Co je to?
Výraz, termín, definice slova Linux. Co znamená odborný pojem Linux z kategorie Počítače?

Co je to Linux? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Linux

Počítačový operační systém, založený na otevřeném operačním systému UNIXu, Díky UNIXu může s počítačem najednou komunikovat více uživatelů a jeden uživatel může být přihlášen vícekrát a spouštět více úloh současně. Linux je volně šiřitelný software, který je možné dál upravovat a kopírovat. Tím se liší od systémů Microsoft Windows nebo Mac OS X.


Co je to Linux? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Linux. Co znamená odborný pojem Linux z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Linux sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Linux je v kategorii počítače

Klíčová slova: co znamená, Linux, informace, význam, formulace, názvosloví, wiki, odborný výraz, popis, synonymum, termín, odborné názvosloví, slovo, vysvětlení, počítače, počítače, přesný výraz, definice


Pojem Linux je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Linux?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Linux nebo GNU/Linux (viz GNU/Linux kontroverze) je označení pro svobodný a otevřený počítačový operační systém, který je založený na linuxovém jádru. Linuxové systémy jsou šířeny v podobě distribucí, které je možné nainstalovat nebo používat bez instalace (tzv. live CD). Používané licence umožňují systém zdarma a velmi volně používat, distribuovat (kopírovat, sdílet) i upravovat. Tím se odlišuje od proprietárních systémů (např. Windows či macOS), za které je nutné platit a dodržovat omezující licence.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít slovo Linux ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Linux ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Linux ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Linux na Google.cz

Zkusit najít termín Linux ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Linux ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Linux například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Linux? resp. jaká je definice termínu Linux? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Linux, odpověď na dotaz co je to Linux?. Víte např. kdo to je Alfons Mucha? Znáte a víte kdo je Václav Havel? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je počítače. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.