Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gnóze. Co znamená odborný pojem Gnóze z kategorie Filozofie?

Co je to Gnóze? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Gnóze

Gnóze je pojem pocházející z řečtiny, používá se jako celkové označení pro filozofický proud založený na náboženství a mystice. Největší vliv měl tento směr myšlení v antické době a ovlivnil i kulturu na dalších územích. Jeho základem je to, že člověk má možnost odpoutat se od hmotného světa díky poznání. To je založeno na objevu vnitřní ukryté božské jiskry.
V době vzniku byla pokládána za odklon od křesťanství. Až do současnosti přenášejí gnózi mandejci, skupina, která vznikla již ve starověku. Nyní je gnóze označována jako myšlenkový proud. Poznatky o této filozofii přineslo nalezení koptských textů v Egyptě v polovině 20. století.


Co je to Gnóze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gnóze. Co znamená odborný pojem Gnóze z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Gnóze sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Gnóze patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: pojem, co znamená, slovo, terminus technicus, přesný význam, přesný výraz, význam pojmu, vysvětlení, popis, definice pojmu, heslo, slovník, definice, wiki, význam, lexikon, význam slova, odborné názvosloví


Pojem Gnóze je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Gnóze na Youtube

Hledat slovo Gnóze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Gnóze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Gnóze na Google.cz

Najít termín Gnóze ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gnóze ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gnóze například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Gnóze? resp. co je to Gnóze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gnóze, odpověď na dotaz co je to Gnóze?. Víte např. kdo to je Olga Lounová? Znáte a víte kdo je Ivo Jahelka? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Filozofie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.