Co je to?
Definice výrazu Frappé. Co znamená odborný pojem Frappé z kategorie Nápoje?

Co to je Frappé? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Frappé

Frappé je pojmenování kávového letního nápoje, který pro osvěžení používají především Řekové. Z Řecka se tato populární ledová káva rozšířila do celého světa. Samotné slovo frappé je francouzské, lze ho přeložit jako mrazivý, vychlazený. Způsobů, jak připravit frappé, je více. Například v Řecku se používá speciální druh rozpustné kávy, jinde zas espresso. Něco však mají všechny varianty společného, a to je způsob podávání.
Tato káva se servíruje ve vysoké sklenici, do které se vkládá brčko a dlouhá štíhlá lžíce. Základem nápoje je našlehaná káva buď s mlékem, nebo bez mléka. Je možno přidat ještě kostky ledu. Káva vytvoří na povrchu pěnu, tu je možno ještě zdobit. V některých variantách lze ještě přidat šlehačku, zmrzlinu nebo polevu.


Co je to Frappé? Význam slova, termín, Definice výrazu Frappé. Co znamená odborný pojem Frappé z kategorie Nápoje?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Frappé patří do sekce Nápoje

Klíčová slova: Frappé, definice, informace, význam, formulace, terminologie, lexikon, co to je, Nápoje, synonymum, slovník, pojem, heslo, popis, co znamená, odborné názvosloví, význam pojmu, přesný význam


Pojem Frappé je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Frappé?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Frappé (řecky φραπές – frapés) je studená káva s hustou pěnou hojně užívaná v Řecku a na Kypru. Na výrobu se používá instantní káva, nejlépe sušená tzv. sprayováním.
Do sklenice na frappé (vysoká rozšiřující s uchem o objemu cca 0,25 l) nalijeme trošku vody, přidáme instantní rozpustnou kávu, dle požadované chuti možné přidat též cukr. Vše rozmícháme ručním mixérem nebo protřepeme v šejkru a vlijeme do skleničky s ledem. K dochucení můžeme přidat mléko. Ke konzumaci nápoje se používá brčko.
Frappé je podobná ledová káva, do té se však místo ledu vkládá zmrzlina.

Osvěžující frappé

Osvěžující studené frappé s brčkem. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay
Osvěžující studené frappé s brčkem. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frappé ve Wikimedia Commons

Najít termín Frappé na Google.cz

Vyhledat slovo Frappé ve Wikislovníku

Najít pojem Frappé ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Frappé ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Frappé ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Frappé například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Frappé? resp. co vlastně znamená slovo Frappé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frappé, odpověď na dotaz co je to Frappé?. Víte např. kdo to je Rachel Weisz? Znáte a víte kdo je Ivan Medek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.