Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dynování. Co znamená odborný pojem Dynování z kategorie Kultura?

Co je to Dynování? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Dynování

Dynování je jiný výraz pro šlehání pomlázkou. Tento pojem je nářeční. Dynování je chození s pomlázkou a šlehání žen a dívek. Tento akt má zajistit, že vyšlehaná bude mít po celý rok pevné zdraví, bude silná a svěží.
Dynování bývá odměňováno různě, dívky dávají koledníkům kraslice nebo zdobená natvrdo uvařená vajíčka, vážou na pomlázky mašle nebo v nynější době pohostí koledníky také menším množstvím alkoholu.

Co je to Dynování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dynování. Co znamená odborný pojem Dynování z kategorie Kultura?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Dynování s kolegy na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Dynování patří do kategorie kultura

Klíčová slova: význam pojmu, wiki, termín, pojem, přesný význam, definice pojmu, kultura, přesný výraz, odborné názvosloví, formulace, heslo, synonymum, Dynování, vysvětlení, kultura, význam slova, význam, názvosloví


Pojem Dynování je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Dynování? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

„Chodit na pomlázku“, koledování se šleháním pomlázkou, tzv. dynování, je zvyk známý již od pohanských dob.
Mrskut přes hýždě doprovází koledníci odříkávání koled a říkanek: Často je koledníkům „dovolováno šlehat“ jen po dobu zpívání, ten jen tolik, co stihnou. A dokonce, chtějí-li koledovat znovu, na nově se objevivší dívce, bývá po nich požadována i jiná koleda: Nesmí se opakovat. Bývá však na libovůli a míře alkoholu v krvi, nakolik se takovými omezeními nechá koledník omezovat.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dynování ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Dynování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Dynování na Google.cz

Hledat pojem Dynování ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dynování ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Dynování ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Dynování například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Dynování? resp. co se skrývá pod slovem Dynování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dynování, odpověď na dotaz co je to Dynování?. Víte např. kdo to je Řezník? Znáte a víte kdo je Demagog? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než kultura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.