Co je to?
Definice výrazu, termínu Kurzíva. Co znamená odborný pojem Kurzíva z kategorie Počítače?

Co je Kurzíva? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kurzíva

Kurzíva je označení pro písmo se sklonem doprava. Někdy se můžeme setkat s označením kurziva, kursiva, polokurziva nebo italika. Kurzíva se používá pro odlišení nebo zdůraznění částí textu nebo jednotlivých slov. Někdy se používá ve vysvětlivkách. Příklad textu psaného kurzívou: Toto je text napsaný kurzívou.


Co je to Kurzíva? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kurzíva. Co znamená odborný pojem Kurzíva z kategorie Počítače?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kurzíva s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Kurzíva je v kategorii počítače

Klíčová slova: synonymum, co znamená, odborné názvosloví, slovo, formulace, počítače, odborný výraz, terminologie, informace, přesný výraz, heslo, definice, vysvětlení, co to je, wiki, Kurzíva, slovník, terminus technicus


Pojem Kurzíva je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kurzíva? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kurziva (variantně i -zí- a -si-, též polokurziva, či italika) je v typografii řez písma, písmo vyznačující se mírným sklonem doprava a drobnými změnami podoby u některých písmen oproti základnímu typu písma, bližší psacímu písmu. Typické je zejména tzv. kurzivní – jednobříškové – a, vznik obloučků či dotažených smyček na dřících písmen. První kurzíva byla vytvořena v dílně Alda Manutia na přelomu 15. a 16. století (poprvé se objevuje v tisku z roku 1501) rytcem Francescem Griffem a tvarově vychází z psané humanistické polokurzivy. Toto písmo má poněkud nižší čitelnost než základní antikva. Počítačová sazba také umožňuje vytváření falešné kurzivy (slanted type nebo oblique), což je pouhé naklonění písma.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Kurzíva na Youtube

Najít pojem Kurzíva ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Kurzíva ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kurzíva ve Wikimedia Commons

Hledat termín Kurzíva na Google.cz

Vyhledat pojem Kurzíva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurzíva například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Kurzíva? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kurzíva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kurzíva, odpověď na dotaz co je to Kurzíva?. Víte např. kdo to je Petr Hájek? Znáte a víte kdo je Zbojník? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než počítače). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.