Co je to?
Definice výrazu, termínu Subvence. Co znamená odborný pojem Subvence z kategorie Ekonomie?

Co je Subvence?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Subvence

Subvence je pojmenování určitého druhu finanční podpory. Ta je poskytovaná jednotlivcům, firmám nebo organizacím státem nebo jinými institucemi. Tato podpora se většinou poskytuje s cílem podpořit určitou činnost, projekt, nebo odvětví ekonomiky. Subvence jsou určeny například na výzkum a vývoj, podporu malých a středních podniků, rozvoj infrastruktury, podporu zemědělského sektoru, ochranu životního prostředí nebo sociální pomoc nízkopříjmovým skupinám. Subvence bývají obvykle vypláceny v hotovosti, ale mohou být poskytnuty i formou slev, daňových úlev nebo jiných forem finanční pomoci.
Subvence nejsou využívány na veřejné výdaje například v oblasti školství, zdravotnictví, sociální oblasti a všude tam, kde je většina nákladů hrazena z veřejných prostředků. Subvence mohou být vnímány jako kontroverzní, protože bývají považovány za nerovný přístup k finanční podpoře a mohou zkreslovat realitu trhu. Mohou se však také stát důležitým nástrojem pro podporu hospodářského růstu a rozvoje v některých oblastech.


Co je to Subvence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Subvence. Co znamená odborný pojem Subvence z kategorie Ekonomie?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Zde Uvedený text byl zhotoven redaktory pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Subvence se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Subvence je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: co to je, slovník, ekonomie, význam, ekonomie, informace, terminologie, co je to Subvence?, vysvětlení, pojem, význam pojmu, význam slova, odborné názvosloví, heslo, slovo, co znamená, wiki, synonymum


Pojem Subvence je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Subvence?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Subvence (z lat. sub-venire, přijít na pomoc) znamená systematickou hmotnou podporu nebo výpomoc z veřejných prostředků. Nepoužívá se pro veřejné výdaje na školství, zdravotnictví, obranu, sociální pomoc a podobně, kde se z veřejných prostředků hradí většina nákladů.
Subvencemi stát (kraj, obec) podporuje nějaký obor činnosti (kulturu, sport, zemědělství), postiženou oblast, sociálně slabou vrstvu a podobně. Smyslem může být podporovat veřejně prospěšnou činnost, která by se jinak nerozvíjela, podporovat nějaké odvětví hospodářství, povzbudit podnikání nebo vyrovnávat rozdíly mezi oblastmi. Subvence může mít podobu přímé dotace, zvýhodněného úvěru, zaručené ceny, záruk za půjčku, snížení daně a podobně.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Subvence ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Subvence na Google obrázcích

Zkusit najít slovo Subvence ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Subvence ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Subvence ve Wikislovníku

Hledat pojem Subvence na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Subvence například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Subvence? resp. co to je Subvence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Subvence, odpověď na dotaz co je to Subvence?. Víte např. kdo to je Kronikář? Znáte a víte kdo je Josef Mysliveček? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Subvence v jiné sekci než ekonomie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, Grafy, subvence, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.