Co je to?
Definice odborného termínu, slova Oxymoron. Co znamená pojem Oxymoron z kategorie Různé?

Co je Oxymoron?

Co znamená pojem, definice termínu Oxymoron?

Oxymoron je pojem z řečtiny, jehož části v překladu znamenají ostrý a tupý. Česky se oxymoron nazývá protimluv. Jedná se o slovo z oblasti lingvistiky, definuje se jako spojení slov, jejichž význam předpokládá vzájemné vyloučení.
Oxymoron je hojně využíván v literatuře, především v poezii. Další využití oxymoronu je pro vyjádření názoru na určitou věc nebo kritiky, kde jeho použití znamená vyjádření pochybností nebo něčeho špatného.

Co je to Oxymoron? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Oxymoron. Co znamená pojem Oxymoron z kategorie Různé?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Oxymoron patří do sekce různé

Klíčová slova: názvosloví, různé, co je to Oxymoron?, informace, popis, přesný význam, terminus technicus, různé, význam slova, pojem, vysvětlení, Oxymoron, význam, definice pojmu, heslo, co to je, slovník, odborný výraz


Pojem Oxymoron je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Oxymoron?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Oxymóron (protimluv, z řeckého oxys „ostrý“ + moros „tupý“) je v lingvistice spojení slov, jejichž význam se navzájem vylučuje – např. „ohlušující ticho“, „svítání na západě“ (Otokar Březina). Při striktním výkladu použitých slov by oxymóron tvořilo logický spor, paradox.

Jiné informační zdroje o pojmu Oxymoron

Vyhledat slovo Oxymoron ve Wikizdrojích

Najít termín Oxymoron ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Oxymoron na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oxymoron ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Oxymoron ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Oxymoron ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Oxymoron například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Yahoo.com, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co to je Oxymoron? resp. co znamená slovo Oxymoron? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oxymoron, odpověď na dotaz co je to Oxymoron?. Víte např. kdo to je Natálie Halouzková? Znáte a víte kdo je Petr Kvíčala? Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Oxymoron i v jiné sekci než je kategorie různé. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie různé, Otazník s balónky, oxymoron, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.