Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Imunologie. Co znamená pojem Imunologie z kategorie Lékařství?

Co je Imunologie?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Imunologie

Imunologie je vědní obor, který se zabývá imunitním systémem a jeho fungováním. Počátky imunologie pocházejí již z 10. století, kdy byly v Číně učiněny první pokusy k získání imunity proti pravým neštovicím. Imunologie přinesla nejen vakcinační programy, ale i imunoterapii, biologickou léčbu lidských onemocnění. K tomu se využívají především uměle vytvářené monoklonální protilátky. Imunologii je možno rozdělit podle funkce, kterou plní, na vrozenou imunitu a adaptivní imunitu.


Co je to Imunologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Imunologie. Co znamená pojem Imunologie z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Imunologie? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Imunologie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, přesný výraz, synonymum, co znamená, Imunologie, odborný výraz, vysvětlení, odborné názvosloví, informace, formulace, wiki, význam, definice pojmu, význam slova, co to je, terminus technicus, pojem, lékařství


Pojem Imunologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Imunologie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Imunologie je, zjednodušeně řečeno, věda zabývající se zkoumáním imunitního systému. Občas bývá ne zcela správně chápána jako odvětví medicíny, její rozsah je však daleko širší.

Zkuste zjistit více informací o slovu Imunologie v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Imunologie ve Wikimedia Commons

Najít heslo Imunologie na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Imunologie ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Imunologie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Imunologie ve Wikislovníku

Zkusit najít Imunologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Imunologie například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co je to Imunologie? resp. co to je Imunologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imunologie, odpověď na dotaz co je to Imunologie?. Víte např. kdo to je Playmate? Znáte a víte kdo je Tomio Okamura? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.