Co je to?
Definice výrazu, termínu Rčení. Co znamená odborný pojem Rčení z kategorie Literatura?

Co je to Rčení? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Rčení?

Rčení je pojmenování pro výtvor lidové slovesnosti. Jedná se o slovní ztvárnění životních zkušeností pomocí kratší průpovídky, většinou jde o jednu větu či souvětí. Rčení lze na rozdíl od podobných útvarů libovolně časovat.
Velmi často užívaným druhem rčení je přirovnání, pomocí něhož je určitá vlastnost dotčené osoby nebo objektu přirovnána k typické vlastnosti jiné osoby předmětu či živočicha. Přirovnání může mít různé podoby.


Co je to Rčení? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Rčení. Co znamená odborný pojem Rčení z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Rčení s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rčení se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: Literatura, definice, co znamená, slovník, definice pojmu, informace, heslo, názvosloví, terminologie, co to je, odborný výraz, termín, Literatura, význam pojmu, slovo, lexikon, pojem, Rčení


Pojem Rčení je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Rčení dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rčení je útvar lidové slovesnosti. Je to krátká průpovídka vyjadřující určitou životní zkušenost, např. „nechá si pro krejcar koleno vrtat“ či „má obě ruce levé“.

Více informací o pojmu Rčení lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Rčení ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Rčení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Rčení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Rčení ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Rčení ve Wikislovníku

Hledat termín Rčení ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Rčení například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Rčení? resp. jaký je význam slova Rčení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rčení, odpověď na dotaz co je to Rčení?. Víte např. kdo to je Ošetřovatel? Znáte a víte kdo je Pavel Novotný? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.