Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adiktologie. Co znamená odborný pojem Adiktologie z kategorie Lékařství?

Co je to Adiktologie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Adiktologie

Adiktologie je lékařský obor, který se zabývá prevencí a léčbou nejrůznějších závislostí. V užším smyslu se týká především závislosti na návykových látkách, tedy na drogách, alkoholu a nikotinu. Změny v životním stylu, moderní technika a stále větší míra stresu s sebou nesou vznik nových typů závislostí - na práci, na nakupování, na internetu, na mobilních telefonech nebo třeba na hracích automatech nebo na sledování porna.


Co je to Adiktologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adiktologie. Co znamená odborný pojem Adiktologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Adiktologie s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Adiktologie se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: co je to Adiktologie?, pojem, Adiktologie, lexikon, popis, odborné názvosloví, formulace, heslo, slovník, terminus technicus, lékařství, význam slova, lékařství, definice, vysvětlení, wiki, význam, terminologie


Pojem Adiktologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Adiktologie? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Adiktologie (anglicky addictology) je věda, zabývající se závislostmi, jejich prevencí, původem, léčbou, výzkumem, poradenstvím a jinými souvislostmi. V užším pojetí se zabývá závislostmi na návykových látkách. Klinická adiktologie se zužuje na práci s klientem.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat videa s názvem Adiktologie na Youtube

Zkusit najít slovo Adiktologie na Google.cz

Zkusit najít pojem Adiktologie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Adiktologie ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Adiktologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Adiktologie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Adiktologie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Adiktologie? resp. co znamená Adiktologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adiktologie, odpověď na dotaz co je to Adiktologie?. Víte např. kdo to je Futurolog? Znáte a víte kdo je Jim Carrey? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?