Co je to?
Odborný výraz, definice slova Linux. Co znamená pojem Linux z kategorie Počítače?

Co je to Linux? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Linux

Počítačový operační systém, založený na otevřeném operačním systému UNIXu, Díky UNIXu může s počítačem najednou komunikovat více uživatelů a jeden uživatel může být přihlášen vícekrát a spouštět více úloh současně. Linux je volně šiřitelný software, který je možné dál upravovat a kopírovat. Tím se liší od systémů Microsoft Windows nebo Mac OS X.


Co je to Linux? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Linux. Co znamená pojem Linux z kategorie Počítače?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Linux můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Linux je v kategorii Počítače

Klíčová slova: odborné názvosloví, terminologie, informace, Počítače, význam pojmu, terminus technicus, popis, co znamená, termín, význam slova, co to je, přesný význam, synonymum, wiki, definice pojmu, heslo, definice, názvosloví


Pojem Linux je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Linux? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Linux nebo GNU/Linux (viz GNU/Linux kontroverze) je označení pro svobodný a otevřený počítačový operační systém, který je založený na linuxovém jádru. Linuxové systémy jsou šířeny v podobě distribucí, které je možné nainstalovat nebo používat bez instalace (tzv. live CD). Používané licence umožňují systém zdarma a velmi volně používat, distribuovat (kopírovat, sdílet) i upravovat. Tím se odlišuje od proprietárních systémů (např. Windows či macOS), za které je nutné platit a dodržovat omezující licence.

Hledejte pojem Linux v následujících vyhledávačích

Najít pojem Linux ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Linux ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Linux ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Linux na Youtube

Najít slovo Linux ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Linux ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Linux například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Linux? resp. co přesně znamená slovo Linux? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Linux, odpověď na dotaz co je to Linux?. Víte např. kdo to je Martin Ditmar? Znáte a víte kdo je Václav Klaus? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Počítače). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.