Co je to?
Definice výrazu, termínu Frappé. Co znamená odborný pojem Frappé z kategorie Nápoje?

Co je to Frappé? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Frappé?

Frappé je pojmenování kávového letního nápoje, který pro osvěžení používají především Řekové. Z Řecka se tato populární ledová káva rozšířila do celého světa. Samotné slovo frappé je francouzské, lze ho přeložit jako mrazivý, vychlazený. Způsobů, jak připravit frappé, je více. Například v Řecku se používá speciální druh rozpustné kávy, jinde zas espresso. Něco však mají všechny varianty společného, a to je způsob podávání.
Tato káva se servíruje ve vysoké sklenici, do které se vkládá brčko a dlouhá štíhlá lžíce. Základem nápoje je našlehaná káva buď s mlékem, nebo bez mléka. Je možno přidat ještě kostky ledu. Káva vytvoří na povrchu pěnu, tu je možno ještě zdobit. V některých variantách lze ještě přidat šlehačku, zmrzlinu nebo polevu.


Co je to Frappé? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Frappé. Co znamená odborný pojem Frappé z kategorie Nápoje?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Frappé sdílejte s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Frappé je v kategorii nápoje

Klíčová slova: nápoje, přesný význam, formulace, význam pojmu, co to je, termín, Frappé, význam, odborné názvosloví, vysvětlení, terminus technicus, názvosloví, informace, synonymum, co je to Frappé?, definice pojmu, co znamená, definice


Pojem Frappé je v kategorii nápoje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Frappé? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Frappé (řecky φραπές – frapés) je studená káva s hustou pěnou hojně užívaná v Řecku a na Kypru. Na výrobu se používá instantní káva, nejlépe sušená tzv. sprayováním.
Do sklenice na frappé (vysoká rozšiřující s uchem o objemu cca 0,25 l) nalijeme trošku vody, přidáme instantní rozpustnou kávu, dle požadované chuti možné přidat též cukr. Vše rozmícháme ručním mixérem nebo protřepeme v šejkru a vlijeme do skleničky s ledem. K dochucení můžeme přidat mléko. Ke konzumaci nápoje se používá brčko.
Frappé je podobná ledová káva, do té se však místo ledu vkládá zmrzlina.

Osvěžující frappé

Osvěžující studené frappé s brčkem. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay
Osvěžující studené frappé s brčkem. Autor: PublicDomainPictures, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Najít výraz Frappé na Google.cz

Najít heslo Frappé ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Frappé ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Frappé ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Frappé ve Wikislovníku

Hledat výraz Frappé ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Frappé například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte jaký je význam slova Frappé? resp. jaký je význam slova Frappé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Frappé, odpověď na dotaz co je to Frappé?. Víte např. kdo to je Optimista? Znáte a víte kdo je Bohdan Pomahač? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Frappé i v jiné části webu než je kategorie nápoje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.