Co je to?
Definice výrazu, termínu Fraktál. Co znamená odborný pojem Fraktál z kategorie Matematika?

Co je to Fraktál? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Fraktál?

Fraktál je druh obrazce, geometrický objekt, jehož každá část při zvětšení vypadá jako ta část, ze které byla původní část vybrána. Obrazce tedy mají i při různých velikostech velmi podobný vzhled. Jeho parametry se však mohou měnit a fraktály tak mohou být velmi krásné a různé.
Proces jejich vytváření se nazývá iterační proces, kdy odchylky na začátku vytvářejí odlišné zajímavé výsledky. Na pohled vypadá fraktál jako velice složitý objekt, matematická struktura je však jednoduchá.


Co je to Fraktál? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Fraktál. Co znamená odborný pojem Fraktál z kategorie Matematika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Fraktál je v kategorii Matematika

Klíčová slova: význam pojmu, vysvětlení, odborné názvosloví, odborný výraz, co znamená, názvosloví, význam, Fraktál, wiki, pojem, terminologie, Matematika, terminus technicus, definice pojmu, Matematika, popis, slovo, definice


Pojem Fraktál je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Fraktál?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Fraktál je podle původní Mandelbrotovy definice množina, jejíž Hausdorffova dimenze je větší než dimenze topologická. Lze jej také definovat poněkud jednodušeji (méně obecně) jako geometrický objekt, který má následující vlastnosti:
- je soběpodobný – znamená to, že pokud daný útvar pozorujeme v jakémkoliv měřítku či rozlišení, pozorujeme stále opakující se určitý charakteristický tvar (motiv).
- mívá na první pohled velmi složitý tvar, ale je generován opakovaným použitím jednoduchých pravidel.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Fraktál ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Fraktál ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Fraktál na Google.cz

Zkusit najít termín Fraktál ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Fraktál ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fraktál ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Fraktál například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Fraktál? resp. jaký je význam slova Fraktál? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fraktál, odpověď na dotaz co je to Fraktál?. Víte např. kdo to je Jaromír Nohavica? Znáte a víte kdo je Simona Stašová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Matematika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.