Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Dynování. Co znamená pojem Dynování z kategorie Kultura?

Co je Dynování?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Dynování?

Dynování je jiný výraz pro šlehání pomlázkou. Tento pojem je nářeční. Dynování je chození s pomlázkou a šlehání žen a dívek. Tento akt má zajistit, že vyšlehaná bude mít po celý rok pevné zdraví, bude silná a svěží.
Dynování bývá odměňováno různě, dívky dávají koledníkům kraslice nebo zdobená natvrdo uvařená vajíčka, vážou na pomlázky mašle nebo v nynější době pohostí koledníky také menším množstvím alkoholu.

Co je to Dynování? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Dynování. Co znamená pojem Dynování z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text napsán pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Dynování? Potom se o definici podělte s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Dynování se nachází v kategorii kultura

Klíčová slova: názvosloví, definice pojmu, synonymum, pojem, význam slova, význam, definice, význam pojmu, Dynování, vysvětlení, co znamená, odborný výraz, lexikon, terminologie, wiki, kultura, co je to Dynování?, popis


Pojem Dynování je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Dynování?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

„Chodit na pomlázku“, koledování se šleháním pomlázkou, tzv. dynování, je zvyk známý již od pohanských dob.
Mrskut přes hýždě doprovází koledníci odříkávání koled a říkanek: Často je koledníkům „dovolováno šlehat“ jen po dobu zpívání, ten jen tolik, co stihnou. A dokonce, chtějí-li koledovat znovu, na nově se objevivší dívce, bývá po nich požadována i jiná koleda: Nesmí se opakovat. Bývá však na libovůli a míře alkoholu v krvi, nakolik se takovými omezeními nechá koledník omezovat.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat pojem Dynování na Google obrázcích

Vyhledat výraz Dynování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Dynování na Google.cz

Hledat výraz Dynování ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dynování ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dynování ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynování například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už víte co je to Dynování? resp. co označuje slovo Dynování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynování, odpověď na dotaz co je to Dynování?. Víte např. kdo to je Jana Pidrmanová? Znáte a víte kdo je Pavla Kosíková? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.