Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kurzíva. Co znamená odborný pojem Kurzíva z kategorie Počítače?

Co je to Kurzíva? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kurzíva?

Kurzíva je označení pro písmo se sklonem doprava. Někdy se můžeme setkat s označením kurziva, kursiva, polokurziva nebo italika. Kurzíva se používá pro odlišení nebo zdůraznění částí textu nebo jednotlivých slov. Někdy se používá ve vysvětlivkách. Příklad textu psaného kurzívou: Toto je text napsaný kurzívou.


Co je to Kurzíva? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kurzíva. Co znamená odborný pojem Kurzíva z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kurzíva? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Kurzíva je v kategorii počítače

Klíčová slova: odborný výraz, význam, definice pojmu, pojem, význam pojmu, co to je, popis, názvosloví, slovník, wiki, definice, co je to Kurzíva?, počítače, terminus technicus, informace, slovo, Kurzíva, formulace


Pojem Kurzíva je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kurzíva?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kurziva (variantně i -zí- a -si-, též polokurziva, či italika) je v typografii řez písma, písmo vyznačující se mírným sklonem doprava a drobnými změnami podoby u některých písmen oproti základnímu typu písma, bližší psacímu písmu. Typické je zejména tzv. kurzivní – jednobříškové – a, vznik obloučků či dotažených smyček na dřících písmen. První kurzíva byla vytvořena v dílně Alda Manutia na přelomu 15. a 16. století (poprvé se objevuje v tisku z roku 1501) rytcem Francescem Griffem a tvarově vychází z psané humanistické polokurzivy. Toto písmo má poněkud nižší čitelnost než základní antikva. Počítačová sazba také umožňuje vytváření falešné kurzivy (slanted type nebo oblique), což je pouhé naklonění písma.

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Kurzíva ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Kurzíva ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kurzíva ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kurzíva na Youtube

Najít výraz Kurzíva ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Kurzíva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurzíva například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kurzíva? resp. jaký je význam slova Kurzíva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kurzíva, odpověď na dotaz co je to Kurzíva?. Víte např. kdo to je Vypatlanec? Znáte a víte kdo je Amanda Lear? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Kurzíva i v jiných kategoriích (než počítače). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.