Co je to?
Definice výrazu Frappé. Co znamená odborný pojem Frappé z kategorie Nápoje?

Co to je Frappé? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Frappé?

Frappé je pojmenování kávového letního nápoje, který pro osvěžení používají především Řekové. Z Řecka se tato populární ledová káva rozšířila do celého světa. Samotné slovo frappé je francouzské, lze ho přeložit jako mrazivý, vychlazený. Způsobů, jak připravit frappé, je více. Například v Řecku se používá speciální druh rozpustné kávy, jinde zas espresso. Něco však mají všechny varianty společného, a to je způsob podávání.
Tato káva se servíruje ve vysoké sklenici, do které se vkládá brčko a dlouhá štíhlá lžíce. Základem nápoje je našlehaná káva buď s mlékem, nebo bez mléka. Je možno přidat ještě kostky ledu. Káva vytvoří na povrchu pěnu, tu je možno ještě zdobit. V některých variantách lze ještě přidat šlehačku, zmrzlinu nebo polevu.


Co je to Frappé? Význam slova, termín, Definice výrazu Frappé. Co znamená odborný pojem Frappé z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Frappé? s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Frappé je v sekci Nápoje

Klíčová slova: přesný výraz, synonymum, popis, co to je, odborný výraz, vysvětlení, význam slova, terminus technicus, heslo, termín, význam, Nápoje, Nápoje, wiki, slovo, názvosloví, Frappé, terminologie


Pojem Frappé je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Frappé? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Frappé (řecky φραπές – frapés) je studená káva s hustou pěnou hojně užívaná v Řecku a na Kypru. Na výrobu se používá instantní káva, nejlépe sušená tzv. sprayováním.
Do sklenice na frappé (vysoká rozšiřující s uchem o objemu cca 0,25 l) nalijeme trošku vody, přidáme instantní rozpustnou kávu, dle požadované chuti možné přidat též cukr. Vše rozmícháme ručním mixérem nebo protřepeme v šejkru a vlijeme do skleničky s ledem. K dochucení můžeme přidat mléko. Ke konzumaci nápoje se používá brčko.
Frappé je podobná ledová káva, do té se však místo ledu vkládá zmrzlina.

Osvěžující frappé

Osvěžující studené frappé s brčkem. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay
Osvěžující studené frappé s brčkem. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Frappé v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Frappé na Youtube

Hledat výraz Frappé ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Frappé ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Frappé ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frappé ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Frappé na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Frappé například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Frappé? resp. jaký je význam slova Frappé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frappé, odpověď na dotaz co je to Frappé?. Víte např. kdo to je Uličník? Znáte a víte kdo je Slender Man? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nápoje). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.