Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Full HD. Co znamená pojem Full HD z kategorie Technika?

Co to je Full HD? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Full HD

Full HD je anglická zkratka pro plné vysoké rozlišení – Full High Definition. Jde o nejvyšší kvalitu záznamového formátu při přenosu médií, hlavně videa. Moderní televizory a domácí kina jsou jím již běžně vybaveny a je tak možno sledovat přenosy i na velkých obrazovkách bez snížení kvality obrazu.
Full HD zajišťuje ostré kontury, prokreslení i čisté a zářivé barvy. Proto jsou mnohem výraznější detaily a zvyšuje se požitek ze sledování.


Co je to Full HD? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Full HD. Co znamená pojem Full HD z kategorie Technika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Full HD se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: přesný význam, slovo, pojem, formulace, Full HD, Technika, význam, názvosloví, informace, význam slova, odborné názvosloví, co to je, terminus technicus, slovník, vysvětlení, definice pojmu, co je to Full HD?, co znamená


Pojem Full HD je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Full HD? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

1080p je soubor HDTV videorežimů s vysokým rozlišením, tzv. Full HD, které jsou charakterizovány 1080 horizontálními (vodorovnými) liniemi vertikálního (svislého) rozlišení a progresivním skenováním, což znamená, že obraz se vytváří postupně a není tedy prokládaný jako v případě klasického 1080i zobrazení. Označení předpokládá širokoúhlý poměr 16 : 9, z kterého plyne rozlišení 1920 × 1080 (2,1 megapixelů).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Full HD ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Full HD na Youtube

Hledat heslo Full HD ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Full HD ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Full HD ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Full HD ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Full HD například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Full HD? resp. co znamená Full HD? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Full HD, odpověď na dotaz co je to Full HD?. Víte např. kdo to je Friedrich Nietzsche? Znáte a víte kdo je Gottfried Wilhelm Leibniz? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.