Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skoba. Co znamená odborný pojem Skoba z kategorie Nástroje?

Co je to Skoba? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Skoba?

Skoba je menší výkovek nebo výlisek ve tvaru písmene L. Jde o předmět, který pomáhá při zavěšování věcí na kolmé plochy, čili zdi, příčky, skalní stěny a podobně. Skoba se dá zatlouci do zdi pomocí kladiva. Do dřeva nebo do hmoždinky se používají zvláštní skoby se závitem. Ty se dají zašroubovat.
Dříve se skoby vyráběly ručně v kovárnách, dnes se lisují nebo vykovávají strojně. Speciálním druhem skob jsou skoby horolezecké, vyráběné ze speciálních slitin. Nesmí korodovat a musí být mechanicky vysoce odolné. Tyto skoby nemají tvar do L, ale na vnějším konci mají provlékací oko. Malé skoby se označují jako skobičky.


Co je to Skoba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skoba. Co znamená odborný pojem Skoba z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Skoba patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: co to je, Nástroje, definice, odborný výraz, přesný význam, názvosloví, termín, odborné názvosloví, pojem, Nástroje, synonymum, terminus technicus, co znamená, wiki, slovo, slovník, význam, význam slova


Pojem Skoba je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skoba? Definice slova, termínu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Skoba, zdrobněle skobička, je jednoduchá pomůcka obvykle ve tvaru písmene velkého „L“, která slouží k zavěšování předmětů a břemen na kolmých plochách jako jsou zdi budov, skalní stěny, domovní či bytové příčky apod. V běžné domácí praxi se dnes jedná nejčastěji o ocelový výlisek či strojní výkovek, který se obvykle běžným kladivem zatlouká přímo do zdi. Existují ale i skoby se závitem pro zašroubování do dřeva či hmoždinky.
Skoby bývaly dříve vyráběny (obdobně jako hřeby, kramle a další spojovací materiál) nejčastěji ručním kováním v kovárnách.

Hledejte pojem Skoba v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skoba ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skoba ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Skoba na Google.cz

Najít výraz Skoba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Skoba ve Wikislovníku

Hledat pojem Skoba ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skoba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Skoba? resp. co přesně znamená slovo Skoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skoba, odpověď na dotaz co je to Skoba?. Víte např. kdo to je Legolas? Znáte a víte kdo je Clint Eastwood? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nástroje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.