Co je to?
Odborný výraz, definice slova Linux. Co znamená pojem Linux z kategorie Počítače?

Co je to Linux? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Linux

Počítačový operační systém, založený na otevřeném operačním systému UNIXu, Díky UNIXu může s počítačem najednou komunikovat více uživatelů a jeden uživatel může být přihlášen vícekrát a spouštět více úloh současně. Linux je volně šiřitelný software, který je možné dál upravovat a kopírovat. Tím se liší od systémů Microsoft Windows nebo Mac OS X.


Co je to Linux? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Linux. Co znamená pojem Linux z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Linux je v kategorii Počítače

Klíčová slova: odborný výraz, přesný význam, terminologie, co je to Linux?, pojem, Počítače, Linux, informace, lexikon, význam slova, odborné názvosloví, heslo, význam pojmu, význam, wiki, názvosloví, slovo, definice pojmu


Pojem Linux je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Linux? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Linux nebo GNU/Linux (viz GNU/Linux kontroverze) je označení pro svobodný a otevřený počítačový operační systém, který je založený na linuxovém jádru. Linuxové systémy jsou šířeny v podobě distribucí, které je možné nainstalovat nebo používat bez instalace (tzv. live CD). Používané licence umožňují systém zdarma a velmi volně používat, distribuovat (kopírovat, sdílet) i upravovat. Tím se odlišuje od proprietárních systémů (např. Windows či macOS), za které je nutné platit a dodržovat omezující licence.

Hledejte pojem Linux v následujících vyhledávačích

Najít výraz Linux ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Linux ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Linux ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Linux ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Linux ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Linux ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Linux například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Linux? resp. jaký je význam pojmu Linux? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Linux, odpověď na dotaz co je to Linux?. Víte např. kdo to je Účetní? Znáte a víte kdo je Miloš Zeman? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Počítače). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.