Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Skleníkový efekt. Co znamená pojem Skleníkový efekt z kategorie Příroda?

Co to je Skleníkový efekt? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Skleníkový efekt?

Skleníkový efekt je název fyzikálního jevu, při kterém dochází k zadržování energie přicházející zvenku. Sluneční záření dopadající na zem touto vrstvou lehce prochází, ale Země toto teplo nedokáže stejně lehce vyzářit zpět.
Působení skleníkového efektu umožňuje život na zemi. Ke skleníkovým plynům patří vodní pára, ozon, oxid uhličitý, metan oxid dusný a další. Síla skleníkového efektu je dána koncentrací těchto plynů. Příliš solný skleníkový efekt pak bývá spojován s globálním oteplováním.


Co je to Skleníkový efekt? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Skleníkový efekt. Co znamená pojem Skleníkový efekt z kategorie Příroda?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Skleníkový efekt? Pak se o tuto stránku podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Skleníkový efekt je v kategorii Příroda

Klíčová slova: Příroda, přesný význam, Příroda, slovník, přesný výraz, co znamená, terminologie, odborný výraz, heslo, lexikon, definice, termín, co to je, popis, pojem, informace, synonymum, význam


Pojem Skleníkový efekt je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skleníkový efekt? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Skleníkový efekt, také zvaný skleníkový jev je proces, kterým záření atmosféry planety ohřívá povrch planety na teplotu vyšší, než by měla bez atmosféry.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat slovo Skleníkový efekt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Skleníkový efekt ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Skleníkový efekt ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Skleníkový efekt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Skleníkový efekt ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Skleníkový efekt ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Skleníkový efekt například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Skleníkový efekt? resp. co přesně znamená slovo Skleníkový efekt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skleníkový efekt, odpověď na dotaz co je to Skleníkový efekt?. Víte např. kdo to je Kate Middleton? Znáte a víte kdo je Pavel Zacha? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Příroda. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.