Co je to?
Definice výrazu, termínu Hematurie. Co znamená odborný pojem Hematurie z kategorie Lékařství?

Co je to Hematurie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Hematurie?

Hematurie je pojmenování výskytu krve v moči. Zjistit ji lze zrakem nebo laboratorním vyšetřením. Důvodem výskytu krve v moči může být onemocnění některé části močového ústrojí. Jde například o nemoci ledvinných klubíček, infekci močových cest, ledvin, u mužů i prostaty a dalších onemocnění. K hematurii někdy dochází i po úrazu nebo přílišné zátěži či po užívání některých léků.
Laboratorní vyšetření může odhalit původce na základě tvaru červených krvinek v moči, následovat mohou další vyšetření jako je například endoskopie močového měchýře a močových cest. Většinou se začíná rozbory moči a krevními testy, po nich následuje ultrazvukové vyšetření a rentgen, popřípadě CT.


Co je to Hematurie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hematurie. Co znamená odborný pojem Hematurie z kategorie Lékařství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Hematurie doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Hematurie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, Lékařství, názvosloví, synonymum, Lékařství, co to je, termín, význam, odborné názvosloví, pojem, popis, odborný výraz, význam pojmu, definice, co znamená, lexikon, slovník


Pojem Hematurie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Hematurie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hematurie znamená v medicíně přítomnost krve v moči. Jedná se o příznak, který může mít mnoho příčin. Nejčastěji se objevují červené krvinky (erytrocyty) v moči, což může být známka nádoru, případně úrazu ledvin, močovodu, močové trubice, močového měchýře nebo prostaty. Obsahuje-li moč spolu s červenými krvinkami i bílé krvinky, může tento příznak signalizovat např. infekci močových cest.
Někdy se pro přítomnost krve v moči užívá název hemoglobinurie. Tento výraz ale není přesný, znamená totiž jen obsah červeného barviva (hemoglobinu) v moči.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hematurie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Hematurie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Hematurie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Hematurie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Hematurie na Google.cz

Vyhledat termín Hematurie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Hematurie například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Hematurie? resp. jaká je definice termínu Hematurie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hematurie, odpověď na dotaz co je to Hematurie?. Víte např. kdo to je Nezaopatřené dítě? Znáte a víte kdo je Denzel Washington? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.