Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anuita. Co znamená odborný pojem Anuita z kategorie Bankovnictví?

Co je to Anuita? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Anuita?

Slovo anuita má původ v latině, v označení něčeho trvajícího rok, tedy roční. Pojem anuita se používá především v oblasti bankovnictví. Jedná se o konstantní platbu po smluvenou dobu, většinou se s tímto slovem setkávají ti, kteří splácí nějaký úvěr.
Anuita je složena ze splátky úroku a jistiny. Po smluvenou dobu se její výše nemění, mění se jen poměr mezi úrokem a splátkou jistiny. Na začátku splácení bývá vyšší úrok, ke konci doby splatnosti se úrok snižuje.


Co je to Anuita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anuita. Co znamená odborný pojem Anuita z kategorie Bankovnictví?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Anuita? Pak se o ní podělte s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Anuita patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: odborný výraz, bankovnictví, terminus technicus, formulace, synonymum, wiki, význam slova, odborné názvosloví, pojem, názvosloví, terminologie, lexikon, termín, heslo, slovo, význam pojmu, definice, co je to Anuita?


Pojem Anuita je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anuita? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anuita (z lat. annuus, roční, zastarale annuita neboli ročina) představuje ve finanční teorii stálou platbu hrazenou v pravidelných časových intervalech po dané období. Při hodnocení těchto plateb se uplatňuje koncept časové hodnoty peněz.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Anuita ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Anuita na Youtube

Hledat výraz Anuita ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Anuita ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anuita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Anuita ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Anuita například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Anuita? resp. co vlastně znamená slovo Anuita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anuita, odpověď na dotaz co je to Anuita?. Víte např. kdo to je Neil Patrick Harris? Znáte a víte kdo je Animátor? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než bankovnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?