Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anuita. Co znamená odborný pojem Anuita z kategorie Bankovnictví?

Co je to Anuita? Význam slova

Co znamená termín Anuita? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Slovo anuita má původ v latině, v označení něčeho trvajícího rok, tedy roční. Pojem anuita se používá především v oblasti bankovnictví. Jedná se o konstantní platbu po smluvenou dobu, většinou se s tímto slovem setkávají ti, kteří splácí nějaký úvěr.
Anuita je složena ze splátky úroku a jistiny. Po smluvenou dobu se její výše nemění, mění se jen poměr mezi úrokem a splátkou jistiny. Na začátku splácení bývá vyšší úrok, ke konci doby splatnosti se úrok snižuje.


Co je to Anuita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anuita. Co znamená odborný pojem Anuita z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Anuita? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Anuita je v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: vysvětlení, informace, popis, pojem, co je to Anuita?, lexikon, co to je, co znamená, slovo, heslo, definice, terminus technicus, bankovnictví, definice pojmu, synonymum, význam, odborné názvosloví, slovník


Pojem Anuita je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Anuita můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anuita (z lat. annuus, roční, zastarale annuita neboli ročina) představuje ve finanční teorii stálou platbu hrazenou v pravidelných časových intervalech po dané období. Při hodnocení těchto plateb se uplatňuje koncept časové hodnoty peněz.

Další informace o pojmu Anuita hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat výraz Anuita ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anuita ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Anuita ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Anuita na Google.cz

Hledat termín Anuita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Anuita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Anuita například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Anuita? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Anuita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anuita, odpověď na dotaz co je to Anuita?. Víte např. kdo to je Vlasta Chramostová? Znáte a víte kdo je Animátor? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je bankovnictví. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?