Co je to?
Definice odborného termínu, slova Skoba. Co znamená pojem Skoba z kategorie Nástroje?

Co je Skoba?

Co znamená pojem, definice termínu Skoba?

Skoba je menší výkovek nebo výlisek ve tvaru písmene L. Jde o předmět, který pomáhá při zavěšování věcí na kolmé plochy, čili zdi, příčky, skalní stěny a podobně. Skoba se dá zatlouci do zdi pomocí kladiva. Do dřeva nebo do hmoždinky se používají zvláštní skoby se závitem. Ty se dají zašroubovat.
Dříve se skoby vyráběly ručně v kovárnách, dnes se lisují nebo vykovávají strojně. Speciálním druhem skob jsou skoby horolezecké, vyráběné ze speciálních slitin. Nesmí korodovat a musí být mechanicky vysoce odolné. Tyto skoby nemají tvar do L, ale na vnějším konci mají provlékací oko. Malé skoby se označují jako skobičky.


Co je to Skoba? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Skoba. Co znamená pojem Skoba z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Skoba patří do sekce nástroje

Klíčová slova: terminus technicus, přesný výraz, wiki, termín, nástroje, odborné názvosloví, názvosloví, popis, co znamená, Skoba, slovník, definice pojmu, význam, odborný výraz, význam slova, co to je, terminologie, definice


Pojem Skoba je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Skoba? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skoba, zdrobněle skobička, je jednoduchá pomůcka obvykle ve tvaru písmene velkého „L“, která slouží k zavěšování předmětů a břemen na kolmých plochách jako jsou zdi budov, skalní stěny, domovní či bytové příčky apod. V běžné domácí praxi se dnes jedná nejčastěji o ocelový výlisek či strojní výkovek, který se obvykle běžným kladivem zatlouká přímo do zdi. Existují ale i skoby se závitem pro zašroubování do dřeva či hmoždinky.
Skoby bývaly dříve vyráběny (obdobně jako hřeby, kramle a další spojovací materiál) nejčastěji ručním kováním v kovárnách.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Skoba na Youtube

Hledat heslo Skoba na Google.cz

Hledat heslo Skoba na Google obrázcích

Hledat frázi Skoba ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Skoba ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skoba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Skoba například ve fulltextu Yahoo.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená slovo Skoba? resp. co znamená Skoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skoba, odpověď na dotaz co je to Skoba?. Víte např. kdo to je Harriet Laneová? Znáte a víte kdo je Pavel Šimčík? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nástroje, Šroub, skoba, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.