Co je to?
Definice výrazu, termínu Úsudek. Co znamená odborný pojem Úsudek z kategorie Psychologie?

Co je Úsudek?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Úsudek?

Úsudek znamená vyvozování nějakého soudu na základě jiných, předcházejících soudů. Patří k velice složitým a značně komplikovaným myšlenkám.
Úsudek využívá metodu indukce i dedukce, závěry tedy mohou směřovat od více případů ke zobecnění nebo naopak od obecných soudů k jednotlivým úsudkům. Existuje i možnost úsudku, který vychází z něčeho jedinečného a směřuje zase k něčemu jedinečnému.


Co je to Úsudek? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Úsudek. Co znamená odborný pojem Úsudek z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice slova Úsudek? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Úsudek je v kategorii psychologie

Klíčová slova: formulace, wiki, vysvětlení, význam pojmu, odborné názvosloví, lexikon, co je to Úsudek?, slovo, Úsudek, popis, odborný výraz, terminologie, terminus technicus, co to je, názvosloví, definice pojmu, psychologie, význam slova


Pojem Úsudek je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Úsudek?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Úsudek je nejsložitější myšlenka a spočívá ve vyvození soudu z jiných soudů. Druhy úsudku jsou induktivní úsudky, které směřují od zvláštních případů k obecné poučce, a deduktivní úsudky, směřující od obecného ke zvláštnímu, úsudek z analogie směřuje od zvláštního k zvláštnímu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít slovo Úsudek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úsudek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Úsudek ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Úsudek ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Úsudek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Úsudek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Úsudek například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Úsudek? resp. jaká je definice slova Úsudek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úsudek, odpověď na dotaz co je to Úsudek?. Víte např. kdo to je Herbert Kappler? Znáte a víte kdo je Martin Hájek? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Úsudek i v jiné sekci než v psychologie. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Zelené oko, Úsudek, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.