Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dynování. Co znamená pojem Dynování z kategorie Kultura?

Co je to Dynování? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Dynování?

Dynování je jiný výraz pro šlehání pomlázkou. Tento pojem je nářeční. Dynování je chození s pomlázkou a šlehání žen a dívek. Tento akt má zajistit, že vyšlehaná bude mít po celý rok pevné zdraví, bude silná a svěží.
Dynování bývá odměňováno různě, dívky dávají koledníkům kraslice nebo zdobená natvrdo uvařená vajíčka, vážou na pomlázky mašle nebo v nynější době pohostí koledníky také menším množstvím alkoholu.

Co je to Dynování? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dynování. Co znamená pojem Dynování z kategorie Kultura?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Dynování s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Dynování je v kategorii kultura

Klíčová slova: slovo, co je to Dynování?, slovník, význam slova, vysvětlení, názvosloví, přesný výraz, wiki, synonymum, co to je, význam pojmu, Dynování, termín, formulace, lexikon, co znamená, terminus technicus, terminologie


Pojem Dynování je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Dynování?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

„Chodit na pomlázku“, koledování se šleháním pomlázkou, tzv. dynování, je zvyk známý již od pohanských dob.
Mrskut přes hýždě doprovází koledníci odříkávání koled a říkanek: Často je koledníkům „dovolováno šlehat“ jen po dobu zpívání, ten jen tolik, co stihnou. A dokonce, chtějí-li koledovat znovu, na nově se objevivší dívce, bývá po nich požadována i jiná koleda: Nesmí se opakovat. Bývá však na libovůli a míře alkoholu v krvi, nakolik se takovými omezeními nechá koledník omezovat.

Další informace o pojmu Dynování hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Dynování na Google.cz

Vyhledat termín Dynování ve Wikislovníku

Najít výraz Dynování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Dynování ve Wikizdrojích

Najít slovo Dynování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Dynování na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynování například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Dynování? resp. co znamená Dynování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynování, odpověď na dotaz co je to Dynování?. Víte např. kdo to je Alois Senefelder? Znáte a víte kdo je Haur? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je kultura. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.