Co je to?
Definice výrazu Fraktál. Co znamená odborný pojem Fraktál z kategorie Matematika?

Co je Fraktál?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Fraktál

Fraktál je druh obrazce, geometrický objekt, jehož každá část při zvětšení vypadá jako ta část, ze které byla původní část vybrána. Obrazce tedy mají i při různých velikostech velmi podobný vzhled. Jeho parametry se však mohou měnit a fraktály tak mohou být velmi krásné a různé.
Proces jejich vytváření se nazývá iterační proces, kdy odchylky na začátku vytvářejí odlišné zajímavé výsledky. Na pohled vypadá fraktál jako velice složitý objekt, matematická struktura je však jednoduchá.


Co je to Fraktál? Význam slova, termín, Definice výrazu Fraktál. Co znamená odborný pojem Fraktál z kategorie Matematika?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Fraktál můžete samozřejmě sdílet s ostatními na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Fraktál je v sekci matematika

Klíčová slova: odborné názvosloví, popis, přesný výraz, lexikon, formulace, definice, synonymum, matematika, Fraktál, odborný výraz, význam pojmu, terminologie, slovo, význam slova, význam, pojem, termín, co znamená


Pojem Fraktál je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Fraktál můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fraktál je podle původní Mandelbrotovy definice množina, jejíž Hausdorffova dimenze je větší než dimenze topologická. Lze jej také definovat poněkud jednodušeji (méně obecně) jako geometrický objekt, který má následující vlastnosti:
- je soběpodobný – znamená to, že pokud daný útvar pozorujeme v jakémkoliv měřítku či rozlišení, pozorujeme stále opakující se určitý charakteristický tvar (motiv).
- mívá na první pohled velmi složitý tvar, ale je generován opakovaným použitím jednoduchých pravidel.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Fraktál na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fraktál ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Fraktál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Fraktál ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Fraktál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fraktál ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fraktál například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Fraktál? resp. co znamená Fraktál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fraktál, odpověď na dotaz co je to Fraktál?. Víte např. kdo to je Vlasta Mudríková? Znáte a víte kdo je Robert Pattinson? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je matematika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, Matematik přemýšlí, fraktál, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.