Co je to?
Odborný výraz, definice slova Skleníkový efekt. Co znamená slovo Skleníkový efekt z kategorie Příroda?

Co je Skleníkový efekt?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Skleníkový efekt?

Skleníkový efekt je název fyzikálního jevu, při kterém dochází k zadržování energie přicházející zvenku. Sluneční záření dopadající na zem touto vrstvou lehce prochází, ale Země toto teplo nedokáže stejně lehce vyzářit zpět.
Působení skleníkového efektu umožňuje život na zemi. Ke skleníkovým plynům patří vodní pára, ozon, oxid uhličitý, metan oxid dusný a další. Síla skleníkového efektu je dána koncentrací těchto plynů. Příliš solný skleníkový efekt pak bývá spojován s globálním oteplováním.


Co je to Skleníkový efekt? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Skleníkový efekt. Co znamená slovo Skleníkový efekt z kategorie Příroda?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Skleníkový efekt s jinými lidmi na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Skleníkový efekt patří do kategorie příroda

Klíčová slova: názvosloví, wiki, terminologie, co znamená, informace, přesný význam, co je to Skleníkový efekt?, slovo, synonymum, pojem, lexikon, definice pojmu, co to je, význam pojmu, vysvětlení, popis, význam, příroda


Pojem Skleníkový efekt je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skleníkový efekt? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skleníkový efekt, také zvaný skleníkový jev je proces, kterým záření atmosféry planety ohřívá povrch planety na teplotu vyšší, než by měla bez atmosféry.

Zkuste zjistit více informací o slovu Skleníkový efekt v následujících zdrojích

Najít slovo Skleníkový efekt ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Skleníkový efekt ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skleníkový efekt ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skleníkový efekt ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Skleníkový efekt ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Skleníkový efekt ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Skleníkový efekt například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teďka už zajisté víte co znamená Skleníkový efekt? resp. co vlastně znamená slovo Skleníkový efekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skleníkový efekt, odpověď na dotaz co je to Skleníkový efekt?. Víte např. kdo to je Matt Gerald? Znáte a víte kdo je Anthony Hopkins? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci příroda. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, motýl, skleníkový efekt, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.