Co je to?
Definice výrazu Káva ristretto. Co znamená odborný pojem Káva ristretto z kategorie Nápoje?

Co je Káva ristretto?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Káva ristretto

Káva ristretto je pojem z oblasti nápojů, jejichž základem je espresso. Má menší objem než obvyklé espresso, vyniká intenzivní a bohatou chutí. Při přípravě projde přístrojem menší množství vody, takže výsledná káva má nižší obsah kofeinu. Původ kávy ristretto lze najít na jihu Itálie, V Itálii je tato káva jedním z nejčastěji objednávaných nápojů. Má výraznou příjemnou chuť a jemně hnědou cremu. Chuť může být čokoládově oříšková nebo s ovocnými tóny. Správná příprava spočívá v použití 7-8 g čerstvě mleté kávy a malého množství vody.
Servíruje se v šálku na espresso, ale obsah je menší, maximálně 20 ml. Šálek musí být předehřátý, malé množství stydne velice rychle. Kvalitní koncentrovaná chuť kávy je tak obsažena v jednom doušku. V Itálii se ristretto připravuje tradičně z 22 ml mleté kávy, Evropané dávají přednost 40 ml. Důležité je i to, jak jsou opražená kávová zrna, ne všechny druhy kávy jsou pro přípravu ristretta vhodné.


Co je to Káva ristretto? Význam slova, termín, Definice výrazu Káva ristretto. Co znamená odborný pojem Káva ristretto z kategorie Nápoje?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Káva ristretto je v sekci nápoje

Klíčová slova: přesný význam, wiki, nápoje, definice pojmu, význam, pojem, odborný výraz, informace, terminus technicus, formulace, slovník, význam slova, definice, terminologie, heslo, Káva ristretto, lexikon, nápoje


Pojem Káva ristretto je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Káva ristretto ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Káva ristretto ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Káva ristretto ve Wikipedii

Zkusit najít Káva ristretto ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Káva ristretto na Youtube

Zkusit najít pojem Káva ristretto na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Káva ristretto například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Nyní už nejspíš víte jaký je význam slova Káva ristretto? resp. jaký je přesný význam slova Káva ristretto? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Káva ristretto, odpověď na dotaz co je to Káva ristretto?. Víte např. kdo to je Josef Průša? Znáte a víte kdo je Princezna Beatrice? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nápoje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, koktejl, káva ristretto, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.