Co je to?
Odborný výraz, definice slova Frappé. Co znamená slovo Frappé z kategorie Nápoje?

Co je Frappé? Definice pojmu

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Frappé

Frappé je pojmenování kávového letního nápoje, který pro osvěžení používají především Řekové. Z Řecka se tato populární ledová káva rozšířila do celého světa. Samotné slovo frappé je francouzské, lze ho přeložit jako mrazivý, vychlazený. Způsobů, jak připravit frappé, je více. Například v Řecku se používá speciální druh rozpustné kávy, jinde zas espresso. Něco však mají všechny varianty společného, a to je způsob podávání.
Tato káva se servíruje ve vysoké sklenici, do které se vkládá brčko a dlouhá štíhlá lžíce. Základem nápoje je našlehaná káva buď s mlékem, nebo bez mléka. Je možno přidat ještě kostky ledu. Káva vytvoří na povrchu pěnu, tu je možno ještě zdobit. V některých variantách lze ještě přidat šlehačku, zmrzlinu nebo polevu.


Co je to Frappé? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Frappé. Co znamená slovo Frappé z kategorie Nápoje?

Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Frappé patří do kategorie nápoje

Klíčová slova: nápoje, heslo, informace, formulace, terminologie, popis, synonymum, definice, přesný výraz, co znamená, vysvětlení, slovo, lexikon, co je to Frappé?, odborné názvosloví, význam pojmu, odborný výraz, význam slova


Pojem Frappé je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Frappé píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Frappé (řecky φραπές – frapés) je studená káva s hustou pěnou hojně užívaná v Řecku a na Kypru. Na výrobu se používá instantní káva, nejlépe sušená tzv. sprayováním.
Do sklenice na frappé (vysoká rozšiřující s uchem o objemu cca 0,25 l) nalijeme trošku vody, přidáme instantní rozpustnou kávu, dle požadované chuti možné přidat též cukr. Vše rozmícháme ručním mixérem nebo protřepeme v šejkru a vlijeme do skleničky s ledem. K dochucení můžeme přidat mléko. Ke konzumaci nápoje se používá brčko.
Frappé je podobná ledová káva, do té se však místo ledu vkládá zmrzlina.

Osvěžující frappé

Osvěžující studené frappé s brčkem. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay
Osvěžující studené frappé s brčkem. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Frappé zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frappé ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Frappé ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Frappé ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Frappé na Google.cz

Hledat videa s názvem Frappé na Youtube

Hledat termín Frappé ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Frappé například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Frappé? resp. co znamená slovo Frappé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frappé, odpověď na dotaz co je to Frappé?. Víte např. kdo to je Domestik? Znáte a víte kdo je František I.? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nápoje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.