Co je to?
Definice výrazu Jinotaj. Co znamená odborný pojem Jinotaj z kategorie Literatura?

Co to je Jinotaj? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Jinotaj?

Jinotaj neboli alegorie je dílo, které svou podobou nebo zněním vypovídá o něčem, co na první pohled není vidět, něco, co se skrývá. K plnému porozumění je potřeba nápověda, klíč. V literatuře se jedná o text, u něhož není důležitý význam viditelný na první pohled, ale nositelem myšlenek a sdělení autora je to, co je skryto takovým způsobem, který pochopí pouze zasvěcení.
Jinotaj se skládá ze dvou příběhů. Jeden je vyprávěný, druhý je utajený a je nositelem zamýšleného sdělení autora textů. V prvním textu se nacházejí odkazy a vodítka k tomu, co má být řečeno, k pravému příběhu.


Co je to Jinotaj? Význam slova, termín, Definice výrazu Jinotaj. Co znamená odborný pojem Jinotaj z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Jinotaj je v sekci Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, význam slova, co to je, odborné názvosloví, přesný význam, heslo, lexikon, terminologie, popis, co znamená, význam, wiki, odborný výraz, Literatura, formulace, co je to Jinotaj?, význam pojmu, slovo


Pojem Jinotaj je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Jinotaj? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jinotaj, je text nebo výtvarné dílo, jehož doslovné znění či zjevná podoba má vypovídat o něčem jiném, nezjevném. Je to tudíž dílo, jehož vlastní smysl je nezasvěceným skryt a k porozumění vyžaduje nějaký klíč. Alegorie se tím podobá symbolu a do jisté míry i podobenství, jenže její vlastní smysl v ní není výslovně vyjádřen. Příkladem alegorie může být Orwellův román Farma zvířat, který líčí poměry na farmě, sděluje však něco podstatného o totalitárním státě. Jednotlivá zvířata na farmě odpovídají různým rolím a funkcím v takovém státě a pro čtenáře, který tento odkaz nepochopil, nedává román valný smysl. Alegorie často používá personifikace a metafory.

Hledejte pojem Jinotaj v následujících vyhledávačích

Zkusit najít termín Jinotaj ve Wikislovníku

Najít heslo Jinotaj ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Jinotaj ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Jinotaj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Jinotaj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Jinotaj ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jinotaj například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Jinotaj? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Jinotaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Jinotaj, odpověď na dotaz co je to Jinotaj?. Víte např. kdo to je Kakabus? Znáte a víte kdo je Eritrejec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.