Co je to?
Definice výrazu, termínu Kurzíva. Co znamená odborný pojem Kurzíva z kategorie Počítače?

Co je to Kurzíva? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kurzíva?

Kurzíva je označení pro písmo se sklonem doprava. Někdy se můžeme setkat s označením kurziva, kursiva, polokurziva nebo italika. Kurzíva se používá pro odlišení nebo zdůraznění částí textu nebo jednotlivých slov. Někdy se používá ve vysvětlivkách. Příklad textu psaného kurzívou: Toto je text napsaný kurzívou.


Co je to Kurzíva? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kurzíva. Co znamená odborný pojem Kurzíva z kategorie Počítače?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kurzíva patří do kategorie Počítače

Klíčová slova: wiki, názvosloví, terminologie, Kurzíva, význam pojmu, odborný výraz, pojem, co je to Kurzíva?, termín, popis, přesný význam, význam, synonymum, lexikon, přesný výraz, slovo, Počítače, formulace


Pojem Kurzíva je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kurzíva?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kurziva (variantně i -zí- a -si-, též polokurziva, či italika) je v typografii řez písma, písmo vyznačující se mírným sklonem doprava a drobnými změnami podoby u některých písmen oproti základnímu typu písma, bližší psacímu písmu. Typické je zejména tzv. kurzivní – jednobříškové – a, vznik obloučků či dotažených smyček na dřících písmen. První kurzíva byla vytvořena v dílně Alda Manutia na přelomu 15. a 16. století (poprvé se objevuje v tisku z roku 1501) rytcem Francescem Griffem a tvarově vychází z psané humanistické polokurzivy. Toto písmo má poněkud nižší čitelnost než základní antikva. Počítačová sazba také umožňuje vytváření falešné kurzivy (slanted type nebo oblique), což je pouhé naklonění písma.

Jiné zdroje informací o pojmu Kurzíva

Najít výraz Kurzíva ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kurzíva ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Kurzíva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Kurzíva ve Wikizdrojích

Hledat výraz Kurzíva ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Kurzíva ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurzíva například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kurzíva? resp. jaký je význam pojmu Kurzíva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kurzíva, odpověď na dotaz co je to Kurzíva?. Víte např. kdo to je Deprivant? Znáte a víte kdo je Justin Bieber? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Počítače. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.