Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skoba. Co znamená odborný pojem Skoba z kategorie Nástroje?

Co je to Skoba? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Skoba?

Skoba je menší výkovek nebo výlisek ve tvaru písmene L. Jde o předmět, který pomáhá při zavěšování věcí na kolmé plochy, čili zdi, příčky, skalní stěny a podobně. Skoba se dá zatlouci do zdi pomocí kladiva. Do dřeva nebo do hmoždinky se používají zvláštní skoby se závitem. Ty se dají zašroubovat.
Dříve se skoby vyráběly ručně v kovárnách, dnes se lisují nebo vykovávají strojně. Speciálním druhem skob jsou skoby horolezecké, vyráběné ze speciálních slitin. Nesmí korodovat a musí být mechanicky vysoce odolné. Tyto skoby nemají tvar do L, ale na vnějším konci mají provlékací oko. Malé skoby se označují jako skobičky.


Co je to Skoba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skoba. Co znamená odborný pojem Skoba z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Skoba? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Skoba je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: termín, Nástroje, vysvětlení, pojem, význam, lexikon, slovník, odborný výraz, terminus technicus, co znamená, synonymum, co to je, názvosloví, přesný význam, co je to Skoba?, význam slova, odborné názvosloví, Nástroje


Pojem Skoba je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skoba? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skoba, zdrobněle skobička, je jednoduchá pomůcka obvykle ve tvaru písmene velkého „L“, která slouží k zavěšování předmětů a břemen na kolmých plochách jako jsou zdi budov, skalní stěny, domovní či bytové příčky apod. V běžné domácí praxi se dnes jedná nejčastěji o ocelový výlisek či strojní výkovek, který se obvykle běžným kladivem zatlouká přímo do zdi. Existují ale i skoby se závitem pro zašroubování do dřeva či hmoždinky.
Skoby bývaly dříve vyráběny (obdobně jako hřeby, kramle a další spojovací materiál) nejčastěji ručním kováním v kovárnách.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Skoba ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skoba ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Skoba ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Skoba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Skoba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skoba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Skoba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Skoba? resp. co se přesně ukrývá za slovem Skoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skoba, odpověď na dotaz co je to Skoba?. Víte např. kdo to je Lucie Sulovská? Znáte a víte kdo je Jan Zahradil? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.