Co je to?
Odborný výraz, definice slova Linux. Co znamená pojem Linux z kategorie Počítače?

Co je to Linux? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Linux

Počítačový operační systém, založený na otevřeném operačním systému UNIXu, Díky UNIXu může s počítačem najednou komunikovat více uživatelů a jeden uživatel může být přihlášen vícekrát a spouštět více úloh současně. Linux je volně šiřitelný software, který je možné dál upravovat a kopírovat. Tím se liší od systémů Microsoft Windows nebo Mac OS X.


Co je to Linux? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Linux. Co znamená pojem Linux z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Linux sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Linux je v kategorii Počítače

Klíčová slova: informace, definice, přesný výraz, termín, terminologie, vysvětlení, Počítače, co znamená, Linux, význam pojmu, heslo, Počítače, slovo, co je to Linux?, názvosloví, co to je, terminus technicus, význam slova


Pojem Linux je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Linux?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Linux nebo GNU/Linux (viz GNU/Linux kontroverze) je označení pro svobodný a otevřený počítačový operační systém, který je založený na linuxovém jádru. Linuxové systémy jsou šířeny v podobě distribucí, které je možné nainstalovat nebo používat bez instalace (tzv. live CD). Používané licence umožňují systém zdarma a velmi volně používat, distribuovat (kopírovat, sdílet) i upravovat. Tím se odlišuje od proprietárních systémů (např. Windows či macOS), za které je nutné platit a dodržovat omezující licence.

Další informační zdroje o slovu Linux

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Linux ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Linux ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Linux ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Linux na Youtube

Hledat heslo Linux ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Linux na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Linux například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Linux? resp. co znamená výraz Linux? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Linux, odpověď na dotaz co je to Linux?. Víte např. kdo to je Eric Trump? Znáte a víte kdo je Perun? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Počítače. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.