Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Anuita. Co znamená pojem Anuita z kategorie Bankovnictví?

Co to je Anuita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Anuita?

Slovo anuita má původ v latině, v označení něčeho trvajícího rok, tedy roční. Pojem anuita se používá především v oblasti bankovnictví. Jedná se o konstantní platbu po smluvenou dobu, většinou se s tímto slovem setkávají ti, kteří splácí nějaký úvěr.
Anuita je složena ze splátky úroku a jistiny. Po smluvenou dobu se její výše nemění, mění se jen poměr mezi úrokem a splátkou jistiny. Na začátku splácení bývá vyšší úrok, ke konci doby splatnosti se úrok snižuje.


Co je to Anuita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Anuita. Co znamená pojem Anuita z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Anuita sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Anuita patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: Anuita, lexikon, význam pojmu, definice, přesný význam, pojem, Bankovnictví, Bankovnictví, synonymum, popis, heslo, wiki, terminologie, názvosloví, vysvětlení, slovník, formulace, definice pojmu


Pojem Anuita je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Anuita?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Anuita (z lat. annuus, roční, zastarale annuita neboli ročina) představuje ve finanční teorii stálou platbu hrazenou v pravidelných časových intervalech po dané období. Při hodnocení těchto plateb se uplatňuje koncept časové hodnoty peněz.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Anuita ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Anuita na Google.cz

Najít pojem Anuita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Anuita ve Wikislovníku

Najít výraz Anuita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anuita ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Anuita například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Anuita? resp. co se přesně ukrývá za slovem Anuita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anuita, odpověď na dotaz co je to Anuita?. Víte např. kdo to je Humanista? Znáte a víte kdo je Animátor? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?