Co je to?
Definice výrazu Bránice. Co znamená odborný pojem Bránice z kategorie Lékařství?

Co je Bránice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bránice?

Bránice je druh svalu. Řádí se k nejdůležitějším svalům lidského těla. Má tvar kupole, rozepíná se mezi hrudní kostí, začátkem bederní páteře a dolním žebry. Je vyklenutá do hrudní dutiny. Díky bránici je oddělena dutina břišní a dutina hrudní. Bránice je nejdůležitějším svalem při nádechu, zajišťuje jeho objem z více než poloviny procent. Spoluzodpovídá za vzpřímené držení těla a oporu páteře. Je významná i pro činnost trávicí soustavy. Působí jako uzávěra jícnu, takže potrava ze žaludku se nemůže do jícnu vracet. Ovlivňuje peristaltiku střev, podporuje funkce břišních orgánů a napomáhá udržovat stabilitu jejich postavení.
Při dýchání je bránice aktivní. Při nádechu se její střed posunuje směrem dolů k břišní dutině. Vyvíjí se tak tlak na orgány, které jsou v břišní dutině uloženy. V součinnosti s dalšími orgány, jako jsou svaly pánevního dna a břišní svaly zvyšuje bránice nitrobřišní tlak, snižuje zátěž a udržuje tak orgány na správném místě.


Co je to Bránice? Význam slova, termín, Definice výrazu Bránice. Co znamená odborný pojem Bránice z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Bránice můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Bránice je v sekci lékařství

Klíčová slova: co znamená, lékařství, pojem, formulace, terminologie, lexikon, definice, informace, slovo, co je to Bránice?, odborné názvosloví, význam, názvosloví, terminus technicus, popis, přesný výraz, lékařství, co to je


Pojem Bránice je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Bránice dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bránice je svalo-šlachová blána oddělující u savců orgány hrudního koše a břicha. Je kupolovitě vyklenutá do hrudní dutiny a je hlavním dýchacím svalem s významným vlivem na vzpřímenou posturu člověka. U lidí je 3 až 5 mm tlustá a odvádí 60–80 % práce, která je potřeba k nádechu. Srovnatelná struktura se (kromě savců) vyskytuje pouze v náznacích u některých plazů, zejména u krokodýlů.

Pro více informací o heslu Bránice zkuste navštívit tyto odkazy

Najít heslo Bránice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bránice ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Bránice na Youtube

Vyhledat slovo Bránice ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Bránice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Bránice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bránice například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bránice? resp. jaký je význam pojmu Bránice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bránice, odpověď na dotaz co je to Bránice?. Víte např. kdo to je Leonard Cohen? Znáte a víte kdo je Roman Zavadil? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než lékařství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?