Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anuita. Co znamená pojem Anuita z kategorie Bankovnictví?

Co je Anuita?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Anuita?

Slovo anuita má původ v latině, v označení něčeho trvajícího rok, tedy roční. Pojem anuita se používá především v oblasti bankovnictví. Jedná se o konstantní platbu po smluvenou dobu, většinou se s tímto slovem setkávají ti, kteří splácí nějaký úvěr.
Anuita je složena ze splátky úroku a jistiny. Po smluvenou dobu se její výše nemění, mění se jen poměr mezi úrokem a splátkou jistiny. Na začátku splácení bývá vyšší úrok, ke konci doby splatnosti se úrok snižuje.


Co je to Anuita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Anuita. Co znamená pojem Anuita z kategorie Bankovnictví?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Anuita patří do sekce bankovnictví

Klíčová slova: význam, terminologie, termín, názvosloví, definice pojmu, lexikon, synonymum, terminus technicus, bankovnictví, slovo, informace, Anuita, přesný výraz, vysvětlení, význam slova, definice, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Anuita je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Anuita?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Anuita (z lat. annuus, roční, zastarale annuita neboli ročina) představuje ve finanční teorii stálou platbu hrazenou v pravidelných časových intervalech po dané období. Při hodnocení těchto plateb se uplatňuje koncept časové hodnoty peněz.

Pro další informace o termínu Anuita zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Anuita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anuita ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Anuita ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Anuita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Anuita ve Wikizdrojích

Najít termín Anuita ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Anuita například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili jaký je význam slova Anuita? resp. co přesně označuje termín Anuita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anuita, odpověď na dotaz co je to Anuita?. Víte např. kdo to je Adam Junek? Znáte a víte kdo je Animátor? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Pokuste se najít termín Anuita i v jiné kategorii než v bankovnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie bankovnictví, mince květina, anuita, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?