Co je to?
Definice výrazu, termínu Fraktál. Co znamená odborný pojem Fraktál z kategorie Matematika?

Co je to Fraktál? Význam slova

Co znamená termín Fraktál? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Fraktál je druh obrazce, geometrický objekt, jehož každá část při zvětšení vypadá jako ta část, ze které byla původní část vybrána. Obrazce tedy mají i při různých velikostech velmi podobný vzhled. Jeho parametry se však mohou měnit a fraktály tak mohou být velmi krásné a různé.
Proces jejich vytváření se nazývá iterační proces, kdy odchylky na začátku vytvářejí odlišné zajímavé výsledky. Na pohled vypadá fraktál jako velice složitý objekt, matematická struktura je však jednoduchá.


Co je to Fraktál? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fraktál. Co znamená odborný pojem Fraktál z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Fraktál doporučujeme sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Fraktál se nachází v sekci Matematika

Klíčová slova: názvosloví, synonymum, přesný výraz, formulace, pojem, přesný význam, termín, slovník, lexikon, odborné názvosloví, terminus technicus, informace, vysvětlení, Matematika, Matematika, popis, odborný výraz, význam


Pojem Fraktál je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Fraktál?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Fraktál je podle původní Mandelbrotovy definice množina, jejíž Hausdorffova dimenze je větší než dimenze topologická. Lze jej také definovat poněkud jednodušeji (méně obecně) jako geometrický objekt, který má následující vlastnosti:
- je soběpodobný – znamená to, že pokud daný útvar pozorujeme v jakémkoliv měřítku či rozlišení, pozorujeme stále opakující se určitý charakteristický tvar (motiv).
- mívá na první pohled velmi složitý tvar, ale je generován opakovaným použitím jednoduchých pravidel.

Další informační zdroje o slovu Fraktál

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fraktál ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Fraktál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Fraktál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Fraktál ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Fraktál ve Wikislovníku

Hledat slovo Fraktál ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fraktál například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Fraktál? resp. jaký je význam pojmu Fraktál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fraktál, odpověď na dotaz co je to Fraktál?. Víte např. kdo to je Pravičák? Znáte a víte kdo je Miluše Horská? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Fraktál v jiné sekci než Matematika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.