Co je to?
Definice výrazu, termínu Rčení. Co znamená odborný pojem Rčení z kategorie Literatura?

Co je to Rčení? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Rčení

Rčení je pojmenování pro výtvor lidové slovesnosti. Jedná se o slovní ztvárnění životních zkušeností pomocí kratší průpovídky, většinou jde o jednu větu či souvětí. Rčení lze na rozdíl od podobných útvarů libovolně časovat.
Velmi často užívaným druhem rčení je přirovnání, pomocí něhož je určitá vlastnost dotčené osoby nebo objektu přirovnána k typické vlastnosti jiné osoby předmětu či živočicha. Přirovnání může mít různé podoby.


Co je to Rčení? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rčení. Co znamená odborný pojem Rčení z kategorie Literatura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rčení je v kategorii Literatura

Klíčová slova: odborný výraz, význam, přesný výraz, wiki, odborné názvosloví, informace, heslo, lexikon, terminologie, formulace, terminus technicus, definice pojmu, co to je, synonymum, co znamená, význam slova, termín, popis


Pojem Rčení je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rčení? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Rčení je útvar lidové slovesnosti. Je to krátká průpovídka vyjadřující určitou životní zkušenost, např. „nechá si pro krejcar koleno vrtat“ či „má obě ruce levé“.

Další zdroje informací

Hledat pojem Rčení ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Rčení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Rčení ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Rčení ve Wikizdrojích

Najít slovo Rčení ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Rčení na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rčení například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Rčení? resp. co označuje slovo Rčení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rčení, odpověď na dotaz co je to Rčení?. Víte např. kdo to je Žid? Znáte a víte kdo je Ztohoven? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.