Co je to?
Definice výrazu Fraktál. Co znamená odborný pojem Fraktál z kategorie Matematika?

Co je Fraktál? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Fraktál?

Fraktál je druh obrazce, geometrický objekt, jehož každá část při zvětšení vypadá jako ta část, ze které byla původní část vybrána. Obrazce tedy mají i při různých velikostech velmi podobný vzhled. Jeho parametry se však mohou měnit a fraktály tak mohou být velmi krásné a různé.
Proces jejich vytváření se nazývá iterační proces, kdy odchylky na začátku vytvářejí odlišné zajímavé výsledky. Na pohled vypadá fraktál jako velice složitý objekt, matematická struktura je však jednoduchá.


Co je to Fraktál? Význam slova, termín, Definice výrazu Fraktál. Co znamená odborný pojem Fraktál z kategorie Matematika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Fraktál můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Fraktál je v sekci matematika

Klíčová slova: vysvětlení, význam, termín, lexikon, slovník, formulace, terminologie, matematika, přesný výraz, definice, co znamená, pojem, popis, terminus technicus, co to je, synonymum, informace, odborný výraz


Pojem Fraktál je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fraktál? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Fraktál je podle původní Mandelbrotovy definice množina, jejíž Hausdorffova dimenze je větší než dimenze topologická. Lze jej také definovat poněkud jednodušeji (méně obecně) jako geometrický objekt, který má následující vlastnosti:
- je soběpodobný – znamená to, že pokud daný útvar pozorujeme v jakémkoliv měřítku či rozlišení, pozorujeme stále opakující se určitý charakteristický tvar (motiv).
- mívá na první pohled velmi složitý tvar, ale je generován opakovaným použitím jednoduchých pravidel.

Další zdroje informací o slovu Fraktál

Hledat videa s názvem Fraktál na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fraktál ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Fraktál ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Fraktál ve Wikislovníku

Zkusit najít Fraktál ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Fraktál ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fraktál například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Fraktál? resp. jaký je význam slova Fraktál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fraktál, odpověď na dotaz co je to Fraktál?. Víte např. kdo to je Milfka? Znáte a víte kdo je Jason Statham? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Fraktál i v jiné kategorii než v matematika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.