Co je to?
Definice výrazu Anuita. Co znamená odborný pojem Anuita z kategorie Bankovnictví?

Co je Anuita? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Anuita?

Slovo anuita má původ v latině, v označení něčeho trvajícího rok, tedy roční. Pojem anuita se používá především v oblasti bankovnictví. Jedná se o konstantní platbu po smluvenou dobu, většinou se s tímto slovem setkávají ti, kteří splácí nějaký úvěr.
Anuita je složena ze splátky úroku a jistiny. Po smluvenou dobu se její výše nemění, mění se jen poměr mezi úrokem a splátkou jistiny. Na začátku splácení bývá vyšší úrok, ke konci doby splatnosti se úrok snižuje.


Co je to Anuita? Význam slova, termín, Definice výrazu Anuita. Co znamená odborný pojem Anuita z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Anuita můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Anuita je v sekci bankovnictví

Klíčová slova: heslo, pojem, terminus technicus, informace, odborný výraz, význam slova, wiki, slovo, terminologie, co je to Anuita?, termín, definice pojmu, názvosloví, bankovnictví, bankovnictví, přesný význam, lexikon, slovník


Pojem Anuita je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Anuita dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Anuita (z lat. annuus, roční, zastarale annuita neboli ročina) představuje ve finanční teorii stálou platbu hrazenou v pravidelných časových intervalech po dané období. Při hodnocení těchto plateb se uplatňuje koncept časové hodnoty peněz.

Další zdroje informací o slovu Anuita

Najít výraz Anuita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Anuita ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Anuita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Anuita na Youtube

Najít slovo Anuita ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anuita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Anuita například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Anuita? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Anuita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anuita, odpověď na dotaz co je to Anuita?. Víte např. kdo to je Andrea Absolonová? Znáte a víte kdo je Animátor? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než bankovnictví). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?