Co je to?
Definice výrazu, termínu Relé. Co znamená odborný pojem Relé z kategorie Technika?

Co je to Relé? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Relé?

Relé je název pro zařízení, které se specializuje na spínání nějakého signálu. Svůj původ má pojmenování relé odvozen z přepřahacích stanic sloužících dostavníkům.
Relé může být více druhů, k nejčastějším patří elektromagnetické relé a solid state relé. Elektromagnetické relé je ovládáno elektromagnety, solid state relé je jeho moderní náhradou, která je čistě elektronická. Jedná se o polovodičový prvek bez spínacích součástí.


Co je to Relé? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Relé. Co znamená odborný pojem Relé z kategorie Technika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Relé? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Relé je v kategorii Technika

Klíčová slova: terminologie, informace, co je to Relé?, význam slova, přesný význam, formulace, význam, co znamená, terminus technicus, termín, slovo, Technika, význam pojmu, heslo, co to je, wiki, odborný výraz, synonymum


Pojem Relé je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Relé

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Relé ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Relé na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Relé ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Relé ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Relé ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Relé ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Relé například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Relé? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Relé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Relé, odpověď na dotaz co je to Relé?. Víte např. kdo to je Metrolog? Znáte a víte kdo je Právník? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!