Co je to?
Definice výrazu, termínu Adiktologie. Co znamená odborný pojem Adiktologie z kategorie Lékařství?

Co je to Adiktologie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Adiktologie?

Adiktologie je lékařský obor, který se zabývá prevencí a léčbou nejrůznějších závislostí. V užším smyslu se týká především závislosti na návykových látkách, tedy na drogách, alkoholu a nikotinu. Změny v životním stylu, moderní technika a stále větší míra stresu s sebou nesou vznik nových typů závislostí - na práci, na nakupování, na internetu, na mobilních telefonech nebo třeba na hracích automatech nebo na sledování porna.


Co je to Adiktologie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Adiktologie. Co znamená odborný pojem Adiktologie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Adiktologie s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Adiktologie je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: formulace, Lékařství, co to je, slovo, definice, vysvětlení, význam pojmu, wiki, Lékařství, pojem, lexikon, přesný výraz, co znamená, slovník, synonymum, terminus technicus, přesný význam, heslo


Pojem Adiktologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Adiktologie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Adiktologie (anglicky addictology) je věda, zabývající se závislostmi, jejich prevencí, původem, léčbou, výzkumem, poradenstvím a jinými souvislostmi. V užším pojetí se zabývá závislostmi na návykových látkách. Klinická adiktologie se zužuje na práci s klientem.

Zkuste zjistit více informací o slovu Adiktologie v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Adiktologie na Google.cz

Najít slovo Adiktologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adiktologie ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Adiktologie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Adiktologie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Adiktologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Adiktologie například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Adiktologie? resp. co znamená výraz Adiktologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adiktologie, odpověď na dotaz co je to Adiktologie?. Víte např. kdo to je Jack Rozparovač? Znáte a víte kdo je Colin Farrell? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Adiktologie i v jiných kategoriích (než Lékařství). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?