Co je to?
Definice výrazu, termínu Adiktologie. Co znamená odborný pojem Adiktologie z kategorie Lékařství?

Co je to Adiktologie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Adiktologie

Adiktologie je lékařský obor, který se zabývá prevencí a léčbou nejrůznějších závislostí. V užším smyslu se týká především závislosti na návykových látkách, tedy na drogách, alkoholu a nikotinu. Změny v životním stylu, moderní technika a stále větší míra stresu s sebou nesou vznik nových typů závislostí - na práci, na nakupování, na internetu, na mobilních telefonech nebo třeba na hracích automatech nebo na sledování porna.


Co je to Adiktologie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Adiktologie. Co znamená odborný pojem Adiktologie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Adiktologie doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Adiktologie se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: vysvětlení, odborné názvosloví, Adiktologie, pojem, lexikon, formulace, co je to Adiktologie?, Lékařství, termín, přesný význam, přesný výraz, popis, heslo, co to je, význam, synonymum, informace, definice pojmu


Pojem Adiktologie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Adiktologie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adiktologie (anglicky addictology) je věda, zabývající se závislostmi, jejich prevencí, původem, léčbou, výzkumem, poradenstvím a jinými souvislostmi. V užším pojetí se zabývá závislostmi na návykových látkách. Klinická adiktologie se zužuje na práci s klientem.

Pro více informací o heslu Adiktologie zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Adiktologie na Google.cz

Vyhledat heslo Adiktologie ve Wikizdrojích

Hledat pojem Adiktologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Adiktologie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Adiktologie na Youtube

Najít výraz Adiktologie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adiktologie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Adiktologie? resp. co to je Adiktologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adiktologie, odpověď na dotaz co je to Adiktologie?. Víte např. kdo to je Parsifal? Znáte a víte kdo je Colin Farrell? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?