Co je to?
Odborný výraz, definice slova Adiktologie. Co znamená slovo Adiktologie z kategorie Lékařství?

Co je Adiktologie?

Co znamená termín Adiktologie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Adiktologie je lékařský obor, který se zabývá prevencí a léčbou nejrůznějších závislostí. V užším smyslu se týká především závislosti na návykových látkách, tedy na drogách, alkoholu a nikotinu. Změny v životním stylu, moderní technika a stále větší míra stresu s sebou nesou vznik nových typů závislostí - na práci, na nakupování, na internetu, na mobilních telefonech nebo třeba na hracích automatech nebo na sledování porna.


Co je to Adiktologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Adiktologie. Co znamená slovo Adiktologie z kategorie Lékařství?

Pakliže jste v textech objevili chyby, tak se nebojte nám napsat. Budeme vám vděčni za jakoukoliv zpětnou vazbu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Adiktologie) můžete sdílet s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Adiktologie patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: lexikon, co to je, termín, odborný výraz, názvosloví, popis, terminologie, terminus technicus, pojem, lékařství, co znamená, synonymum, lékařství, co je to Adiktologie?, význam slova, odborné názvosloví, informace, přesný význam


Pojem Adiktologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Adiktologie můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adiktologie (anglicky addictology) je věda, zabývající se závislostmi, jejich prevencí, původem, léčbou, výzkumem, poradenstvím a jinými souvislostmi. V užším pojetí se zabývá závislostmi na návykových látkách. Klinická adiktologie se zužuje na práci s klientem.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adiktologie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Adiktologie ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Adiktologie na Youtube

Vyhledat výraz Adiktologie ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Adiktologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Adiktologie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Adiktologie například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Adiktologie? resp. jaká je definice slova Adiktologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adiktologie, odpověď na dotaz co je to Adiktologie?. Víte např. kdo to je Michal Kern? Znáte a víte kdo je Zahradní architekt? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Adiktologie i jinde než v sekci než v lékařství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Lékařka v Africe, adiktologie, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?