Co je to?
Výraz, termín, definice slova Adiktologie. Co znamená odborný pojem Adiktologie z kategorie Lékařství?

Co je Adiktologie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Adiktologie?

Adiktologie je lékařský obor, který se zabývá prevencí a léčbou nejrůznějších závislostí. V užším smyslu se týká především závislosti na návykových látkách, tedy na drogách, alkoholu a nikotinu. Změny v životním stylu, moderní technika a stále větší míra stresu s sebou nesou vznik nových typů závislostí - na práci, na nakupování, na internetu, na mobilních telefonech nebo třeba na hracích automatech nebo na sledování porna.


Co je to Adiktologie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Adiktologie. Co znamená odborný pojem Adiktologie z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Adiktologie můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Adiktologie je v kategorii lékařství

Klíčová slova: názvosloví, wiki, význam, co znamená, přesný význam, informace, co to je, slovník, slovo, termín, vysvětlení, přesný výraz, formulace, odborné názvosloví, terminus technicus, Adiktologie, lexikon, definice


Pojem Adiktologie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Adiktologie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Adiktologie (anglicky addictology) je věda, zabývající se závislostmi, jejich prevencí, původem, léčbou, výzkumem, poradenstvím a jinými souvislostmi. V užším pojetí se zabývá závislostmi na návykových látkách. Klinická adiktologie se zužuje na práci s klientem.

Více informací o pojmu Adiktologie lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Adiktologie ve Wikislovníku

Najít výraz Adiktologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Adiktologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Adiktologie ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Adiktologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Adiktologie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Adiktologie například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Adiktologie? resp. jaká je definice termínu Adiktologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Adiktologie, odpověď na dotaz co je to Adiktologie?. Víte např. kdo to je Ivana Stráská? Znáte a víte kdo je Zahradník? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Adiktologie v jiné sekci než lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?