Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zrcadlovka. Co znamená odborný pojem Zrcadlovka z kategorie Hardware?

Co je to Zrcadlovka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Zrcadlovka?

Jako zrcadlovka se označuje typ fotoaparátu, který k zobrazení scény používá v hledáčku zrcadlo. Existují různé druhy zrcadlovek - jednooká, digitální jednooká, dvouoká nebo nepravá. Pojmem jednooká zrcadlovka se používá ve chvíli, kdy je zrcadlo sklopné a jeden objektiv se používá pro expozici i pro hledáček. Digitální jednooká zrcadlovka má oproti běžným digitálním foťákům dvě zásadní nevýhody - většinou nebylo možné fotografovat na displej, ani pořizovat videosekvenci. Dvouoká zrcadlovka má dva objektivy. Nepravé zrcadlovky jsou digitální fotoaparáty zobrazující obraz elektronickou cestou.


Co je to Zrcadlovka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zrcadlovka. Co znamená odborný pojem Zrcadlovka z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Zrcadlovka se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Zrcadlovka se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: informace, terminologie, terminus technicus, odborné názvosloví, význam slova, názvosloví, formulace, synonymum, význam, co znamená, wiki, Zrcadlovka, slovo, co je to Zrcadlovka?, význam pojmu, termín, odborný výraz, hardware


Pojem Zrcadlovka je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zrcadlovka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zrcadlovka je fotoaparát, používající k zobrazení scény v hledáčku zrcadlo (na rozdíl od kompaktních fotoaparátů, které mají pro hledáček zvláštní průzor, eventuálně scénu zobrazují elektronicky).
Pojmem „jednooká zrcadlovka“ (v angličtině SLR - Single-lens reflex) se zpravidla míní zrcadlovka, u níž je zrcadlo sklopné, a jeden objektiv se používá jak pro expozici, tak i pro hledáček, v němž je vždy vidět skutečný obraz. To umožňuje použití výměnných objektivů, filtrů předsádek a konvertorů, aniž je narušena schopnost přesného náhledu výsledné fotografie.

Canon EOS 7D

Digitální zrcadlovka Canon EOS 7D. Autor: TensArt, zdroj: Pixabay
Digitální zrcadlovka Canon EOS 7D. Autor: TensArt, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Zrcadlovka

Najít pojem Zrcadlovka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Zrcadlovka na Youtube

Zkusit najít heslo Zrcadlovka ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Zrcadlovka ve Wikizdrojích

Hledat výraz Zrcadlovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zrcadlovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zrcadlovka například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Zrcadlovka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Zrcadlovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zrcadlovka, odpověď na dotaz co je to Zrcadlovka?. Víte např. kdo to je Jožo Ráž? Znáte a víte kdo je Polednice? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než hardware). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.