Co je to?
Definice odborného termínu, slova Skoba. Co znamená pojem Skoba z kategorie Nástroje?

Co je Skoba? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Skoba

Skoba je menší výkovek nebo výlisek ve tvaru písmene L. Jde o předmět, který pomáhá při zavěšování věcí na kolmé plochy, čili zdi, příčky, skalní stěny a podobně. Skoba se dá zatlouci do zdi pomocí kladiva. Do dřeva nebo do hmoždinky se používají zvláštní skoby se závitem. Ty se dají zašroubovat.
Dříve se skoby vyráběly ručně v kovárnách, dnes se lisují nebo vykovávají strojně. Speciálním druhem skob jsou skoby horolezecké, vyráběné ze speciálních slitin. Nesmí korodovat a musí být mechanicky vysoce odolné. Tyto skoby nemají tvar do L, ale na vnějším konci mají provlékací oko. Malé skoby se označují jako skobičky.


Co je to Skoba? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Skoba. Co znamená pojem Skoba z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Skoba patří do sekce nástroje

Klíčová slova: pojem, nástroje, význam slova, co to je, wiki, přesný výraz, co je to Skoba?, definice, definice pojmu, význam pojmu, vysvětlení, lexikon, význam, co znamená, nástroje, odborný výraz, synonymum, formulace


Pojem Skoba je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Skoba?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Skoba, zdrobněle skobička, je jednoduchá pomůcka obvykle ve tvaru písmene velkého „L“, která slouží k zavěšování předmětů a břemen na kolmých plochách jako jsou zdi budov, skalní stěny, domovní či bytové příčky apod. V běžné domácí praxi se dnes jedná nejčastěji o ocelový výlisek či strojní výkovek, který se obvykle běžným kladivem zatlouká přímo do zdi. Existují ale i skoby se závitem pro zašroubování do dřeva či hmoždinky.
Skoby bývaly dříve vyráběny (obdobně jako hřeby, kramle a další spojovací materiál) nejčastěji ručním kováním v kovárnách.

Pro další informace o termínu Skoba zkuste tyto odkazy

Najít slovo Skoba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Skoba ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Skoba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Skoba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skoba ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Skoba ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Skoba například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Skoba? resp. co označuje slovo Skoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skoba, odpověď na dotaz co je to Skoba?. Víte např. kdo to je Casanova? Znáte a víte kdo je Astrolog? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Skoba v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nástroje. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.