Co je to?
Definice výrazu, termínu Rčení. Co znamená odborný pojem Rčení z kategorie Literatura?

Co je to Rčení? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rčení

Rčení je pojmenování pro výtvor lidové slovesnosti. Jedná se o slovní ztvárnění životních zkušeností pomocí kratší průpovídky, většinou jde o jednu větu či souvětí. Rčení lze na rozdíl od podobných útvarů libovolně časovat.
Velmi často užívaným druhem rčení je přirovnání, pomocí něhož je určitá vlastnost dotčené osoby nebo objektu přirovnána k typické vlastnosti jiné osoby předmětu či živočicha. Přirovnání může mít různé podoby.


Co je to Rčení? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rčení. Co znamená odborný pojem Rčení z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Rčení můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rčení je v sekci Literatura

Klíčová slova: co to je, význam, slovo, názvosloví, význam slova, vysvětlení, formulace, synonymum, informace, slovník, co je to Rčení?, pojem, Rčení, popis, lexikon, wiki, odborný výraz, přesný význam


Pojem Rčení je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Rčení můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rčení je útvar lidové slovesnosti. Je to krátká průpovídka vyjadřující určitou životní zkušenost, např. „nechá si pro krejcar koleno vrtat“ či „má obě ruce levé“.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Rčení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Rčení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Rčení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Rčení ve Wikizdrojích

Najít výraz Rčení ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Rčení na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Rčení například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rčení? resp. co to je Rčení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rčení, odpověď na dotaz co je to Rčení?. Víte např. kdo to je Karel Komárek? Znáte a víte kdo je Miloš Zeman? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.