Co je to?
Definice výrazu, termínu Relé. Co znamená odborný pojem Relé z kategorie Technika?

Co je to Relé? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Relé

Relé je název pro zařízení, které se specializuje na spínání nějakého signálu. Svůj původ má pojmenování relé odvozen z přepřahacích stanic sloužících dostavníkům.
Relé může být více druhů, k nejčastějším patří elektromagnetické relé a solid state relé. Elektromagnetické relé je ovládáno elektromagnety, solid state relé je jeho moderní náhradou, která je čistě elektronická. Jedná se o polovodičový prvek bez spínacích součástí.


Co je to Relé? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Relé. Co znamená odborný pojem Relé z kategorie Technika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Relé? s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Relé je v sekci Technika

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, termín, terminus technicus, informace, vysvětlení, co to je, definice pojmu, přesný výraz, význam, přesný význam, význam slova, Technika, slovník, slovo, význam pojmu, odborné názvosloví, Relé


Pojem Relé je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Relé? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Relé je specializované zařízení sloužící ke spínání signálu. Název je odvozen z přepřahací stanice dostavníků. Má své výhody i nevýhody.
Výhody: malý odpor, vysoký počet spínacích cyklů a snadná nahraditelnost.
Nevýhody: cena, spínací a rozpínací rychlost +/− 10Hz, hmotnost a rušení při přepínaní.

Jiné zdroje informací o pojmu Relé

Hledat termín Relé ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Relé ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Relé ve Wikislovníku

Hledat výraz Relé ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Relé ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Relé ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Relé například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Relé? resp. co označuje slovo Relé? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Relé, odpověď na dotaz co je to Relé?. Víte např. kdo to je Úchylák? Znáte a víte kdo je Násilník? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!