Co je to?
Definice výrazu, termínu Frappé. Co znamená odborný pojem Frappé z kategorie Nápoje?

Co je Frappé?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Frappé?

Frappé je pojmenování kávového letního nápoje, který pro osvěžení používají především Řekové. Z Řecka se tato populární ledová káva rozšířila do celého světa. Samotné slovo frappé je francouzské, lze ho přeložit jako mrazivý, vychlazený. Způsobů, jak připravit frappé, je více. Například v Řecku se používá speciální druh rozpustné kávy, jinde zas espresso. Něco však mají všechny varianty společného, a to je způsob podávání.
Tato káva se servíruje ve vysoké sklenici, do které se vkládá brčko a dlouhá štíhlá lžíce. Základem nápoje je našlehaná káva buď s mlékem, nebo bez mléka. Je možno přidat ještě kostky ledu. Káva vytvoří na povrchu pěnu, tu je možno ještě zdobit. V některých variantách lze ještě přidat šlehačku, zmrzlinu nebo polevu.


Co je to Frappé? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Frappé. Co znamená odborný pojem Frappé z kategorie Nápoje?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Frappé je v kategorii nápoje

Klíčová slova: Frappé, význam, slovník, odborné názvosloví, slovo, význam slova, nápoje, informace, terminus technicus, termín, terminologie, názvosloví, lexikon, odborný výraz, přesný výraz, vysvětlení, co je to Frappé?, popis


Pojem Frappé je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Frappé? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Frappé (řecky φραπές – frapés) je studená káva s hustou pěnou hojně užívaná v Řecku a na Kypru. Na výrobu se používá instantní káva, nejlépe sušená tzv. sprayováním.
Do sklenice na frappé (vysoká rozšiřující s uchem o objemu cca 0,25 l) nalijeme trošku vody, přidáme instantní rozpustnou kávu, dle požadované chuti možné přidat též cukr. Vše rozmícháme ručním mixérem nebo protřepeme v šejkru a vlijeme do skleničky s ledem. K dochucení můžeme přidat mléko. Ke konzumaci nápoje se používá brčko.
Frappé je podobná ledová káva, do té se však místo ledu vkládá zmrzlina.

Osvěžující frappé

Osvěžující studené frappé s brčkem. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay
Osvěžující studené frappé s brčkem. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Frappé v následujících zdrojích

Najít pojem Frappé ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Frappé ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Frappé ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Frappé ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Frappé ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Frappé ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Frappé například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Frappé? resp. jaký je význam slova Frappé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frappé, odpověď na dotaz co je to Frappé?. Víte např. kdo to je Pecivál? Znáte a víte kdo je Svatý Vít? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v nápoje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nápoje, Čirá modrá váza, frappé, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.