Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skoba. Co znamená odborný pojem Skoba z kategorie Nástroje?

Co je to Skoba? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Skoba?

Skoba je menší výkovek nebo výlisek ve tvaru písmene L. Jde o předmět, který pomáhá při zavěšování věcí na kolmé plochy, čili zdi, příčky, skalní stěny a podobně. Skoba se dá zatlouci do zdi pomocí kladiva. Do dřeva nebo do hmoždinky se používají zvláštní skoby se závitem. Ty se dají zašroubovat.
Dříve se skoby vyráběly ručně v kovárnách, dnes se lisují nebo vykovávají strojně. Speciálním druhem skob jsou skoby horolezecké, vyráběné ze speciálních slitin. Nesmí korodovat a musí být mechanicky vysoce odolné. Tyto skoby nemají tvar do L, ale na vnějším konci mají provlékací oko. Malé skoby se označují jako skobičky.


Co je to Skoba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skoba. Co znamená odborný pojem Skoba z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Skoba můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Skoba je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: přesný výraz, informace, synonymum, terminus technicus, heslo, význam pojmu, Nástroje, význam slova, slovo, vysvětlení, názvosloví, termín, popis, definice, formulace, wiki, přesný význam, terminologie


Pojem Skoba je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skoba? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skoba, zdrobněle skobička, je jednoduchá pomůcka obvykle ve tvaru písmene velkého „L“, která slouží k zavěšování předmětů a břemen na kolmých plochách jako jsou zdi budov, skalní stěny, domovní či bytové příčky apod. V běžné domácí praxi se dnes jedná nejčastěji o ocelový výlisek či strojní výkovek, který se obvykle běžným kladivem zatlouká přímo do zdi. Existují ale i skoby se závitem pro zašroubování do dřeva či hmoždinky.
Skoby bývaly dříve vyráběny (obdobně jako hřeby, kramle a další spojovací materiál) nejčastěji ručním kováním v kovárnách.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Skoba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Skoba ve Wikizdrojích

Hledat heslo Skoba ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skoba ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Skoba na Youtube

Zkusit najít pojem Skoba ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Skoba například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Skoba? resp. co přesně označuje termín Skoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skoba, odpověď na dotaz co je to Skoba?. Víte např. kdo to je Petr Spálený? Znáte a víte kdo je Clint Eastwood? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.