Co je to?
Odborný výraz, definice slova Linux. Co znamená pojem Linux z kategorie Počítače?

Co je to Linux? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Linux

Počítačový operační systém, založený na otevřeném operačním systému UNIXu, Díky UNIXu může s počítačem najednou komunikovat více uživatelů a jeden uživatel může být přihlášen vícekrát a spouštět více úloh současně. Linux je volně šiřitelný software, který je možné dál upravovat a kopírovat. Tím se liší od systémů Microsoft Windows nebo Mac OS X.


Co je to Linux? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Linux. Co znamená pojem Linux z kategorie Počítače?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Linux můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Linux je v sekci Počítače

Klíčová slova: Linux, přesný výraz, wiki, význam slova, pojem, heslo, co to je, terminologie, názvosloví, synonymum, vysvětlení, slovník, definice pojmu, slovo, přesný význam, co znamená, definice, terminus technicus


Pojem Linux je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Linux? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Linux nebo GNU/Linux (viz GNU/Linux kontroverze) je označení pro svobodný a otevřený počítačový operační systém, který je založený na linuxovém jádru. Linuxové systémy jsou šířeny v podobě distribucí, které je možné nainstalovat nebo používat bez instalace (tzv. live CD). Používané licence umožňují systém zdarma a velmi volně používat, distribuovat (kopírovat, sdílet) i upravovat. Tím se odlišuje od proprietárních systémů (např. Windows či macOS), za které je nutné platit a dodržovat omezující licence.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Linux ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Linux ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Linux ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Linux na Google.cz

Zkusit najít výraz Linux ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Linux ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Linux například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Linux? resp. co to je Linux? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Linux, odpověď na dotaz co je to Linux?. Víte např. kdo to je Mohel? Znáte a víte kdo je Miloš Zeman? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Počítače). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.