Co je to?
Výraz, termín, definice slova Apostrofa. Co znamená odborný pojem Apostrofa z kategorie Literatura?

Co je to Apostrofa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Apostrofa?

Apostrofa je pojem, který se často zaměňuje se slovem apostrof. To je však znaménko, kdežto apostrofa je jednou z řečnických figur, stylistickým prostředkem. Název pochází z řečtiny, ze slov apo-strefó, která mají význam obrátit se jinam. V apostrofě jde o to, že se řečník ve svém projevu obrací na nepřítomné osoby, někdy i mrtvé, na myšlenky, věci, posvátné bytosti či nějaké abstraktní pojmy. Nemluví tedy ke svému živému publiku.
Řečník nepřítomné oslovuje a vznáší prosby nebo přání, volá. Apostrofa proto začíná zvoláním. Autor apostrofy neočekává odpověď na svůj projev. Apostrofa je působívá tím, že se překvapivě změní adresát projevu. Posluchači pak již nejsou oslovení přímo, ale dostávají v rozhovoru roli svědků, nikoli účastníků. Tuto řečnickou figuru využívali řečníci již ve starověku, uplatňuje se také v náboženských projevech a v literatuře byla často využívána romantickými básníky.


Co je to Apostrofa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Apostrofa. Co znamená odborný pojem Apostrofa z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Apostrofa) můžete sdílet s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Apostrofa patří do kategorie literatura

Klíčová slova: informace, formulace, terminologie, popis, lexikon, wiki, slovník, význam pojmu, přesný význam, terminus technicus, co je to Apostrofa?, heslo, definice, co znamená, co to je, Apostrofa, slovo, literatura


Pojem Apostrofa je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat výraz Apostrofa ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Apostrofa ve Wikimedia Commons

Najít termín Apostrofa na Google.cz

Hledat videa s názvem Apostrofa na Youtube

Zkusit najít termín Apostrofa ve Wikipedii

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Apostrofa ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Apostrofa například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Apostrofa? resp. jaký je význam pojmu Apostrofa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Apostrofa, odpověď na dotaz co je to Apostrofa?. Víte např. kdo to je Křemílek? Znáte a víte kdo je Duch Svatý? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je literatura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?