Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zrcadlovka. Co znamená pojem Zrcadlovka z kategorie Hardware?

Co je to Zrcadlovka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Zrcadlovka?

Jako zrcadlovka se označuje typ fotoaparátu, který k zobrazení scény používá v hledáčku zrcadlo. Existují různé druhy zrcadlovek - jednooká, digitální jednooká, dvouoká nebo nepravá. Pojmem jednooká zrcadlovka se používá ve chvíli, kdy je zrcadlo sklopné a jeden objektiv se používá pro expozici i pro hledáček. Digitální jednooká zrcadlovka má oproti běžným digitálním foťákům dvě zásadní nevýhody - většinou nebylo možné fotografovat na displej, ani pořizovat videosekvenci. Dvouoká zrcadlovka má dva objektivy. Nepravé zrcadlovky jsou digitální fotoaparáty zobrazující obraz elektronickou cestou.


Co je to Zrcadlovka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zrcadlovka. Co znamená pojem Zrcadlovka z kategorie Hardware?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Zrcadlovka můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zrcadlovka je v sekci Hardware

Klíčová slova: terminus technicus, Zrcadlovka, slovo, informace, odborné názvosloví, názvosloví, wiki, synonymum, pojem, význam, definice pojmu, co znamená, terminologie, slovník, Hardware, formulace, přesný význam, co je to Zrcadlovka?


Pojem Zrcadlovka je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Zrcadlovka dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zrcadlovka je fotoaparát, používající k zobrazení scény v hledáčku zrcadlo (na rozdíl od kompaktních fotoaparátů, které mají pro hledáček zvláštní průzor, eventuálně scénu zobrazují elektronicky).
Pojmem „jednooká zrcadlovka“ (v angličtině SLR - Single-lens reflex) se zpravidla míní zrcadlovka, u níž je zrcadlo sklopné, a jeden objektiv se používá jak pro expozici, tak i pro hledáček, v němž je vždy vidět skutečný obraz. To umožňuje použití výměnných objektivů, filtrů předsádek a konvertorů, aniž je narušena schopnost přesného náhledu výsledné fotografie.

Canon EOS 7D

Digitální zrcadlovka Canon EOS 7D. Autor: TensArt, zdroj: Pixabay
Digitální zrcadlovka Canon EOS 7D. Autor: TensArt, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Zrcadlovka v následujících zdrojích

Vyhledat termín Zrcadlovka na Google.cz

Zkusit najít výraz Zrcadlovka ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Zrcadlovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Zrcadlovka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Zrcadlovka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zrcadlovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zrcadlovka například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Zrcadlovka? resp. co se skrývá pod slovem Zrcadlovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zrcadlovka, odpověď na dotaz co je to Zrcadlovka?. Víte např. kdo to je Velkostatkář? Znáte a víte kdo je Josef Mašín? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Zrcadlovka i v jiných kategoriích (než Hardware). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.