Co je to?
Výraz, termín, definice slova Full HD. Co znamená odborný pojem Full HD z kategorie Technika?

Co je to Full HD? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Full HD?

Full HD je anglická zkratka pro plné vysoké rozlišení – Full High Definition. Jde o nejvyšší kvalitu záznamového formátu při přenosu médií, hlavně videa. Moderní televizory a domácí kina jsou jím již běžně vybaveny a je tak možno sledovat přenosy i na velkých obrazovkách bez snížení kvality obrazu.
Full HD zajišťuje ostré kontury, prokreslení i čisté a zářivé barvy. Proto jsou mnohem výraznější detaily a zvyšuje se požitek ze sledování.


Co je to Full HD? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Full HD. Co znamená odborný pojem Full HD z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Full HD se známými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Full HD se nachází v sekci technika

Klíčová slova: definice, význam, přesný výraz, vysvětlení, slovo, co je to Full HD?, Full HD, pojem, technika, lexikon, formulace, co znamená, názvosloví, co to je, terminus technicus, wiki, informace, odborný výraz


Pojem Full HD je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Full HD? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

1080p je soubor HDTV videorežimů s vysokým rozlišením, tzv. Full HD, které jsou charakterizovány 1080 horizontálními (vodorovnými) liniemi vertikálního (svislého) rozlišení a progresivním skenováním, což znamená, že obraz se vytváří postupně a není tedy prokládaný jako v případě klasického 1080i zobrazení. Označení předpokládá širokoúhlý poměr 16 : 9, z kterého plyne rozlišení 1920 × 1080 (2,1 megapixelů).

Linky na další online zdroje

Najít heslo Full HD ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Full HD ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Full HD ve Wikizdrojích

Hledat pojem Full HD ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Full HD ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Full HD ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Full HD například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co je to Full HD? resp. jaká je definice slova Full HD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Full HD, odpověď na dotaz co je to Full HD?. Víte např. kdo to je Beduín? Znáte a víte kdo je Max Verstappen? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je technika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.