Co je to?
Definice výrazu, termínu Adiktologie. Co znamená odborný pojem Adiktologie z kategorie Lékařství?

Co je to Adiktologie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Adiktologie?

Adiktologie je lékařský obor, který se zabývá prevencí a léčbou nejrůznějších závislostí. V užším smyslu se týká především závislosti na návykových látkách, tedy na drogách, alkoholu a nikotinu. Změny v životním stylu, moderní technika a stále větší míra stresu s sebou nesou vznik nových typů závislostí - na práci, na nakupování, na internetu, na mobilních telefonech nebo třeba na hracích automatech nebo na sledování porna.


Co je to Adiktologie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Adiktologie. Co znamená odborný pojem Adiktologie z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Adiktologie s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Adiktologie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: co znamená, informace, lexikon, co je to Adiktologie?, přesný výraz, terminus technicus, synonymum, definice, odborný výraz, vysvětlení, názvosloví, Adiktologie, odborné názvosloví, termín, význam pojmu, význam, popis, terminologie


Pojem Adiktologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Adiktologie?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Adiktologie (anglicky addictology) je věda, zabývající se závislostmi, jejich prevencí, původem, léčbou, výzkumem, poradenstvím a jinými souvislostmi. V užším pojetí se zabývá závislostmi na návykových látkách. Klinická adiktologie se zužuje na práci s klientem.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adiktologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Adiktologie na Google.cz

Vyhledat termín Adiktologie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Adiktologie na Youtube

Najít slovo Adiktologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Adiktologie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Adiktologie například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Adiktologie? resp. jaká je definice termínu Adiktologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adiktologie, odpověď na dotaz co je to Adiktologie?. Víte např. kdo to je Zdeněk Svěrák? Znáte a víte kdo je Jason Statham? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?