Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Skleníkový efekt. Co znamená pojem Skleníkový efekt z kategorie Příroda?

Co to je Skleníkový efekt? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Skleníkový efekt

Skleníkový efekt je název fyzikálního jevu, při kterém dochází k zadržování energie přicházející zvenku. Sluneční záření dopadající na zem touto vrstvou lehce prochází, ale Země toto teplo nedokáže stejně lehce vyzářit zpět.
Působení skleníkového efektu umožňuje život na zemi. Ke skleníkovým plynům patří vodní pára, ozon, oxid uhličitý, metan oxid dusný a další. Síla skleníkového efektu je dána koncentrací těchto plynů. Příliš solný skleníkový efekt pak bývá spojován s globálním oteplováním.


Co je to Skleníkový efekt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Skleníkový efekt. Co znamená pojem Skleníkový efekt z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Skleníkový efekt je v kategorii Příroda

Klíčová slova: slovník, terminus technicus, co to je, význam slova, terminologie, wiki, slovo, názvosloví, popis, co znamená, formulace, synonymum, pojem, informace, odborné názvosloví, termín, lexikon, Příroda


Pojem Skleníkový efekt je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skleníkový efekt? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Skleníkový efekt, také zvaný skleníkový jev je proces, kterým záření atmosféry planety ohřívá povrch planety na teplotu vyšší, než by měla bez atmosféry.

Další zdroje informací

Najít výraz Skleníkový efekt ve Wikislovníku

Najít heslo Skleníkový efekt ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Skleníkový efekt ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Skleníkový efekt ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Skleníkový efekt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Skleníkový efekt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skleníkový efekt například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Skleníkový efekt? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Skleníkový efekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skleníkový efekt, odpověď na dotaz co je to Skleníkový efekt?. Víte např. kdo to je Lichvář? Znáte a víte kdo je Kevin Spacey? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Příroda U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.