Co je to?
Výraz, termín, definice slova Úsudek. Co znamená odborný pojem Úsudek z kategorie Psychologie?

Co je to Úsudek? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Úsudek?

Úsudek znamená vyvozování nějakého soudu na základě jiných, předcházejících soudů. Patří k velice složitým a značně komplikovaným myšlenkám.
Úsudek využívá metodu indukce i dedukce, závěry tedy mohou směřovat od více případů ke zobecnění nebo naopak od obecných soudů k jednotlivým úsudkům. Existuje i možnost úsudku, který vychází z něčeho jedinečného a směřuje zase k něčemu jedinečnému.


Co je to Úsudek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Úsudek. Co znamená odborný pojem Úsudek z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Úsudek? s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Úsudek je v sekci psychologie

Klíčová slova: formulace, slovo, definice pojmu, význam pojmu, synonymum, názvosloví, heslo, wiki, Úsudek, termín, význam slova, slovník, psychologie, pojem, vysvětlení, psychologie, význam, přesný význam


Pojem Úsudek je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Úsudek? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Úsudek je nejsložitější myšlenka a spočívá ve vyvození soudu z jiných soudů. Druhy úsudku jsou induktivní úsudky, které směřují od zvláštních případů k obecné poučce, a deduktivní úsudky, směřující od obecného ke zvláštnímu, úsudek z analogie směřuje od zvláštního k zvláštnímu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít heslo Úsudek ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úsudek ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Úsudek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úsudek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Úsudek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Úsudek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Úsudek například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Úsudek? resp. co znamená Úsudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úsudek, odpověď na dotaz co je to Úsudek?. Víte např. kdo to je Chalupník? Znáte a víte kdo je Antonio Vivaldi? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než psychologie. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.