Co je to?
Odborný výraz, definice slova Dynování. Co znamená slovo Dynování z kategorie Kultura?

Co je Dynování? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Dynování?

Dynování je jiný výraz pro šlehání pomlázkou. Tento pojem je nářeční. Dynování je chození s pomlázkou a šlehání žen a dívek. Tento akt má zajistit, že vyšlehaná bude mít po celý rok pevné zdraví, bude silná a svěží.
Dynování bývá odměňováno různě, dívky dávají koledníkům kraslice nebo zdobená natvrdo uvařená vajíčka, vážou na pomlázky mašle nebo v nynější době pohostí koledníky také menším množstvím alkoholu.

Co je to Dynování? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Dynování. Co znamená slovo Dynování z kategorie Kultura?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dynování s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Dynování patří do kategorie kultura

Klíčová slova: význam, informace, heslo, popis, odborné názvosloví, lexikon, formulace, co znamená, kultura, co je to Dynování?, slovník, terminus technicus, terminologie, význam pojmu, synonymum, wiki, kultura, přesný výraz


Pojem Dynování je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dynování? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

„Chodit na pomlázku“, koledování se šleháním pomlázkou, tzv. dynování, je zvyk známý již od pohanských dob.
Mrskut přes hýždě doprovází koledníci odříkávání koled a říkanek: Často je koledníkům „dovolováno šlehat“ jen po dobu zpívání, ten jen tolik, co stihnou. A dokonce, chtějí-li koledovat znovu, na nově se objevivší dívce, bývá po nich požadována i jiná koleda: Nesmí se opakovat. Bývá však na libovůli a míře alkoholu v krvi, nakolik se takovými omezeními nechá koledník omezovat.

Více informací o pojmu Dynování lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Dynování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Dynování ve Wikislovníku

Hledat výraz Dynování ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Dynování na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dynování ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Dynování ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynování například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Dynování? resp. co je to Dynování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynování, odpověď na dotaz co je to Dynování?. Víte např. kdo to je Andrej Nikolajevič Kolmogorov? Znáte a víte kdo je Marie Tomsová? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je kultura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.