Co je to?
Odborný výraz, definice slova Imunologie. Co znamená pojem Imunologie z kategorie Lékařství?

Co je to Imunologie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Imunologie?

Imunologie je vědní obor, který se zabývá imunitním systémem a jeho fungováním. Počátky imunologie pocházejí již z 10. století, kdy byly v Číně učiněny první pokusy k získání imunity proti pravým neštovicím. Imunologie přinesla nejen vakcinační programy, ale i imunoterapii, biologickou léčbu lidských onemocnění. K tomu se využívají především uměle vytvářené monoklonální protilátky. Imunologii je možno rozdělit podle funkce, kterou plní, na vrozenou imunitu a adaptivní imunitu.


Co je to Imunologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Imunologie. Co znamená pojem Imunologie z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Imunologie? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Imunologie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: definice, pojem, odborný výraz, termín, přesný výraz, odborné názvosloví, popis, slovo, Lékařství, slovník, přesný význam, lexikon, význam pojmu, terminus technicus, co je to Imunologie?, názvosloví, wiki, co to je


Pojem Imunologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Imunologie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Imunologie je, zjednodušeně řečeno, věda zabývající se zkoumáním imunitního systému. Občas bývá ne zcela správně chápána jako odvětví medicíny, její rozsah je však daleko širší.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Imunologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Imunologie ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Imunologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Imunologie ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Imunologie ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Imunologie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Imunologie například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Imunologie? resp. co vlastně znamená slovo Imunologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imunologie, odpověď na dotaz co je to Imunologie?. Víte např. kdo to je Idealista? Znáte a víte kdo je Boris Cvek? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.