Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gnóze. Co znamená odborný pojem Gnóze z kategorie Filozofie?

Co je to Gnóze? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Gnóze

Gnóze je pojem pocházející z řečtiny, používá se jako celkové označení pro filozofický proud založený na náboženství a mystice. Největší vliv měl tento směr myšlení v antické době a ovlivnil i kulturu na dalších územích. Jeho základem je to, že člověk má možnost odpoutat se od hmotného světa díky poznání. To je založeno na objevu vnitřní ukryté božské jiskry.
V době vzniku byla pokládána za odklon od křesťanství. Až do současnosti přenášejí gnózi mandejci, skupina, která vznikla již ve starověku. Nyní je gnóze označována jako myšlenkový proud. Poznatky o této filozofii přineslo nalezení koptských textů v Egyptě v polovině 20. století.


Co je to Gnóze? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gnóze. Co znamená odborný pojem Gnóze z kategorie Filozofie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Gnóze s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gnóze se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: co je to Gnóze?, synonymum, popis, Filozofie, lexikon, význam, slovo, význam pojmu, pojem, význam slova, heslo, Gnóze, informace, Filozofie, vysvětlení, názvosloví, odborné názvosloví, přesný význam


Pojem Gnóze je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Gnóze na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gnóze ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Gnóze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gnóze ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Gnóze ve Wikislovníku

Hledat slovo Gnóze ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Gnóze například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Gnóze? resp. co se skrývá pod slovem Gnóze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gnóze, odpověď na dotaz co je to Gnóze?. Víte např. kdo to je Zdeněk Bakala? Znáte a víte kdo je Ivo Jahelka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.