Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rčení. Co znamená odborný pojem Rčení z kategorie Literatura?

Co je to Rčení? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rčení

Rčení je pojmenování pro výtvor lidové slovesnosti. Jedná se o slovní ztvárnění životních zkušeností pomocí kratší průpovídky, většinou jde o jednu větu či souvětí. Rčení lze na rozdíl od podobných útvarů libovolně časovat.
Velmi často užívaným druhem rčení je přirovnání, pomocí něhož je určitá vlastnost dotčené osoby nebo objektu přirovnána k typické vlastnosti jiné osoby předmětu či živočicha. Přirovnání může mít různé podoby.


Co je to Rčení? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rčení. Co znamená odborný pojem Rčení z kategorie Literatura?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Rčení sdílejte s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Rčení je v kategorii literatura

Klíčová slova: informace, vysvětlení, lexikon, terminologie, definice pojmu, co to je, synonymum, literatura, terminus technicus, termín, literatura, slovo, popis, význam, názvosloví, pojem, význam pojmu, wiki


Pojem Rčení je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Rčení?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rčení je útvar lidové slovesnosti. Je to krátká průpovídka vyjadřující určitou životní zkušenost, např. „nechá si pro krejcar koleno vrtat“ či „má obě ruce levé“.

Další zdroje informací

Hledat pojem Rčení ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Rčení ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Rčení ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Rčení ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Rčení ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Rčení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rčení například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Rčení? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rčení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rčení, odpověď na dotaz co je to Rčení?. Víte např. kdo to je Imbecil? Znáte a víte kdo je Rudolf Battěk? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Rčení hledat i v jiných kategoriích (než literatura) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.