Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Skleníkový efekt. Co znamená pojem Skleníkový efekt z kategorie Příroda?

Co to je Skleníkový efekt? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Skleníkový efekt?

Skleníkový efekt je název fyzikálního jevu, při kterém dochází k zadržování energie přicházející zvenku. Sluneční záření dopadající na zem touto vrstvou lehce prochází, ale Země toto teplo nedokáže stejně lehce vyzářit zpět.
Působení skleníkového efektu umožňuje život na zemi. Ke skleníkovým plynům patří vodní pára, ozon, oxid uhličitý, metan oxid dusný a další. Síla skleníkového efektu je dána koncentrací těchto plynů. Příliš solný skleníkový efekt pak bývá spojován s globálním oteplováním.


Co je to Skleníkový efekt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Skleníkový efekt. Co znamená pojem Skleníkový efekt z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Skleníkový efekt? s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Skleníkový efekt je v sekci Příroda

Klíčová slova: pojem, co znamená, přesný význam, slovo, odborný výraz, přesný výraz, odborné názvosloví, wiki, definice pojmu, synonymum, formulace, heslo, informace, význam slova, význam pojmu, co je to Skleníkový efekt?, terminus technicus, názvosloví


Pojem Skleníkový efekt je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skleníkový efekt? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Skleníkový efekt, také zvaný skleníkový jev je proces, kterým záření atmosféry planety ohřívá povrch planety na teplotu vyšší, než by měla bez atmosféry.

Více informací o slovu Skleníkový efekt doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín Skleníkový efekt ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Skleníkový efekt na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Skleníkový efekt ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Skleníkový efekt ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Skleníkový efekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Skleníkový efekt ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Skleníkový efekt například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Skleníkový efekt? resp. jaký je význam pojmu Skleníkový efekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skleníkový efekt, odpověď na dotaz co je to Skleníkový efekt?. Víte např. kdo to je Pomocný kuchař? Znáte a víte kdo je Pavel Zacha? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Příroda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.