Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kurzíva. Co znamená slovo Kurzíva z kategorie Počítače?

Co je Kurzíva?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kurzíva?

Kurzíva je označení pro písmo se sklonem doprava. Někdy se můžeme setkat s označením kurziva, kursiva, polokurziva nebo italika. Kurzíva se používá pro odlišení nebo zdůraznění částí textu nebo jednotlivých slov. Někdy se používá ve vysvětlivkách. Příklad textu psaného kurzívou: Toto je text napsaný kurzívou.


Co je to Kurzíva? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kurzíva. Co znamená slovo Kurzíva z kategorie Počítače?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kurzíva s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kurzíva patří do kategorie počítače

Klíčová slova: lexikon, heslo, význam, slovo, počítače, definice pojmu, odborné názvosloví, termín, wiki, formulace, význam pojmu, co to je, slovník, popis, terminologie, význam slova, informace, odborný výraz


Pojem Kurzíva je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kurzíva? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kurziva (variantně i -zí- a -si-, též polokurziva, či italika) je v typografii řez písma, písmo vyznačující se mírným sklonem doprava a drobnými změnami podoby u některých písmen oproti základnímu typu písma, bližší psacímu písmu. Typické je zejména tzv. kurzivní – jednobříškové – a, vznik obloučků či dotažených smyček na dřících písmen. První kurzíva byla vytvořena v dílně Alda Manutia na přelomu 15. a 16. století (poprvé se objevuje v tisku z roku 1501) rytcem Francescem Griffem a tvarově vychází z psané humanistické polokurzivy. Toto písmo má poněkud nižší čitelnost než základní antikva. Počítačová sazba také umožňuje vytváření falešné kurzivy (slanted type nebo oblique), což je pouhé naklonění písma.

Více informací o pojmu Kurzíva lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Kurzíva ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Kurzíva ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Kurzíva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kurzíva na Youtube

Najít heslo Kurzíva ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Kurzíva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kurzíva například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Kurzíva? resp. co znamená Kurzíva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kurzíva, odpověď na dotaz co je to Kurzíva?. Víte např. kdo to je Leon Draisaitl? Znáte a víte kdo je Zbojník? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než počítače. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, laptop, kurzíva, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.