Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Oxymoron. Co znamená pojem Oxymoron z kategorie Různé?

Co je Oxymoron? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Oxymoron

Oxymoron je pojem z řečtiny, jehož části v překladu znamenají ostrý a tupý. Česky se oxymoron nazývá protimluv. Jedná se o slovo z oblasti lingvistiky, definuje se jako spojení slov, jejichž význam předpokládá vzájemné vyloučení.
Oxymoron je hojně využíván v literatuře, především v poezii. Další využití oxymoronu je pro vyjádření názoru na určitou věc nebo kritiky, kde jeho použití znamená vyjádření pochybností nebo něčeho špatného.

Co je to Oxymoron? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Oxymoron. Co znamená pojem Oxymoron z kategorie Různé?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Oxymoron se nachází v kategorii různé

Klíčová slova: různé, odborný výraz, vysvětlení, různé, význam pojmu, pojem, Oxymoron, informace, popis, synonymum, slovo, názvosloví, co to je, heslo, význam slova, lexikon, co je to Oxymoron?, definice


Pojem Oxymoron je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Oxymoron? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Oxymóron (protimluv, z řeckého oxys „ostrý“ + moros „tupý“) je v lingvistice spojení slov, jejichž význam se navzájem vylučuje – např. „ohlušující ticho“, „svítání na západě“ (Otokar Březina). Při striktním výkladu použitých slov by oxymóron tvořilo logický spor, paradox.

Další informační zdroje o slovu Oxymoron

Zkusit najít výraz Oxymoron ve Wikizdrojích

Hledat termín Oxymoron na Google.cz

Hledat heslo Oxymoron ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Oxymoron ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Oxymoron ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Oxymoron ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Oxymoron například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Oxymoron? resp. co přesně znamená slovo Oxymoron? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Oxymoron, odpověď na dotaz co je to Oxymoron?. Víte např. kdo to je Štěpán Benoni? Znáte a víte kdo je Antonie Chrástecká? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie různé. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.