Co je to?
Definice výrazu Úsudek. Co znamená odborný pojem Úsudek z kategorie Psychologie?

Co to je Úsudek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Úsudek?

Úsudek znamená vyvozování nějakého soudu na základě jiných, předcházejících soudů. Patří k velice složitým a značně komplikovaným myšlenkám.
Úsudek využívá metodu indukce i dedukce, závěry tedy mohou směřovat od více případů ke zobecnění nebo naopak od obecných soudů k jednotlivým úsudkům. Existuje i možnost úsudku, který vychází z něčeho jedinečného a směřuje zase k něčemu jedinečnému.


Co je to Úsudek? Význam slova, termín, Definice výrazu Úsudek. Co znamená odborný pojem Úsudek z kategorie Psychologie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Úsudek sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Úsudek patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: definice, formulace, co to je, odborné názvosloví, terminus technicus, pojem, Úsudek, přesný význam, Psychologie, wiki, terminologie, názvosloví, termín, popis, co je to Úsudek?, lexikon, slovo, význam


Pojem Úsudek je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Úsudek píše následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Úsudek je nejsložitější myšlenka a spočívá ve vyvození soudu z jiných soudů. Druhy úsudku jsou induktivní úsudky, které směřují od zvláštních případů k obecné poučce, a deduktivní úsudky, směřující od obecného ke zvláštnímu, úsudek z analogie směřuje od zvláštního k zvláštnímu.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat pojem Úsudek na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úsudek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Úsudek ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Úsudek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úsudek ve Wikimedia Commons

Najít heslo Úsudek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Úsudek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Úsudek? resp. jaká je definice slova Úsudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úsudek, odpověď na dotaz co je to Úsudek?. Víte např. kdo to je Jan Werich? Znáte a víte kdo je Fantomas? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Úsudek hledat i v jiných kategoriích (než Psychologie) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.