Co je to?
Definice výrazu Úsudek. Co znamená odborný pojem Úsudek z kategorie Psychologie?

Co to je Úsudek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Úsudek?

Úsudek znamená vyvozování nějakého soudu na základě jiných, předcházejících soudů. Patří k velice složitým a značně komplikovaným myšlenkám.
Úsudek využívá metodu indukce i dedukce, závěry tedy mohou směřovat od více případů ke zobecnění nebo naopak od obecných soudů k jednotlivým úsudkům. Existuje i možnost úsudku, který vychází z něčeho jedinečného a směřuje zase k něčemu jedinečnému.


Co je to Úsudek? Význam slova, termín, Definice výrazu Úsudek. Co znamená odborný pojem Úsudek z kategorie Psychologie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Úsudek se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: popis, Psychologie, slovník, odborné názvosloví, názvosloví, definice, přesný výraz, terminus technicus, co to je, slovo, Úsudek, pojem, přesný význam, co je to Úsudek?, význam, odborný výraz, informace, heslo


Pojem Úsudek je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Úsudek dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Úsudek je nejsložitější myšlenka a spočívá ve vyvození soudu z jiných soudů. Druhy úsudku jsou induktivní úsudky, které směřují od zvláštních případů k obecné poučce, a deduktivní úsudky, směřující od obecného ke zvláštnímu, úsudek z analogie směřuje od zvláštního k zvláštnímu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Úsudek v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Úsudek na Youtube

Zkusit najít pojem Úsudek ve Wikislovníku

Hledat heslo Úsudek ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Úsudek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Úsudek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Úsudek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Úsudek například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Úsudek? resp. co se skrývá pod slovem Úsudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úsudek, odpověď na dotaz co je to Úsudek?. Víte např. kdo to je Adam Vojtěch? Znáte a víte kdo je Fantomas? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.