Co je to?
Definice výrazu, termínu Kurzíva. Co znamená odborný pojem Kurzíva z kategorie Počítače?

Co je to Kurzíva? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Kurzíva?

Kurzíva je označení pro písmo se sklonem doprava. Někdy se můžeme setkat s označením kurziva, kursiva, polokurziva nebo italika. Kurzíva se používá pro odlišení nebo zdůraznění částí textu nebo jednotlivých slov. Někdy se používá ve vysvětlivkách. Příklad textu psaného kurzívou: Toto je text napsaný kurzívou.


Co je to Kurzíva? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kurzíva. Co znamená odborný pojem Kurzíva z kategorie Počítače?

Uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kurzíva? Potom se o definici podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kurzíva se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: terminologie, co to je, přesný význam, wiki, význam, informace, slovo, význam slova, názvosloví, popis, definice, odborný výraz, slovník, co je to Kurzíva?, terminus technicus, význam pojmu, vysvětlení, heslo


Pojem Kurzíva je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kurzíva? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kurziva (variantně i -zí- a -si-, též polokurziva, či italika) je v typografii řez písma, písmo vyznačující se mírným sklonem doprava a drobnými změnami podoby u některých písmen oproti základnímu typu písma, bližší psacímu písmu. Typické je zejména tzv. kurzivní – jednobříškové – a, vznik obloučků či dotažených smyček na dřících písmen. První kurzíva byla vytvořena v dílně Alda Manutia na přelomu 15. a 16. století (poprvé se objevuje v tisku z roku 1501) rytcem Francescem Griffem a tvarově vychází z psané humanistické polokurzivy. Toto písmo má poněkud nižší čitelnost než základní antikva. Počítačová sazba také umožňuje vytváření falešné kurzivy (slanted type nebo oblique), což je pouhé naklonění písma.

Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kurzíva ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Kurzíva ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Kurzíva ve Wikislovníku

Hledat termín Kurzíva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Kurzíva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kurzíva na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurzíva například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kurzíva? resp. co znamená výraz Kurzíva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kurzíva, odpověď na dotaz co je to Kurzíva?. Víte např. kdo to je Dylina? Znáte a víte kdo je Bud Spencer? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Počítače). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.