Co je to?
Výraz, termín, definice slova Fraktál. Co znamená odborný pojem Fraktál z kategorie Matematika?

Co je to Fraktál? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Fraktál

Fraktál je druh obrazce, geometrický objekt, jehož každá část při zvětšení vypadá jako ta část, ze které byla původní část vybrána. Obrazce tedy mají i při různých velikostech velmi podobný vzhled. Jeho parametry se však mohou měnit a fraktály tak mohou být velmi krásné a různé.
Proces jejich vytváření se nazývá iterační proces, kdy odchylky na začátku vytvářejí odlišné zajímavé výsledky. Na pohled vypadá fraktál jako velice složitý objekt, matematická struktura je však jednoduchá.


Co je to Fraktál? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Fraktál. Co znamená odborný pojem Fraktál z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Fraktál se nachází v kategorii matematika

Klíčová slova: informace, Fraktál, význam slova, slovo, definice, význam pojmu, přesný výraz, termín, přesný význam, synonymum, terminus technicus, lexikon, význam, heslo, slovník, matematika, názvosloví, definice pojmu


Pojem Fraktál je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Fraktál?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fraktál je podle původní Mandelbrotovy definice množina, jejíž Hausdorffova dimenze je větší než dimenze topologická. Lze jej také definovat poněkud jednodušeji (méně obecně) jako geometrický objekt, který má následující vlastnosti:
- je soběpodobný – znamená to, že pokud daný útvar pozorujeme v jakémkoliv měřítku či rozlišení, pozorujeme stále opakující se určitý charakteristický tvar (motiv).
- mívá na první pohled velmi složitý tvar, ale je generován opakovaným použitím jednoduchých pravidel.

Další zdroje informací o slovu Fraktál

Vyhledat slovo Fraktál ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fraktál ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Fraktál ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fraktál ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Fraktál na Youtube

Vyhledat pojem Fraktál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Fraktál například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Fraktál? resp. jaká je definice termínu Fraktál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fraktál, odpověď na dotaz co je to Fraktál?. Víte např. kdo to je Hermann Maier? Znáte a víte kdo je Vladimír Kremlík? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než matematika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.