Co je to?
Odborný výraz, definice slova Skleníkový efekt. Co znamená pojem Skleníkový efekt z kategorie Příroda?

Co je Skleníkový efekt? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Skleníkový efekt?

Skleníkový efekt je název fyzikálního jevu, při kterém dochází k zadržování energie přicházející zvenku. Sluneční záření dopadající na zem touto vrstvou lehce prochází, ale Země toto teplo nedokáže stejně lehce vyzářit zpět.
Působení skleníkového efektu umožňuje život na zemi. Ke skleníkovým plynům patří vodní pára, ozon, oxid uhličitý, metan oxid dusný a další. Síla skleníkového efektu je dána koncentrací těchto plynů. Příliš solný skleníkový efekt pak bývá spojován s globálním oteplováním.


Co je to Skleníkový efekt? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Skleníkový efekt. Co znamená pojem Skleníkový efekt z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Skleníkový efekt s přáteli a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Skleníkový efekt se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: slovo, Skleníkový efekt, terminus technicus, co to je, co je to Skleníkový efekt?, termín, příroda, názvosloví, informace, odborné názvosloví, odborný výraz, synonymum, wiki, přesný výraz, význam pojmu, formulace, definice, definice pojmu


Pojem Skleníkový efekt je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skleníkový efekt? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skleníkový efekt, také zvaný skleníkový jev je proces, kterým záření atmosféry planety ohřívá povrch planety na teplotu vyšší, než by měla bez atmosféry.

Hledejte výraz Skleníkový efekt v dalších zdrojích

Vyhledat termín Skleníkový efekt ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skleníkový efekt ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skleníkový efekt ve Wikimedia Commons

Najít slovo Skleníkový efekt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Skleníkový efekt ve Wikizdrojích

Zkusit najít frázi Skleníkový efekt ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Skleníkový efekt například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Skleníkový efekt? resp. co přesně označuje termín Skleníkový efekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skleníkový efekt, odpověď na dotaz co je to Skleníkový efekt?. Víte např. kdo to je Arthur Schopenhauer? Znáte a víte kdo je Al Pacino? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Skleníkový efekt i v jiné sekci než v příroda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.