Co je to?
Výraz, termín, definice slova Jinotaj. Co znamená odborný pojem Jinotaj z kategorie Literatura?

Co je to Jinotaj? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Jinotaj

Jinotaj neboli alegorie je dílo, které svou podobou nebo zněním vypovídá o něčem, co na první pohled není vidět, něco, co se skrývá. K plnému porozumění je potřeba nápověda, klíč. V literatuře se jedná o text, u něhož není důležitý význam viditelný na první pohled, ale nositelem myšlenek a sdělení autora je to, co je skryto takovým způsobem, který pochopí pouze zasvěcení.
Jinotaj se skládá ze dvou příběhů. Jeden je vyprávěný, druhý je utajený a je nositelem zamýšleného sdělení autora textů. V prvním textu se nacházejí odkazy a vodítka k tomu, co má být řečeno, k pravému příběhu.


Co je to Jinotaj? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Jinotaj. Co znamená odborný pojem Jinotaj z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Jinotaj patří do kategorie literatura

Klíčová slova: lexikon, názvosloví, pojem, wiki, přesný výraz, popis, slovník, definice pojmu, co znamená, slovo, odborné názvosloví, definice, co to je, co je to Jinotaj?, odborný výraz, termín, význam slova, literatura


Pojem Jinotaj je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Jinotaj? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Jinotaj, je text nebo výtvarné dílo, jehož doslovné znění či zjevná podoba má vypovídat o něčem jiném, nezjevném. Je to tudíž dílo, jehož vlastní smysl je nezasvěceným skryt a k porozumění vyžaduje nějaký klíč. Alegorie se tím podobá symbolu a do jisté míry i podobenství, jenže její vlastní smysl v ní není výslovně vyjádřen. Příkladem alegorie může být Orwellův román Farma zvířat, který líčí poměry na farmě, sděluje však něco podstatného o totalitárním státě. Jednotlivá zvířata na farmě odpovídají různým rolím a funkcím v takovém státě a pro čtenáře, který tento odkaz nepochopil, nedává román valný smysl. Alegorie často používá personifikace a metafory.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Jinotaj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Jinotaj ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Jinotaj ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Jinotaj ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jinotaj ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Jinotaj ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Jinotaj například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Jinotaj? resp. jaká je definice termínu Jinotaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jinotaj, odpověď na dotaz co je to Jinotaj?. Víte např. kdo to je Jack Rozparovač? Znáte a víte kdo je John Dalton? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.