Co je to?
Výraz, termín, definice slova Linux. Co znamená odborný pojem Linux z kategorie Počítače?

Co je to Linux? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Linux?

Počítačový operační systém, založený na otevřeném operačním systému UNIXu, Díky UNIXu může s počítačem najednou komunikovat více uživatelů a jeden uživatel může být přihlášen vícekrát a spouštět více úloh současně. Linux je volně šiřitelný software, který je možné dál upravovat a kopírovat. Tím se liší od systémů Microsoft Windows nebo Mac OS X.


Co je to Linux? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Linux. Co znamená odborný pojem Linux z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost a aktuálnost informací zde uvedených. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Linux se nachází v sekci počítače

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam slova, vysvětlení, formulace, co je to Linux?, slovník, přesný význam, pojem, heslo, termín, význam, co to je, definice pojmu, popis, terminologie, synonymum, informace, přesný výraz


Pojem Linux je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Linux? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Linux nebo GNU/Linux (viz GNU/Linux kontroverze) je označení pro svobodný a otevřený počítačový operační systém, který je založený na linuxovém jádru. Linuxové systémy jsou šířeny v podobě distribucí, které je možné nainstalovat nebo používat bez instalace (tzv. live CD). Používané licence umožňují systém zdarma a velmi volně používat, distribuovat (kopírovat, sdílet) i upravovat. Tím se odlišuje od proprietárních systémů (např. Windows či macOS), za které je nutné platit a dodržovat omezující licence.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Linux ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Linux na Google.cz

Hledat termín Linux ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Linux ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Linux ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Linux ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Linux například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Linux? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Linux? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Linux, odpověď na dotaz co je to Linux?. Víte např. kdo to je Švenkr? Znáte a víte kdo je Václav Klaus? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je počítače. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.