Co je to?
Odborný výraz, definice slova Hematurie. Co znamená pojem Hematurie z kategorie Lékařství?

Co je to Hematurie? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Hematurie?

Hematurie je pojmenování výskytu krve v moči. Zjistit ji lze zrakem nebo laboratorním vyšetřením. Důvodem výskytu krve v moči může být onemocnění některé části močového ústrojí. Jde například o nemoci ledvinných klubíček, infekci močových cest, ledvin, u mužů i prostaty a dalších onemocnění. K hematurii někdy dochází i po úrazu nebo přílišné zátěži či po užívání některých léků.
Laboratorní vyšetření může odhalit původce na základě tvaru červených krvinek v moči, následovat mohou další vyšetření jako je například endoskopie močového měchýře a močových cest. Většinou se začíná rozbory moči a krevními testy, po nich následuje ultrazvukové vyšetření a rentgen, popřípadě CT.


Co je to Hematurie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Hematurie. Co znamená pojem Hematurie z kategorie Lékařství?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Hematurie sdílejte s vašimi kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Hematurie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: formulace, informace, synonymum, definice pojmu, terminus technicus, definice, odborné názvosloví, význam slova, co je to Hematurie?, terminologie, slovo, přesný význam, popis, termín, pojem, co to je, názvosloví, lékařství


Pojem Hematurie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Hematurie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hematurie znamená v medicíně přítomnost krve v moči. Jedná se o příznak, který může mít mnoho příčin. Nejčastěji se objevují červené krvinky (erytrocyty) v moči, což může být známka nádoru, případně úrazu ledvin, močovodu, močové trubice, močového měchýře nebo prostaty. Obsahuje-li moč spolu s červenými krvinkami i bílé krvinky, může tento příznak signalizovat např. infekci močových cest.
Někdy se pro přítomnost krve v moči užívá název hemoglobinurie. Tento výraz ale není přesný, znamená totiž jen obsah červeného barviva (hemoglobinu) v moči.

Další informační zdroje o slovu Hematurie

Vyhledat heslo Hematurie ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Hematurie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Hematurie ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Hematurie na Youtube

Vyhledat termín Hematurie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Hematurie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hematurie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Hematurie? resp. co znamená Hematurie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hematurie, odpověď na dotaz co je to Hematurie?. Víte např. kdo to je William Shakespeare? Znáte a víte kdo je Tester? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.