Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Anuita. Co znamená pojem Anuita z kategorie Bankovnictví?

Co to je Anuita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Anuita?

Slovo anuita má původ v latině, v označení něčeho trvajícího rok, tedy roční. Pojem anuita se používá především v oblasti bankovnictví. Jedná se o konstantní platbu po smluvenou dobu, většinou se s tímto slovem setkávají ti, kteří splácí nějaký úvěr.
Anuita je složena ze splátky úroku a jistiny. Po smluvenou dobu se její výše nemění, mění se jen poměr mezi úrokem a splátkou jistiny. Na začátku splácení bývá vyšší úrok, ke konci doby splatnosti se úrok snižuje.


Co je to Anuita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Anuita. Co znamená pojem Anuita z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Anuita? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Anuita je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: terminologie, popis, odborné názvosloví, terminus technicus, lexikon, přesný výraz, Bankovnictví, heslo, názvosloví, synonymum, význam slova, pojem, odborný výraz, wiki, Anuita, slovo, termín, formulace


Pojem Anuita je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Anuita?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anuita (z lat. annuus, roční, zastarale annuita neboli ročina) představuje ve finanční teorii stálou platbu hrazenou v pravidelných časových intervalech po dané období. Při hodnocení těchto plateb se uplatňuje koncept časové hodnoty peněz.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Anuita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Anuita ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Anuita ve Wikizdrojích

Hledat termín Anuita ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anuita ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Anuita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anuita například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Anuita? resp. co znamená výraz Anuita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anuita, odpověď na dotaz co je to Anuita?. Víte např. kdo to je Sabina Slonková? Znáte a víte kdo je Animátor? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?