Co je to?
Definice výrazu, termínu Kurzíva. Co znamená odborný pojem Kurzíva z kategorie Počítače?

Co je to Kurzíva? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kurzíva?

Kurzíva je označení pro písmo se sklonem doprava. Někdy se můžeme setkat s označením kurziva, kursiva, polokurziva nebo italika. Kurzíva se používá pro odlišení nebo zdůraznění částí textu nebo jednotlivých slov. Někdy se používá ve vysvětlivkách. Příklad textu psaného kurzívou: Toto je text napsaný kurzívou.


Co je to Kurzíva? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kurzíva. Co znamená odborný pojem Kurzíva z kategorie Počítače?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Kurzíva? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kurzíva je v kategorii Počítače

Klíčová slova: pojem, slovník, heslo, význam pojmu, co znamená, terminologie, slovo, význam, Kurzíva, přesný výraz, wiki, Počítače, synonymum, popis, Počítače, co je to Kurzíva?, terminus technicus, přesný význam


Pojem Kurzíva je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kurzíva? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kurziva (variantně i -zí- a -si-, též polokurziva, či italika) je v typografii řez písma, písmo vyznačující se mírným sklonem doprava a drobnými změnami podoby u některých písmen oproti základnímu typu písma, bližší psacímu písmu. Typické je zejména tzv. kurzivní – jednobříškové – a, vznik obloučků či dotažených smyček na dřících písmen. První kurzíva byla vytvořena v dílně Alda Manutia na přelomu 15. a 16. století (poprvé se objevuje v tisku z roku 1501) rytcem Francescem Griffem a tvarově vychází z psané humanistické polokurzivy. Toto písmo má poněkud nižší čitelnost než základní antikva. Počítačová sazba také umožňuje vytváření falešné kurzivy (slanted type nebo oblique), což je pouhé naklonění písma.

Další zdroje informací o slovu Kurzíva

Vyhledat heslo Kurzíva na Google.cz

Vyhledat výraz Kurzíva ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Kurzíva ve Wikizdrojích

Hledat termín Kurzíva ve Wikislovníku

Vyhledat termín Kurzíva ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kurzíva ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurzíva například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Kurzíva? resp. co přesně označuje termín Kurzíva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kurzíva, odpověď na dotaz co je to Kurzíva?. Víte např. kdo to je Lhář? Znáte a víte kdo je Kojná? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Počítače). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.