Co je to?
Odborný výraz, definice slova Imunologie. Co znamená pojem Imunologie z kategorie Lékařství?

Co je to Imunologie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Imunologie?

Imunologie je vědní obor, který se zabývá imunitním systémem a jeho fungováním. Počátky imunologie pocházejí již z 10. století, kdy byly v Číně učiněny první pokusy k získání imunity proti pravým neštovicím. Imunologie přinesla nejen vakcinační programy, ale i imunoterapii, biologickou léčbu lidských onemocnění. K tomu se využívají především uměle vytvářené monoklonální protilátky. Imunologii je možno rozdělit podle funkce, kterou plní, na vrozenou imunitu a adaptivní imunitu.


Co je to Imunologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Imunologie. Co znamená pojem Imunologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Imunologie s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Imunologie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: Lékařství, pojem, význam, formulace, slovník, definice, přesný význam, odborné názvosloví, synonymum, informace, heslo, Imunologie, vysvětlení, Lékařství, popis, terminologie, lexikon, co to je


Pojem Imunologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Imunologie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Imunologie je, zjednodušeně řečeno, věda zabývající se zkoumáním imunitního systému. Občas bývá ne zcela správně chápána jako odvětví medicíny, její rozsah je však daleko širší.

Jiné zdroje informací o pojmu Imunologie

Zkusit najít výraz Imunologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Imunologie na Google.cz

Zkusit najít slovo Imunologie ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Imunologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Imunologie na Youtube

Vyhledat slovo Imunologie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Imunologie například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Imunologie? resp. jaký je přesný význam slova Imunologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Imunologie, odpověď na dotaz co je to Imunologie?. Víte např. kdo to je Ondřej Soukup? Znáte a víte kdo je Boris Cvek? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.