Co je to?
Definice výrazu, termínu Fraktál. Co znamená odborný pojem Fraktál z kategorie Matematika?

Co je to Fraktál? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Fraktál

Fraktál je druh obrazce, geometrický objekt, jehož každá část při zvětšení vypadá jako ta část, ze které byla původní část vybrána. Obrazce tedy mají i při různých velikostech velmi podobný vzhled. Jeho parametry se však mohou měnit a fraktály tak mohou být velmi krásné a různé.
Proces jejich vytváření se nazývá iterační proces, kdy odchylky na začátku vytvářejí odlišné zajímavé výsledky. Na pohled vypadá fraktál jako velice složitý objekt, matematická struktura je však jednoduchá.


Co je to Fraktál? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fraktál. Co znamená odborný pojem Fraktál z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fraktál patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: terminus technicus, definice, wiki, Matematika, pojem, význam slova, názvosloví, slovo, Matematika, význam, co to je, odborné názvosloví, heslo, co je to Fraktál?, terminologie, slovník, formulace, definice pojmu


Pojem Fraktál je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Fraktál píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Fraktál je podle původní Mandelbrotovy definice množina, jejíž Hausdorffova dimenze je větší než dimenze topologická. Lze jej také definovat poněkud jednodušeji (méně obecně) jako geometrický objekt, který má následující vlastnosti:
- je soběpodobný – znamená to, že pokud daný útvar pozorujeme v jakémkoliv měřítku či rozlišení, pozorujeme stále opakující se určitý charakteristický tvar (motiv).
- mívá na první pohled velmi složitý tvar, ale je generován opakovaným použitím jednoduchých pravidel.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít termín Fraktál ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Fraktál ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fraktál ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Fraktál ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Fraktál ve Wikizdrojích

Najít slovo Fraktál na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fraktál například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Fraktál? resp. co označuje slovo Fraktál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fraktál, odpověď na dotaz co je to Fraktál?. Víte např. kdo to je Zlatý slavík? Znáte a víte kdo je Klára Dostálová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Matematika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.