Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skleníkový efekt. Co znamená odborný pojem Skleníkový efekt z kategorie Příroda?

Co je to Skleníkový efekt? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Skleníkový efekt

Skleníkový efekt je název fyzikálního jevu, při kterém dochází k zadržování energie přicházející zvenku. Sluneční záření dopadající na zem touto vrstvou lehce prochází, ale Země toto teplo nedokáže stejně lehce vyzářit zpět.
Působení skleníkového efektu umožňuje život na zemi. Ke skleníkovým plynům patří vodní pára, ozon, oxid uhličitý, metan oxid dusný a další. Síla skleníkového efektu je dána koncentrací těchto plynů. Příliš solný skleníkový efekt pak bývá spojován s globálním oteplováním.


Co je to Skleníkový efekt? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skleníkový efekt. Co znamená odborný pojem Skleníkový efekt z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Skleníkový efekt) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Skleníkový efekt patří do kategorie příroda

Klíčová slova: formulace, co znamená, význam slova, názvosloví, terminologie, popis, co je to Skleníkový efekt?, odborné názvosloví, lexikon, přesný význam, synonymum, Skleníkový efekt, wiki, definice pojmu, informace, heslo, slovo, odborný výraz


Pojem Skleníkový efekt je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skleníkový efekt? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Skleníkový efekt, také zvaný skleníkový jev je proces, kterým záření atmosféry planety ohřívá povrch planety na teplotu vyšší, než by měla bez atmosféry.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít termín Skleníkový efekt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Skleníkový efekt ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Skleníkový efekt na Youtube

Vyhledat výraz Skleníkový efekt ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Skleníkový efekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Skleníkový efekt ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Skleníkový efekt například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Skleníkový efekt? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Skleníkový efekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skleníkový efekt, odpověď na dotaz co je to Skleníkový efekt?. Víte např. kdo to je Lubomír Lipský? Znáte a víte kdo je Pomocný kuchař? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Skleníkový efekt i v jiných kategoriích (než příroda). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.