Co je to?
Definice výrazu, termínu Adiktologie. Co znamená odborný pojem Adiktologie z kategorie Lékařství?

Co je to Adiktologie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Adiktologie?

Adiktologie je lékařský obor, který se zabývá prevencí a léčbou nejrůznějších závislostí. V užším smyslu se týká především závislosti na návykových látkách, tedy na drogách, alkoholu a nikotinu. Změny v životním stylu, moderní technika a stále větší míra stresu s sebou nesou vznik nových typů závislostí - na práci, na nakupování, na internetu, na mobilních telefonech nebo třeba na hracích automatech nebo na sledování porna.


Co je to Adiktologie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Adiktologie. Co znamená odborný pojem Adiktologie z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Adiktologie? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Adiktologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: názvosloví, informace, slovník, význam pojmu, význam, wiki, co je to Adiktologie?, Lékařství, vysvětlení, popis, heslo, odborné názvosloví, Adiktologie, terminologie, synonymum, slovo, definice, lexikon


Pojem Adiktologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Adiktologie dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adiktologie (anglicky addictology) je věda, zabývající se závislostmi, jejich prevencí, původem, léčbou, výzkumem, poradenstvím a jinými souvislostmi. V užším pojetí se zabývá závislostmi na návykových látkách. Klinická adiktologie se zužuje na práci s klientem.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adiktologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Adiktologie na Google.cz

Zkusit najít termín Adiktologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Adiktologie ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Adiktologie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Adiktologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Adiktologie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Adiktologie? resp. jaká je definice termínu Adiktologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adiktologie, odpověď na dotaz co je to Adiktologie?. Víte např. kdo to je Recep Tayyip Erdogan? Znáte a víte kdo je Kryptobaron? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Adiktologie v jiné sekci než Lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?