Co je to?
Definice výrazu, termínu Adiktologie. Co znamená odborný pojem Adiktologie z kategorie Lékařství?

Co je to Adiktologie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Adiktologie?

Adiktologie je lékařský obor, který se zabývá prevencí a léčbou nejrůznějších závislostí. V užším smyslu se týká především závislosti na návykových látkách, tedy na drogách, alkoholu a nikotinu. Změny v životním stylu, moderní technika a stále větší míra stresu s sebou nesou vznik nových typů závislostí - na práci, na nakupování, na internetu, na mobilních telefonech nebo třeba na hracích automatech nebo na sledování porna.


Co je to Adiktologie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Adiktologie. Co znamená odborný pojem Adiktologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Adiktologie můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Adiktologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, význam, význam pojmu, terminologie, Lékařství, informace, pojem, Adiktologie, termín, přesný význam, slovo, co je to Adiktologie?, význam slova, popis, formulace, názvosloví, Lékařství, lexikon


Pojem Adiktologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Adiktologie píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Adiktologie (anglicky addictology) je věda, zabývající se závislostmi, jejich prevencí, původem, léčbou, výzkumem, poradenstvím a jinými souvislostmi. V užším pojetí se zabývá závislostmi na návykových látkách. Klinická adiktologie se zužuje na práci s klientem.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Adiktologie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adiktologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Adiktologie ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Adiktologie ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Adiktologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Adiktologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adiktologie například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Adiktologie? resp. co přesně označuje termín Adiktologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adiktologie, odpověď na dotaz co je to Adiktologie?. Víte např. kdo to je Jiří Baťa? Znáte a víte kdo je Colin Farrell? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?