Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Skleníkový efekt. Co znamená pojem Skleníkový efekt z kategorie Příroda?

Co to je Skleníkový efekt? Význam slova

Co znamená termín Skleníkový efekt? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Skleníkový efekt je název fyzikálního jevu, při kterém dochází k zadržování energie přicházející zvenku. Sluneční záření dopadající na zem touto vrstvou lehce prochází, ale Země toto teplo nedokáže stejně lehce vyzářit zpět.
Působení skleníkového efektu umožňuje život na zemi. Ke skleníkovým plynům patří vodní pára, ozon, oxid uhličitý, metan oxid dusný a další. Síla skleníkového efektu je dána koncentrací těchto plynů. Příliš solný skleníkový efekt pak bývá spojován s globálním oteplováním.


Co je to Skleníkový efekt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Skleníkový efekt. Co znamená pojem Skleníkový efekt z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Skleníkový efekt sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Skleníkový efekt patří do sekce Příroda

Klíčová slova: význam slova, synonymum, definice pojmu, názvosloví, Příroda, definice, co znamená, vysvětlení, terminologie, heslo, informace, přesný význam, terminus technicus, odborné názvosloví, slovo, popis, odborný výraz, přesný výraz


Pojem Skleníkový efekt je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Skleníkový efekt?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Skleníkový efekt, také zvaný skleníkový jev je proces, kterým záření atmosféry planety ohřívá povrch planety na teplotu vyšší, než by měla bez atmosféry.

Další informační zdroje o slovu Skleníkový efekt

Zkusit najít heslo Skleníkový efekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Skleníkový efekt ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skleníkový efekt ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Skleníkový efekt ve Wikizdrojích

Najít heslo Skleníkový efekt ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Skleníkový efekt na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skleníkový efekt například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Skleníkový efekt? resp. co se skrývá pod slovem Skleníkový efekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skleníkový efekt, odpověď na dotaz co je to Skleníkový efekt?. Víte např. kdo to je Umělec? Znáte a víte kdo je Colin Firth? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Skleníkový efekt v jiné sekci než Příroda. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.