Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zrcadlovka. Co znamená pojem Zrcadlovka z kategorie Hardware?

Co je to Zrcadlovka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zrcadlovka?

Jako zrcadlovka se označuje typ fotoaparátu, který k zobrazení scény používá v hledáčku zrcadlo. Existují různé druhy zrcadlovek - jednooká, digitální jednooká, dvouoká nebo nepravá. Pojmem jednooká zrcadlovka se používá ve chvíli, kdy je zrcadlo sklopné a jeden objektiv se používá pro expozici i pro hledáček. Digitální jednooká zrcadlovka má oproti běžným digitálním foťákům dvě zásadní nevýhody - většinou nebylo možné fotografovat na displej, ani pořizovat videosekvenci. Dvouoká zrcadlovka má dva objektivy. Nepravé zrcadlovky jsou digitální fotoaparáty zobrazující obraz elektronickou cestou.


Co je to Zrcadlovka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zrcadlovka. Co znamená pojem Zrcadlovka z kategorie Hardware?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Zrcadlovka? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zrcadlovka je v sekci Hardware

Klíčová slova: termín, význam, slovník, odborné názvosloví, popis, lexikon, co to je, odborný výraz, pojem, terminus technicus, slovo, přesný význam, formulace, Hardware, Zrcadlovka, názvosloví, heslo, terminologie


Pojem Zrcadlovka je v kategorii Hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Zrcadlovka píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zrcadlovka je fotoaparát, používající k zobrazení scény v hledáčku zrcadlo (na rozdíl od kompaktních fotoaparátů, které mají pro hledáček zvláštní průzor, eventuálně scénu zobrazují elektronicky).
Pojmem „jednooká zrcadlovka“ (v angličtině SLR - Single-lens reflex) se zpravidla míní zrcadlovka, u níž je zrcadlo sklopné, a jeden objektiv se používá jak pro expozici, tak i pro hledáček, v němž je vždy vidět skutečný obraz. To umožňuje použití výměnných objektivů, filtrů předsádek a konvertorů, aniž je narušena schopnost přesného náhledu výsledné fotografie.

Canon EOS 7D

Digitální zrcadlovka Canon EOS 7D. Autor: TensArt, zdroj: Pixabay
Digitální zrcadlovka Canon EOS 7D. Autor: TensArt, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Zrcadlovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Zrcadlovka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Zrcadlovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Zrcadlovka na Youtube

Vyhledat pojem Zrcadlovka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zrcadlovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zrcadlovka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Zrcadlovka? resp. co se skrývá pod slovem Zrcadlovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zrcadlovka, odpověď na dotaz co je to Zrcadlovka?. Víte např. kdo to je Tomáš Berdych? Znáte a víte kdo je Petr Pithart? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Hardware). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.