Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skoba. Co znamená odborný pojem Skoba z kategorie Nástroje?

Co je to Skoba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Skoba

Skoba je menší výkovek nebo výlisek ve tvaru písmene L. Jde o předmět, který pomáhá při zavěšování věcí na kolmé plochy, čili zdi, příčky, skalní stěny a podobně. Skoba se dá zatlouci do zdi pomocí kladiva. Do dřeva nebo do hmoždinky se používají zvláštní skoby se závitem. Ty se dají zašroubovat.
Dříve se skoby vyráběly ručně v kovárnách, dnes se lisují nebo vykovávají strojně. Speciálním druhem skob jsou skoby horolezecké, vyráběné ze speciálních slitin. Nesmí korodovat a musí být mechanicky vysoce odolné. Tyto skoby nemají tvar do L, ale na vnějším konci mají provlékací oko. Malé skoby se označují jako skobičky.


Co je to Skoba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skoba. Co znamená odborný pojem Skoba z kategorie Nástroje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Skoba sdílejte s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Skoba je v kategorii nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, lexikon, nástroje, wiki, nástroje, terminologie, definice, informace, názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, popis, význam slova, slovník, formulace, odborné názvosloví, co znamená


Pojem Skoba je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Skoba?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skoba, zdrobněle skobička, je jednoduchá pomůcka obvykle ve tvaru písmene velkého „L“, která slouží k zavěšování předmětů a břemen na kolmých plochách jako jsou zdi budov, skalní stěny, domovní či bytové příčky apod. V běžné domácí praxi se dnes jedná nejčastěji o ocelový výlisek či strojní výkovek, který se obvykle běžným kladivem zatlouká přímo do zdi. Existují ale i skoby se závitem pro zašroubování do dřeva či hmoždinky.
Skoby bývaly dříve vyráběny (obdobně jako hřeby, kramle a další spojovací materiál) nejčastěji ručním kováním v kovárnách.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Skoba ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Skoba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Skoba ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Skoba na Google.cz

Hledat videa s názvem Skoba na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skoba ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Skoba například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Skoba? resp. co se skrývá pod slovem Skoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skoba, odpověď na dotaz co je to Skoba?. Víte např. kdo to je Nicky Tučková? Znáte a víte kdo je Martin Hausenblas? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Skoba i v jiných kategoriích (než nástroje). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.