Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aliterace. Co znamená odborný pojem Aliterace z kategorie Literatura?

Co je to Aliterace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Aliterace

Aliterace, v českém jazyce nazývaná také jako náslovný rým, je jednou z literárních technik, stylistických figur, která básníkům slouží k ozvláštnění děl. Jde o opakování jedné hlásky nebo slupiny hlásek na začátku slov verše nebo případně na začátku víc slov. Tato figura byla v poezii využívána již od středověku. Aliterace může, ale nemusí zahrnovat také předložky. Neomezuje se pouze na poezii, ale lze se s ní setkat i v próze. V prozaických dílech se často používá pro zvláštní jména postav. Vytváří tak libozvučnost a snadno se zapamatuje.
Velmi často se vyskytuje i v dílech autorů období romantizmu. Libozvučnosti a snadné zapamatelnosti využívá také reklama, protože použití aliterace v názvu nebo chvále výrobku je pro zákazníky přitažlivé. Aliteraci používají také autoři, kteří se snaží vytvořit dílka se slovy, začínajícími stejným písmenem, příkladem může být projekt Pohádky písmene Pé či různé povídky.


Co je to Aliterace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aliterace. Co znamená odborný pojem Aliterace z kategorie Literatura?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Aliterace je v sekci literatura

Klíčová slova: heslo, terminus technicus, vysvětlení, informace, definice pojmu, Aliterace, význam pojmu, slovník, slovo, terminologie, definice, formulace, pojem, přesný výraz, wiki, odborné názvosloví, přesný význam, co je to Aliterace?


Pojem Aliterace je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Aliterace na Youtube

Najít výraz Aliterace ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aliterace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Aliterace na Google.cz

Vyhledat termín Aliterace ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Aliterace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Aliterace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili co znamená Aliterace? resp. jaký je přesný význam slova Aliterace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aliterace, odpověď na dotaz co je to Aliterace?. Víte např. kdo to je Karel Vaš? Znáte a víte kdo je Spasitel? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?