash back, z angličtiny „návrat peněz/hotovosti“) je služba nárokování zahraničního DPH nebo služba, která má suplovat výběry z bankomatu. Pokud totiž banka, u které je zřízen účet ke kartě, se kterou platíte, podporuje službu CashBack, můžete si peníze vybrat u pokladny při platbě kartou. S tímto názvem se také můžeme setkat u akcí na podporu prodeje u některých výrobců (například elektroniky). Kdy při koupi výrobku jim zašlete doklad o koupi a část svých peněz dostanete zpět na účet (vždy záleží na podmínkách konkrétní akce).

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat výraz Cashback ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Cashback ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Cashback ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Cashback na Youtube

Najít termín Cashback na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cashback ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Cashback například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená slovo Cashback? resp. jaká je definice slova Cashback? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cashback, odpověď na dotaz co je to Cashback?. Víte např. kdo to je Divadelník? Znáte a víte kdo je Performer? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Cashback i v jiné kategorii než v bankovnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, peníze mince, cashback, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.