Co je to?
Definice výrazu, termínu Relé. Co znamená odborný pojem Relé z kategorie Technika?

Co je to Relé? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Relé?

Relé je název pro zařízení, které se specializuje na spínání nějakého signálu. Svůj původ má pojmenování relé odvozen z přepřahacích stanic sloužících dostavníkům.
Relé může být více druhů, k nejčastějším patří elektromagnetické relé a solid state relé. Elektromagnetické relé je ovládáno elektromagnety, solid state relé je jeho moderní náhradou, která je čistě elektronická. Jedná se o polovodičový prvek bez spínacích součástí.


Co je to Relé? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Relé. Co znamená odborný pojem Relé z kategorie Technika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Relé? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Relé je v sekci Technika

Klíčová slova: popis, odborné názvosloví, lexikon, názvosloví, formulace, co je to Relé?, wiki, co to je, přesný výraz, odborný výraz, heslo, Relé, terminologie, definice pojmu, informace, synonymum, definice, přesný význam


Pojem Relé je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Relé ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Relé ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Relé ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Relé ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Relé ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Relé ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Relé například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Relé? resp. co znamená Relé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Relé, odpověď na dotaz co je to Relé?. Víte např. kdo to je Adam Černý? Znáte a víte kdo je Právník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Technika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!