Co je to?
Definice odborného termínu, slova Linux. Co znamená pojem Linux z kategorie Počítače?

Co je Linux?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Linux?

Počítačový operační systém, založený na otevřeném operačním systému UNIXu, Díky UNIXu může s počítačem najednou komunikovat více uživatelů a jeden uživatel může být přihlášen vícekrát a spouštět více úloh současně. Linux je volně šiřitelný software, který je možné dál upravovat a kopírovat. Tím se liší od systémů Microsoft Windows nebo Mac OS X.


Co je to Linux? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Linux. Co znamená pojem Linux z kategorie Počítače?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Linux? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Linux patří do sekce počítače

Klíčová slova: lexikon, popis, význam, terminus technicus, odborné názvosloví, co je to Linux?, pojem, slovo, wiki, vysvětlení, definice, synonymum, význam pojmu, heslo, počítače, přesný výraz, termín, co znamená


Pojem Linux je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Linux?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Linux nebo GNU/Linux (viz GNU/Linux kontroverze) je označení pro svobodný a otevřený počítačový operační systém, který je založený na linuxovém jádru. Linuxové systémy jsou šířeny v podobě distribucí, které je možné nainstalovat nebo používat bez instalace (tzv. live CD). Používané licence umožňují systém zdarma a velmi volně používat, distribuovat (kopírovat, sdílet) i upravovat. Tím se odlišuje od proprietárních systémů (např. Windows či macOS), za které je nutné platit a dodržovat omezující licence.

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít výraz Linux ve Wikizdrojích

Hledat termín Linux ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Linux ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Linux ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Linux ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Linux ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Linux například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je význam slova Linux? resp. jaká je definice slova Linux? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Linux, odpověď na dotaz co je to Linux?. Víte např. kdo to je Brad Pitt? Znáte a víte kdo je Václav Havel? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Linux i v jiné kategorii než v počítače. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, tablet, linux, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.