Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zrcadlovka. Co znamená odborný pojem Zrcadlovka z kategorie Hardware?

Co je to Zrcadlovka? Význam slova

Co znamená termín Zrcadlovka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Jako zrcadlovka se označuje typ fotoaparátu, který k zobrazení scény používá v hledáčku zrcadlo. Existují různé druhy zrcadlovek - jednooká, digitální jednooká, dvouoká nebo nepravá. Pojmem jednooká zrcadlovka se používá ve chvíli, kdy je zrcadlo sklopné a jeden objektiv se používá pro expozici i pro hledáček. Digitální jednooká zrcadlovka má oproti běžným digitálním foťákům dvě zásadní nevýhody - většinou nebylo možné fotografovat na displej, ani pořizovat videosekvenci. Dvouoká zrcadlovka má dva objektivy. Nepravé zrcadlovky jsou digitální fotoaparáty zobrazující obraz elektronickou cestou.


Co je to Zrcadlovka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zrcadlovka. Co znamená odborný pojem Zrcadlovka z kategorie Hardware?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Zrcadlovka se nachází v kategorii hardware

Klíčová slova: co to je, hardware, Zrcadlovka, slovník, heslo, co znamená, lexikon, formulace, definice pojmu, odborný výraz, co je to Zrcadlovka?, synonymum, terminus technicus, pojem, popis, význam, odborné názvosloví, přesný význam


Pojem Zrcadlovka je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Zrcadlovka?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zrcadlovka je fotoaparát, používající k zobrazení scény v hledáčku zrcadlo (na rozdíl od kompaktních fotoaparátů, které mají pro hledáček zvláštní průzor, eventuálně scénu zobrazují elektronicky).
Pojmem „jednooká zrcadlovka“ (v angličtině SLR - Single-lens reflex) se zpravidla míní zrcadlovka, u níž je zrcadlo sklopné, a jeden objektiv se používá jak pro expozici, tak i pro hledáček, v němž je vždy vidět skutečný obraz. To umožňuje použití výměnných objektivů, filtrů předsádek a konvertorů, aniž je narušena schopnost přesného náhledu výsledné fotografie.

Canon EOS 7D

Digitální zrcadlovka Canon EOS 7D. Autor: TensArt, zdroj: Pixabay
Digitální zrcadlovka Canon EOS 7D. Autor: TensArt, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Zrcadlovka zkuste navštívit tyto odkazy

Najít pojem Zrcadlovka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Zrcadlovka ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Zrcadlovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Zrcadlovka ve Wikizdrojích

Najít heslo Zrcadlovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Zrcadlovka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Zrcadlovka například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Zrcadlovka? resp. jaká je definice slova Zrcadlovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zrcadlovka, odpověď na dotaz co je to Zrcadlovka?. Víte např. kdo to je Rentiér? Znáte a víte kdo je Křemílek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než hardware). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.