Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Anuita. Co znamená pojem Anuita z kategorie Bankovnictví?

Co to je Anuita? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Anuita?

Slovo anuita má původ v latině, v označení něčeho trvajícího rok, tedy roční. Pojem anuita se používá především v oblasti bankovnictví. Jedná se o konstantní platbu po smluvenou dobu, většinou se s tímto slovem setkávají ti, kteří splácí nějaký úvěr.
Anuita je složena ze splátky úroku a jistiny. Po smluvenou dobu se její výše nemění, mění se jen poměr mezi úrokem a splátkou jistiny. Na začátku splácení bývá vyšší úrok, ke konci doby splatnosti se úrok snižuje.


Co je to Anuita? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Anuita. Co znamená pojem Anuita z kategorie Bankovnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Anuita? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Anuita je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: význam, pojem, význam pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, názvosloví, lexikon, terminologie, definice pojmu, popis, Bankovnictví, Anuita, vysvětlení, informace, co je to Anuita?, co znamená, synonymum, slovník


Pojem Anuita je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Anuita? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anuita (z lat. annuus, roční, zastarale annuita neboli ročina) představuje ve finanční teorii stálou platbu hrazenou v pravidelných časových intervalech po dané období. Při hodnocení těchto plateb se uplatňuje koncept časové hodnoty peněz.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anuita ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Anuita ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Anuita ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Anuita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Anuita ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Anuita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anuita například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Anuita? resp. co se přesně ukrývá za slovem Anuita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anuita, odpověď na dotaz co je to Anuita?. Víte např. kdo to je Velký vezír? Znáte a víte kdo je Animátor? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Anuita hledat i v jiných kategoriích (než Bankovnictví) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?