Co je to?
Definice výrazu, termínu Hematurie. Co znamená odborný pojem Hematurie z kategorie Lékařství?

Co je to Hematurie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Hematurie

Hematurie je pojmenování výskytu krve v moči. Zjistit ji lze zrakem nebo laboratorním vyšetřením. Důvodem výskytu krve v moči může být onemocnění některé části močového ústrojí. Jde například o nemoci ledvinných klubíček, infekci močových cest, ledvin, u mužů i prostaty a dalších onemocnění. K hematurii někdy dochází i po úrazu nebo přílišné zátěži či po užívání některých léků.
Laboratorní vyšetření může odhalit původce na základě tvaru červených krvinek v moči, následovat mohou další vyšetření jako je například endoskopie močového měchýře a močových cest. Většinou se začíná rozbory moči a krevními testy, po nich následuje ultrazvukové vyšetření a rentgen, popřípadě CT.


Co je to Hematurie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Hematurie. Co znamená odborný pojem Hematurie z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Hematurie? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Hematurie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, synonymum, popis, terminologie, Lékařství, wiki, význam pojmu, definice, heslo, termín, význam slova, terminus technicus, informace, odborné názvosloví, význam, slovo, odborný výraz, co to je


Pojem Hematurie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Hematurie?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Hematurie znamená v medicíně přítomnost krve v moči. Jedná se o příznak, který může mít mnoho příčin. Nejčastěji se objevují červené krvinky (erytrocyty) v moči, což může být známka nádoru, případně úrazu ledvin, močovodu, močové trubice, močového měchýře nebo prostaty. Obsahuje-li moč spolu s červenými krvinkami i bílé krvinky, může tento příznak signalizovat např. infekci močových cest.
Někdy se pro přítomnost krve v moči užívá název hemoglobinurie. Tento výraz ale není přesný, znamená totiž jen obsah červeného barviva (hemoglobinu) v moči.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít termín Hematurie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Hematurie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Hematurie ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Hematurie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Hematurie ve Wikizdrojích

Najít heslo Hematurie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hematurie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Hematurie? resp. co znamená slovo Hematurie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Hematurie, odpověď na dotaz co je to Hematurie?. Víte např. kdo to je Slizoun? Znáte a víte kdo je Údržbář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Hematurie hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.