Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zrcadlovka. Co znamená pojem Zrcadlovka z kategorie Hardware?

Co je to Zrcadlovka? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zrcadlovka

Jako zrcadlovka se označuje typ fotoaparátu, který k zobrazení scény používá v hledáčku zrcadlo. Existují různé druhy zrcadlovek - jednooká, digitální jednooká, dvouoká nebo nepravá. Pojmem jednooká zrcadlovka se používá ve chvíli, kdy je zrcadlo sklopné a jeden objektiv se používá pro expozici i pro hledáček. Digitální jednooká zrcadlovka má oproti běžným digitálním foťákům dvě zásadní nevýhody - většinou nebylo možné fotografovat na displej, ani pořizovat videosekvenci. Dvouoká zrcadlovka má dva objektivy. Nepravé zrcadlovky jsou digitální fotoaparáty zobrazující obraz elektronickou cestou.


Co je to Zrcadlovka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zrcadlovka. Co znamená pojem Zrcadlovka z kategorie Hardware?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Zrcadlovka? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zrcadlovka je v kategorii Hardware

Klíčová slova: co znamená, význam pojmu, slovo, slovník, lexikon, vysvětlení, definice, význam, Hardware, Zrcadlovka, informace, přesný výraz, synonymum, terminologie, heslo, definice pojmu, co je to Zrcadlovka?, názvosloví


Pojem Zrcadlovka je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Zrcadlovka?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zrcadlovka je fotoaparát, používající k zobrazení scény v hledáčku zrcadlo (na rozdíl od kompaktních fotoaparátů, které mají pro hledáček zvláštní průzor, eventuálně scénu zobrazují elektronicky).
Pojmem „jednooká zrcadlovka“ (v angličtině SLR - Single-lens reflex) se zpravidla míní zrcadlovka, u níž je zrcadlo sklopné, a jeden objektiv se používá jak pro expozici, tak i pro hledáček, v němž je vždy vidět skutečný obraz. To umožňuje použití výměnných objektivů, filtrů předsádek a konvertorů, aniž je narušena schopnost přesného náhledu výsledné fotografie.

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Zrcadlovka ve vyhledávači Yandex

Najít termín Zrcadlovka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Zrcadlovka na Youtube

Hledat termín Zrcadlovka na Google.cz

Vyhledat termín Zrcadlovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zrcadlovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zrcadlovka například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Zrcadlovka? resp. jaká je definice slova Zrcadlovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zrcadlovka, odpověď na dotaz co je to Zrcadlovka?. Víte např. kdo to je Klára Vytisková? Znáte a víte kdo je Petr Pithart? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Hardware). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.