Co je to?
Odborný výraz, definice slova Linux. Co znamená pojem Linux z kategorie Počítače?

Co je to Linux? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Linux

Počítačový operační systém, založený na otevřeném operačním systému UNIXu, Díky UNIXu může s počítačem najednou komunikovat více uživatelů a jeden uživatel může být přihlášen vícekrát a spouštět více úloh současně. Linux je volně šiřitelný software, který je možné dál upravovat a kopírovat. Tím se liší od systémů Microsoft Windows nebo Mac OS X.


Co je to Linux? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Linux. Co znamená pojem Linux z kategorie Počítače?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Linux? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Linux je v kategorii Počítače

Klíčová slova: slovo, Linux, informace, terminologie, co to je, formulace, Počítače, heslo, přesný výraz, Počítače, význam slova, pojem, definice pojmu, co znamená, slovník, termín, přesný význam, wiki


Pojem Linux je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Linux zkuste tyto odkazy

Zkusit najít pojem Linux ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Linux na Youtube

Zkusit najít termín Linux ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Linux ve Wikipedii

Hledat pojem Linux ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Linux ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Linux například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Linux? resp. co přesně znamená slovo Linux? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Linux, odpověď na dotaz co je to Linux?. Víte např. kdo to je Chalupář? Znáte a víte kdo je Miloš Zeman? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Linux v jiné sekci než Počítače. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.