Co je to?
Výraz, termín, definice slova Relé. Co znamená odborný pojem Relé z kategorie Technika?

Co je to Relé? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Relé

Relé je název pro zařízení, které se specializuje na spínání nějakého signálu. Svůj původ má pojmenování relé odvozen z přepřahacích stanic sloužících dostavníkům.
Relé může být více druhů, k nejčastějším patří elektromagnetické relé a solid state relé. Elektromagnetické relé je ovládáno elektromagnety, solid state relé je jeho moderní náhradou, která je čistě elektronická. Jedná se o polovodičový prvek bez spínacích součástí.


Co je to Relé? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Relé. Co znamená odborný pojem Relé z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Relé s přáteli a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Relé se nachází v sekci technika

Klíčová slova: definice, slovník, co je to Relé?, popis, lexikon, názvosloví, co to je, význam pojmu, význam slova, význam, pojem, technika, odborný výraz, technika, terminus technicus, definice pojmu, odborné názvosloví, informace


Pojem Relé je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Relé píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Relé je specializované zařízení sloužící ke spínání signálu. Název je odvozen z přepřahací stanice dostavníků. Má své výhody i nevýhody.
Výhody: malý odpor, vysoký počet spínacích cyklů a snadná nahraditelnost.
Nevýhody: cena, spínací a rozpínací rychlost +/− 10Hz, hmotnost a rušení při přepínaní.

Linky na další online zdroje

Hledat videa s názvem Relé na Youtube

Najít výraz Relé ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Relé ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Relé ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Relé ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Relé ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Relé například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte co je to Relé? resp. co znamená Relé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Relé, odpověď na dotaz co je to Relé?. Víte např. kdo to je Fatalista? Znáte a víte kdo je Výtržník? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je technika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!