Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Skleníkový efekt. Co znamená pojem Skleníkový efekt z kategorie Příroda?

Co to je Skleníkový efekt? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Skleníkový efekt?

Skleníkový efekt je název fyzikálního jevu, při kterém dochází k zadržování energie přicházející zvenku. Sluneční záření dopadající na zem touto vrstvou lehce prochází, ale Země toto teplo nedokáže stejně lehce vyzářit zpět.
Působení skleníkového efektu umožňuje život na zemi. Ke skleníkovým plynům patří vodní pára, ozon, oxid uhličitý, metan oxid dusný a další. Síla skleníkového efektu je dána koncentrací těchto plynů. Příliš solný skleníkový efekt pak bývá spojován s globálním oteplováním.


Co je to Skleníkový efekt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Skleníkový efekt. Co znamená pojem Skleníkový efekt z kategorie Příroda?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Skleníkový efekt se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Skleníkový efekt je v kategorii Příroda

Klíčová slova: význam, terminus technicus, přesný výraz, názvosloví, odborný výraz, odborné názvosloví, terminologie, vysvětlení, formulace, pojem, lexikon, význam slova, definice pojmu, slovo, popis, co znamená, co je to Skleníkový efekt?, Příroda


Pojem Skleníkový efekt je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skleníkový efekt? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Skleníkový efekt, také zvaný skleníkový jev je proces, kterým záření atmosféry planety ohřívá povrch planety na teplotu vyšší, než by měla bez atmosféry.

Více informací o pojmu Skleníkový efekt lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Skleníkový efekt ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Skleníkový efekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Skleníkový efekt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skleníkový efekt ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Skleníkový efekt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Skleníkový efekt ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Skleníkový efekt například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Skleníkový efekt? resp. co je to Skleníkový efekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skleníkový efekt, odpověď na dotaz co je to Skleníkový efekt?. Víte např. kdo to je Tereza Kostková? Znáte a víte kdo je Colin Firth? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Příroda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.