Co je to?
Definice výrazu, termínu Trenčkot. Co znamená odborný pojem Trenčkot z kategorie Různé?

Co je to Trenčkot? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Trenčkot

Trenčkot (trenchcoat) je druh kabátu ve sportovnějším stylu. Nosí se často do deště, protože je nepromokavý. Typickými znaky trenčkotu jsou nárameníky a pásek. Materiálem pro výrobu tradičního trenčkotu je gabardén nebo popelín.
K nejžádanějším provedením patří trenčkot se dvěma řadami knoflíků. Oblíbená je i varianta trenčkotu s odnímatelnou podšívkou, popřípadě raglánovými rukávy. Trenčkot má poměrně dlouhou historii, nosil se již na počátku 20. století a je moderní dodnes.


Co je to Trenčkot? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Trenčkot. Co znamená odborný pojem Trenčkot z kategorie Různé?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Trenčkot můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Trenčkot je v kategorii Různé

Klíčová slova: názvosloví, co je to Trenčkot?, terminus technicus, lexikon, odborný výraz, Různé, co to je, formulace, vysvětlení, heslo, termín, odborné názvosloví, Různé, definice, terminologie, popis, pojem, co znamená


Pojem Trenčkot je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Trenčkot?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Trenčkot je druh pláště, obvykle vyráběného z odolné bavlny, popelínu, gabardénu, vlny či kůže. Typickou vlastností je mechanická odolnost tkaniny, nepromokavost, které je dosahováno impregnací tkaniny ještě před jejím zapletením do látky a s tím spojená paropropustnost. Může mít vyjímatelnou vložku. Délka trenčkotu obvykle dosahuje kolen.

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Trenčkot ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Trenčkot na Youtube

Hledat pojem Trenčkot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Trenčkot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Trenčkot ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Trenčkot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Trenčkot například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Trenčkot? resp. jaký je význam slova Trenčkot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trenčkot, odpověď na dotaz co je to Trenčkot?. Víte např. kdo to je Alexandr Mitrofanov? Znáte a víte kdo je Povaleč? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Různé). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.