Co je to?
Definice výrazu Jinotaj. Co znamená odborný pojem Jinotaj z kategorie Literatura?

Co to je Jinotaj? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Jinotaj?

Jinotaj neboli alegorie je dílo, které svou podobou nebo zněním vypovídá o něčem, co na první pohled není vidět, něco, co se skrývá. K plnému porozumění je potřeba nápověda, klíč. V literatuře se jedná o text, u něhož není důležitý význam viditelný na první pohled, ale nositelem myšlenek a sdělení autora je to, co je skryto takovým způsobem, který pochopí pouze zasvěcení.
Jinotaj se skládá ze dvou příběhů. Jeden je vyprávěný, druhý je utajený a je nositelem zamýšleného sdělení autora textů. V prvním textu se nacházejí odkazy a vodítka k tomu, co má být řečeno, k pravému příběhu.


Co je to Jinotaj? Význam slova, termín, Definice výrazu Jinotaj. Co znamená odborný pojem Jinotaj z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Jinotaj s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Jinotaj patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: wiki, terminologie, terminus technicus, lexikon, definice, Literatura, Jinotaj, význam slova, co znamená, heslo, pojem, vysvětlení, termín, synonymum, definice pojmu, přesný výraz, co to je, význam pojmu


Pojem Jinotaj je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jinotaj? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Jinotaj, je text nebo výtvarné dílo, jehož doslovné znění či zjevná podoba má vypovídat o něčem jiném, nezjevném. Je to tudíž dílo, jehož vlastní smysl je nezasvěceným skryt a k porozumění vyžaduje nějaký klíč. Alegorie se tím podobá symbolu a do jisté míry i podobenství, jenže její vlastní smysl v ní není výslovně vyjádřen. Příkladem alegorie může být Orwellův román Farma zvířat, který líčí poměry na farmě, sděluje však něco podstatného o totalitárním státě. Jednotlivá zvířata na farmě odpovídají různým rolím a funkcím v takovém státě a pro čtenáře, který tento odkaz nepochopil, nedává román valný smysl. Alegorie často používá personifikace a metafory.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít heslo Jinotaj ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Jinotaj ve Wikizdrojích

Hledat pojem Jinotaj na Google.cz

Najít pojem Jinotaj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jinotaj ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jinotaj ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jinotaj například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Jinotaj? resp. co znamená Jinotaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jinotaj, odpověď na dotaz co je to Jinotaj?. Víte např. kdo to je Siréna? Znáte a víte kdo je Eritrejec? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.